بهترین و تازه‌ترین غذاهای دریایی را در این ۵ رستوران استانبول میل کنید

جاذبه‌های گردشگری استانبول
بهترین و تازه‌ترین غذاهای دریایی را در این ۵ رستوران استانبول میل کنید

استانبول شهر رستوران‌ها و غذاهاست. شهر کباب‌ها و انواع غذاهای خیابانی که رنگ و بوهای فوق‌العاده را در هوای این شهر پخش می‌کنند. در جای‌جای خیابان‌های این شهر که بگردید می‌توانید رستوران‌هایی خاص و درجه یک پیدا کنید که با قیمت‌های مختلف به شما غذاهایی با کیفیت‌های مختلف ارائه می‌کنند.در سفرتان با تور استانبول اگر جدای از نوش جان کردن کباب‌های خوشمزه به دنبال غذاهای دریایی هستید همراه ما باشید. همراه ما باشید تا ۵ رستوران شاخص این شهر که غذاهای دریایی تازه و خوشمزه طبخ می‌کنند را خدمتتان معرفی کنیم.

 


۱- رستوران Mavi Balik


یک رستوران فوق‌العاده رو به تنگه‌ی بسفر که هم فضایی بیرونی برای نشستن دارد و هم فضای درونی. یک رستوران شگفت‌انگیز که می‌توانید هر سه وعده‌ی غذایی را در آن نوش جان کنید. یک رستوران خارق‌العاده که جزو رستوران‌های لوکس و لاکچری شهر استانبول به حساب می‌آید و برای رفتن به آن باید جیب‌هایتان را پر پول کنید. در این رستوران علاوه بر آنکه می‌توانید همه‌ی غذاهای دریایی درجه یک شهر استانبول و کشور ترکیه را نوش جان کنید می‌توانید غذاهای دیگر ترکی را نیز سفارش بدهید و نوش جان کنید.

 

۵ رستوران مشهور استانبول برای خوردن بهترین کباب‌های ترکی

 

 

mavi-balic-istanbul

 

 

در روزهای مطبوع بهاری و تابستانی اگر در استانبول بودید به شما پیشنهاد می‌کنیم در فضای بیرونی این رستوران بنشینید و درحالیکه تنگه‌ی بسفر و زیبایی‌های تاریخی آن را نظاره می‌کنید، تازه‌ترین ماهی‌ها و صدف‌ها و میگوها را نوش جان کنید.

 

درهای این رستوران همه روزه از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۲ شب به روی مشتریانش باز است.
آدرس: استانبول، کوروسسمه، 34345

 


۲- رستوران Balikci Sabahattin


یک رستوران خانوادگی متعلق به یکی از صیادان معروف شهر استانبول که می‌توانید تازه‌ترین غذاهای دریایی این شهر را در آن نوش جان کنید. یک رستوران نه چندان بزرگ اما دنج که در فضای صمیمی‌اش می‌توانید ناهار و شام میل کنید. رستورانی که قیمت غذاهای منویش چندان گران نیست اما غذاهایش بسیار با کیفیت هستند. اگر در یک سفر اقتصادی به استانبول رفته‌اید و برای گشت و گذار و بودن در این شهر بودجه‌ی اندکی دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم برای نوش جان کردن غذاهای دریای حتما به این رستوران تشریف ببرید.

 

۵ رستوران مقرون به صرفه و خوشمزه‌ در بی‌اوغلو، لذت یک شکم‌گردی ارزان در استانبول

 

 

balikci-sabahattin

 


آدرس: استانبول، کانکورتاران محالسی، صحیت حسن کویو سوکاک، شماره 1

 


۳- رستوران ahirkapi balikcisi


یک رستوران کمتر شناخته شده در استانبول که یک پیرمرد باصفا آن را مدیریت می‌کند و سال‌هاست تلاش دارد تا شهرت این رستوران به غذاهای دریایی درجه یک‌اش باشد نه به فضا و دکورش. برای همین به این رستوران اگر تشریف ببرید همه چیز در اوج سادگی قرار دارد اما غذاهایش در اوج پیچیدگی و خوشمزگی هستند. غذاهایی که دستور طبخ بیشتر آنها را همسر این پیرمرد ارائه کرده است. این رستوران چهار میز در فضای بیرونی دارد و پنج میز در فضای درونی تا جزو رستوران‌های کوچک و دنج استانبول به حساب آید. در سفرتان به استانبول همه روزه برای صرف وعده‎ی غذایی ناهار و شام می‎توانید به این رستوران مراجعه کنید.

 

۱۰ غذایی که باید در استانبول بخورید و مزه‌ی آن‌را به‌خاطر بسپارید

 

 

ahirkapi-balikcisi-restaurant

 


آدرس: استانبول، کانکورتاران محالسی، فاتح

 


۴- رستوران Fish Suada Club


یک رستوران مجلل، مشرف به بسفر و زیبایی‌هایش که به هنگام غروب آفتاب زیباترین تصاویر این تنگه را در اختیار مشتریانش قرار می‌دهد. یک رستوران که بهترین غذاهای دریایی را می‌توانید در آن نوش جان کنید. در سفرتان به استانبول به شما پیشنهاد می‌کنیم حداقل برای صرف یک وعده شام به این رستوران تشریف ببرید.

 

 

fish-suada-club

 


آدرس: استانبول، گالاتاسرای آداسی، کوروسسمه

 


۵- کافه رستوران Harem


یک کافه رستوران مدرن که علاوه بر نوشیدنی‌های معروف ترکی در منوی آن می‌توانید غذاهای دریایی را در کنار دسرهای دریایی درجه یک پیدا کنید و سفارش بدهید. کافه رستورانی نه چندان بزرگ که قیمت غذاها و دسرهای آن نیز چندان گران نیست. در این کافه رستوران می‌توانید ناهار و شام نوش جان کنید. چرا که درهای آن همه روزه از ساعت ۱۲ظهر تا ۱۱شب به روی مشتریانش باز است.

 

 ۹ خوشمزه‌‌پزی در استانبول برای نوش جان کردن دسرهای لذیذ ترکی 

 

 

harem-istanbul-cafe

 


آدرس: استانبول، علمدار محالسی، بیکی یوردو سوکاک، شماره 6

۱۶ تیر ۱۳۹۷

نظرات کاربران