چگونه در حمام‌های ترکی کوش آداسی تجربه‌ای بی‌نظیر داشته باشیم؟

جاذبه‌های گردشگری کوش آداسی
چگونه در حمام‌های ترکی کوش آداسی تجربه‌ای بی‌نظیر داشته باشیم؟

کوش آداسی شهر سواحل زیبا و دریا، شهر تفریحات آبی و سرسره‌ها، یکی از بهترین نقاط کره‌ی زمین برای گذراندن هرگونه تعطیلات بلندمدت و کوتاه مدت است. در سفرتان با تور کوش آداسی نوروز97 به این جزیره اگر از پس روزهای هیجان‌انگیز و بازدید از اماکن تاریخی و شهرهای باستانی‌اش برآمده‌اید و اگر تورهای سافاری‌اش را پشت سر گذاشته‌اید، نوبت آن رسیده است یک تجربه‌ی نو را آغاز کنید. تجربه‌ای که بی‌ارتباط با فرهنگ و آداب گذشته‌ی ما نیز نیست. تجربه‌ی رفتن به حمام‌های قدیمی و سنتی.

 

گشت و گذار هیجان‌انگیز با دو تور سافاری در کوش آداسی

 


کوش آداسی و حمام‌هایش


بیشترین حمام‌های سنتی کشور ترکیه در شهر استانبول این کشور قرار دارند اما شهرهای دیگرش نظیر کوش آداسی نیز از این حمام‌ها بی‌بهره نیستند. حمام‌هایی که تاریخ ساخت اغلب‌شان بازمی‌گردد به دوره‌ی امپراطوری عثمانی در این کشور و خیلی‌هاشان به لحاظ معماری و زیبایی‌شناسی جزو اماکن دیدنی به حساب می‌آیند. حمام بلدیه‌ی کوش آداسی جایی‌ست که در تمام روزهای سال گردشگران زیادی را به خود می‌کشاند و البته این شهر فقط به همین یک حمام محدود نمی‌شود. کوش آداسی در دور و اطرافش چندین حمام معروف دارد که همه روزه به گردشگران این شهر خدمات لوکس و با کیفیت ارائه می‌کنند.

 

 کوش آداسی؛ جزیره‌ی پرندگان، بهشت مسافران  

 

 

 حمام‌های سنتی کوش آداسی

 


تجربه‌ی نو شدن در حمام‌های کوش آداسی


در تور کوش آداسی هرکجای شهر اقامت داشته باشید می‌توانید در تورهای تقریبا نیم‌روزی حمام‌های آن ثبت نام کنید تا ماشینی از سوی مسئولان این حمام‌ها به نزد شما در هتلی که اقامت دارید بیاید و شما را به سوی حمام راهی کند.
با ورود به این حمام‌ها شما به رختکن هدایت می‌شوید تا لباس‌های خود را از تن به درآورید و لباس حمام بپوشید. لباس حمام پارچه‌هایی سرخ رنگ و نخی‌ست که در اصطلاح به آنها لنگ گفته می‌شود. با پوشیدن این لباس‌ها به شما وسایل حمام از جمله دمپایی چوبی، حوله، شامپو، صابون و یک کاسه‌ی مسی تحویل داده می‌شود تا وارد اتاق بخار شوید. لازم به ذکر است اگر از شامپوها و یا لوسیون‌های مخصوص برای حمام کردن استفاده می‌کنید می‌توانید آنها را همراه خود به حمام ببرید و از مواد شوینده‌ای که در این حمام‌ها به شما اختصاص می‌دهند استفاده نکنید.

 

 یک روز پرهیجان در پارک آبی آدالند کوش آداسی 

 

 

 حمام‌های کوش آداسی

 


پس از ورود به اتاق بخار در این حمام‌ها می‌توانید شاهد عرق ریختن و نرم شدن پوست تن‌تان باشید و به شما پیشنهاد می‌کنیم اگر بیماری تنفسی و یا قلبی دارید زیاد در این اتاق نمانید. دمای هوای این اتاق میان ۵۰ تا ۶۰ درجه‌ی سانتی‌گراد است و در آن می‌توانید انواع نوشیدنی‌های خنک را نوش جان کنید.

 

 در استانبول به سبک عثمانی‌ها، حمام خرم‌سلطان را تجربه کنید

 

 

 حمام‌های کوش آداسی

 


پس از اتاق بخار می‌توانید وارد اتاق گرم بشوید و روی سنگ‌های مرمر این اتاق دراز بکشید تا لحظاتی چند را ریلکس کنید. در این مرحله از آداب حمام کردن می‌توانید با کاسه‌های مسی که در اختیار شما قرار داده‌اند روی خودتان آب گرم بریزید و شروع کنید به شستن خودتان. البته اگر دوست داشته باشید می‎توانید برای این کار کس دیگری را استخدام کنید. در این حمام‌ها افراد کارکشته‌ای حضور دارند که در ازای هزینه‌ای اندک بدن شما را ابتدا با صابون ماساژ می‌دهند و بعد می‌شویند. طوریکه چربی‌ها از پوست‌تان کامل پاک شوند و خون در جای‌جای بدن‌تان به صورت پیوسته و بی‌وقفه از نو جریان یابد.

 

 

 حمام‌های کوش آداسی

 


پس از اتاق گرم و شسته شدن شما وارد اتاق سرد می‌شوید تا اگر دوست داشته باشید لحظاتی چند را در آن به استراحت کردن و همینطور خوردن و نوشیدن انواع تنقلات و نوشیدنی‌ها بگذرانید. پس از استراحت کردن، تور حمام رفتن شما به پایان می‌رسد و شما می‌توانید لباس‌های خود را بپوشید و سوار بر ماشین‌های این حمام‌ها بشوید تا به محل اقامت خود در کوش آداسی بازگردید. فرآیند حمام کردن در این جزیره غالبا بیشتر از دو ساعت به طول نمی‌انجامد اما از آنجا که شما پس از حمام کردن نیاز به استراحت دارید معمولا باید زمانی که صرف آن می‌شود را یک نیم روز در نظر بگیرید.

 

 

 حمام‌های کوش آداسی

 


حمام‌ کردن در این جزیره جدای از آنکه به جا آوردن یک سنت جذاب است، یک تجربه‌ی بی‌نظیر جسمانی نیز هست. چرا که منافذ بسته‌ی پوست شما دوباره باز می‌شوند و از آن پس گردش خون شما آزادانه‌تر و راحتتر انجام می‌شود. نکته‌ی حائز اهمیت در حمام کردن در کوش آداسی آن است که شما باید از قبل روز و ساعتی که می‌خواهید به آنجا بروید را رزرو نمایید.

۲۹ بهمن ۱۳۹۶

نظرات کاربران