هتل پرا پالاس جمیرا؛ مرز مشترک میان تاریخ و مدرنیته

جاذبه‌های گردشگری استانبول
هتل پرا پالاس جمیرا؛ مرز مشترک میان تاریخ و مدرنیته

گردشگران به محض ورود به هتل «پرا پالاس جمیرا» در استانبول، خود را غرق در تاریخ و هنر می‌بینند. سال ۲۰۱۴ بود که این هتل پس از سپری کردن شش سال ترمیم و نوسازی، با وجود حفظ ظاهر قرن ۱۹ خود، به محلی برای رفع نیازهای گردشگران قرن ۲۱ تبدیل شد. کافی‌است به  تور استانبول سر بزنید تا بری دیدن این هتل برنامه‌ریزی کنید.

 

ورودی هتل پراپالاس جمیرا

 

هتل پرا پالاس در منطقه‌ی بی‌اوغلویِ استانبول واقع شده است و قدمتی ۱۵۰ ساله دارد، به‌طوری که نام افرادی نظیر ملکه الیزابت دوم، امپراطور فرانز جوزف، آلفرد هیچکاک، آگاتا کریستی، ارنست همینگوی و مصطفی کمال آتاترک در میان مهمانان این محل تاریخی می‌درخشد.


اتاق‌ها
بهترین سوییت این هتل، حدود ۱۱۵ مترمربع وسعت دارد و با اتاق پرو، غذاخوری و کتابخانه‌ی مخصوص خود، میزبان فرانز جوزف و ادوارد هشتم بوده است.

 

اتاق هتل پراپالاس جمیرا

 

 

این کاخ حدود ۹۹ اتاق سطح معمولی دارد که ۴۴ تای آنها به خیابان‌های استانبول اشراف دارند. تمام این اتاق‌های ۳۰ مترمربعی، مجهز به بالکن بوده و به واسطه‌ی فرش‌های دستباف و لوسترهای مورانویی، حس قرن ۱۹ خود را حفظ کرده‌اند.

 

غذا
 رستوران آگاتا در فضایی باز غذاهای ترکی، فرانسوی و ایتالیایی سرو می‌کند.شیرینی‌پزی پرا، سالنی با حدود بیست صندلی دارد و به شیوه‌ی اواخر قرن ۱۹ اروپا تزئین شده است. همچنین عصرها در لابی هتل، چای سنتی انگلیسی در ظروف ۱۲۰ ساله سرو می‌شود که سعی شده در کنار نوازندگی زنده‌ی پیانو، حسی قدیمی و انگلیسی را القا کند.

 

 

غذاخوری هتل پراپالاس جمیرا

 

میهمانان
 پرا پالاس میزبان گردشگرانی است که به دنبال تاریخ و هنر به ترکیه سفر کرده‌اند. نزدیکی این هتل به خلیج شاخ‌طلایی، باعث شده که بتوان به راحتی و با یک تاکسی به مراکز تاریخی و دیدنی استانبول دسترسی داشت.

 

 

محل پذیرایی میهمانان پراپالاس جمیرا

 

توصیه‌ها
 به شدت پیشنهاد می‌کنیم که از اتاق ۱۰۱ که از اتاق‌های محبوب آتاترک بود دیدن کنید. امروزه این اتاق به موزه‌ای از وسایل شخصی آتاترک تبدیل شده است.

 

 

اتاق آتاترک در هتل پرا پالاس جمیرا

 

همچنین بد نیست که سری به حمام‌های ترکی پرا اسپا هم بزنید.در این حمام‌ها سعی شده با بخار معطر و صابون‌های مخصوص حال و هوای حمام‌های عثمانی تداعی شود.


دیگر مراکز
 عصرها، بارِ هتل آماده‌ی عرضه‌ی انواع کوکتل‌ها، در فضایی نسبتا تاریک با میز و صندلی‌های چرمی است. میهمانان می‌توانند در این بار، همچون همینگوی از نوشیدنی خود لذت ببرند و به مطالعه بپردازند.

 

 

بار مخصوص هتل پرا پالاس جمیرا

 

از دیگر نکات جالب توجه، می‌توان به نزدیکی هتل به مناطق کاراکوی و گالاتا اشاره کرد که با انواع بار، رستوران و بوتیک، شب‌های به یادماندنی برای مهمانان رقم خواهند زد.


اطلاعات کلی
نام هتل: هتل پرا پالاس جمیرا
اندازه: ۹۹ اتاق، ۱۶ سوییت
سال تاسیس:  ۱۸۹۲(نوسازی از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۴)
بخش‌ها: موزه‌ی مصطفی کمال آتاترک، سالن چای‌کوبلی، باراورینت، شیرینی‌پزی، کتابخانه، ماساژ و حمام سنتی، رستوران آگاتا، باشگاه مجهز و...
قیمت: شبی ۲۱۸ دلار برای اقامت در اتاق‌های مشرف به خیابان

۱۵ شهریور ۱۳۹۶

نظرات کاربران