معرفی The Rift، پارک بازی دیجیتال و واقعیت مجازی در کوالالامپور

جاذبه‌های گردشگری کوالالامپور
معرفی The Rift، پارک بازی دیجیتال و واقعیت مجازی در کوالالامپور

این روزها که عینک‌های واقعیت مجازی کم کم رواج چشم‌گیری از خود نشان می‌دهند و در هر مغازه‌ای و هر فروشگاهی عرضه می‌شوند، باید انتظار ساخته شدن پارک‌های بازی مبتنی بر آن را نیز داشت. قبل‌تر در مقتدرسیر پارک بازی واقعیت مجازی دبی را به شما معرفی کرده بودیم، حالا اما به سراغ یکی از پارک‌های دیجیتال مدرن دنیا در کوالالامپور می‌رویم که در سفر با تور مالزی به همراه فرزندان خود حتما به آنجا بروید. جایی سراسر هیجان، با بازی‌هایی که چه از نظر سخت‌افزاری و چه نرم‌افزاری، به صورت اختصاصی برای آن تدارک دیده شده است.

 


پارک دیجیتال و واقعیت مجازی The Rift


از همان بدو ورود به پارک، تکلیف شما با معنا و مفهوم The Rift روشن می‌شود، درست همان‌ جایی که تابلوی ورودی پارک به شما می‌گوید: " خروج از دنیای واقعی" و این کار را به بهترین شکل ممکن انجام می‌دهد و با سخت‌افزاری شگرف و به کمک بازی‌هایی عالی، برای ساعت‌ها شما را از دنیای واقعی به سرزمین‌های جنگی، مبارزه با ربات‌ها یا سفر در فضا می‌برد.

 

گردش در کوالالامپور را با تفریح در KL Sentral تکمیل کنید

 

 

واقعیت مجازی The Rift

 


البته باید در نظر گرفت که این پارک دو بخش دارد و تنها برای بزرگ‌سالان ساخته نشد. The Rift و The Rift Junior که اولی برای بزرگسالا و دومی برای کودکان زیر دوازده سال است و بازی‌های مخصوص به آن‌ها را دارد.
بازی‌های این پارک مجموعا به ۲۰ عدد می‌رسد. بعضی از آن‌ها به وسیله سخت‌افزارهای غول پیکر انجام می‌شود که در ادامه به معرفی‌شان خواهیم پرداخت و بعضی نیز حتی به صورت بازیکن در مقابل بازیکن. تقریبا برای تمام بازی‌های باید از عینک‌های واقعیت مجازی استفاده کنید و به دنیای بازی‌ها قدم بگذارید.

 


بازی‌ها و شرایط The Rift


بیشتر بازی‌های موجود در این پارک، برای همه قابل دسترسی است، اما بعضی‌ها هم محدودیت‌هایی دارد. مثلا در مورد Holowall که بازیکن برای شبیه‌سازی باید از یک دیوار سنگ‌نوردی واقعی بالا برود، مسلما به یک حداقل پیش‌نیازهای آمادگی بدنی احتیاج دارید و در بعضی بازی‌ها همچون Hurricane نیز محدودیت‌هایی از نظر وزن بازیکنان در نظر گرفته شده است. در مجموع باید امکانات بازی‌های مختلف را از نزدیک ببینید و سپس هر کدام را انتخاب کنید:

 

بهترین تم پارک‌های کوالالامپور؛ شهر گردش‌ها و تفریحات

 

 

کوالالامپور

 


Hurricane: شاید عجیب‌ترین بازی پارک‌ این عنوان باشد که شما را سوار بر یک دستگاه بزرگ، به داخل یک طوفان برده با حرکت در جهت‌های مختلف، کاملا حس بودن در یک طوفان عظیم را در شما زنده می‌کند.
Motion Blaster: این عنوان برای خانواده‌ها بسیار مناسب است. شما سوار بر یک سفینه به شکار موجودات فضایی می‌روید و وسیله‌ای که بر آن سوارید، این سواری را برایتان کاملا شبیه‌سازی می‌کند.
TerminatorX: معروف‌ترین بازی این پارک که تازگی به آن اضافه شده و شما را به دنیای نابودگرها خواهد برد. بازی به صورت مبارزه با تفنگ‌های لیزری انجام می‌شود و شما برای بقا باید هر تعداد نابودگری که به سمت شما می‌آید را از بین ببرید.
Holowall: از آن دست باز‌هایی که مسیر زیادی را می‌رود تا شما را در دنیای بازی غرق کند. شما در این بازی از صخره‌ای بالا می‌روید که دشمنان در بالایش، با تفنگ‌های لیزری به شما شلیک می‌کنند. در دنیای واقعی اما شما واقعا بر روی یک دیوارصخره نوردی مصنوعی هستید و باید از آن بالا بروید!
Holodek: این بازی دونفره جذاب که شبیه به تمپل ران است، شما را وادار می‌کند تا در جهت‌های مختلف به حرکت در بیایید تا از موانع عبور کرده تا مسیر بیشتری از رقیبتان طی کنید و برنده شوید.

 

 

Holodek

 

 

البته بازی‌های این پارک زیادتر از این‌ها هستند اما با این نمونه‌ها، احتمالا شما کاملا متوجه شده‌اید که با چه پارکی طرف هستید.

 


The Rift Junior


محیط این پارک نسبتا کوچک‌تر، عاری از هر گونه پوستر خشن و بازی‌هایی است که در آن خون و خونریزی در جریان خواهد بود. بازی‌ها ساده و بچه‌کانه هستند و کودکان ۳ تا ۱۲ سال می‌توانند ساعات مفرحی را در آن بگذرانند.هزینه این پارک برای افراد بالای ۱۲ سال ۱۳ دلار است و برای کوچک‌ترها هم ۱۰ دلار.

البته این هزینه برای ورود به پارک است و شامل قیمت بازی‌ها نمی‌شود. بازی‌ها بر اساس کیفیت هزینه‌های متفاوتی دارند که البته قبل از خرید بلیط، می‌توانید پکیج بازی نابودگر را خریداری کنید. تنها کسانی که این پکیج را می‌خرند به این بازی دسترسی خواهند داشت.

 

۱۰ جاذبه‌ی گردشگری کوالالامپور که باید با فرزندانتان ببینید

 

 

The Rift Junior

 


آدرس : Mid Valley City, 58000 Kuala Lumpur, Federal Territory of Kuala Lumpur

 

۰۲ مرداد ۱۳۹۷

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: