۶ راهکار ساده برای استفاده از حمل و نقل عمومی در استانبول

جاذبه‌های گردشگری استانبول
۶ راهکار ساده برای استفاده از حمل و نقل عمومی در استانبول

استانبول یکی از زیباترین و توریستی‌ترین شهرهای جهان پر از جاذبه‌های گردشگری مختلف است که برای بازدید از آنها باید با سیستم حمل و نقل در این کشور آشنا باشید.در سفرتان با تور استانبول نوروز 97 به این شهر اگر به دنبال آن هستید که به صورتی ارزان درون آن رفت و آمد کنید و زیبایی‌هایش را بگردید در این مقاله‌ی کوتاه همراه ما باشید تا وسایل حمل و نقل مختلف این شهر را یک به یک خدمتتان معرفی کنیم .

 

جاذبه های گردشگری مهم استانبول که حتما باید دید

 


برای گشت و گذار درون شهری از استانبول کارت استفاده کنید


اگر به همراه تور استانبول به این شهر سفر می کنید، استانبول کارت یک نوع کارت اعتباری است که می‌توانید آن را از تمامی سوپرمارکت‌های معتبر شهر استانبول با پرداخت هزینه‌ای کمتر از ۱۰ لیر تهیه کنید. با داشتن این کارت و شارژکردنش از خودپردازهای مخصوص می‌توانید در هزینه‌های جابه‌جایی‌تان در شهر استانبول صرفه‌جویی کنید. این کارت‌های اعتباری که در متروها و یا برخی دیگر از وسایل حمل و نقل عمومی قابل استفاده هستند هزینه‌‌های جابه‎جایی شما را حداقل به میزان یک سوم کاهش می‌دهند.

 


۱- استانبول را با ترامو کشف کنید


واگن‌هایی قرمز رنگ که در یک کشت و گذار درون شهری ناب شما را از میان زیبایی‌های شهر استانبول و از میان جاهایی در این شهر که زمین‌هایش سنگ فرش شده‌اند عبور می‌دهند و می‌رسانند به برخی از محله‌های تاریخی برسانند؛ مثلا شما به سادگی می‌توانید به محله‌ی تنگه بسفر برسید و از آن لذت ببرید. سوار شدن بر این تراموها جدای از آنکه شما را درون شهر جا به جا می‌کنند و به مقصدی که می‌خواهید می‌رسانند، یک تفریح به حساب می‌آید. طبق نظرسنجی‌ها این وسیله‌ی حمل و نقل عمومی یکی از محبوب‌ترین وسیله‌های حمل و نقل عمومی نزد گردشگران استانبول به حساب می‌آید.

 

۷ دلیل مهم که چرا باید به استانبول سفر کنید

 

 

tramvay

 


۲- به همه جای شهراستانبول از طریق اتوبوس دسترسی داشته باشید


تقریبا تمامی بخش‌های استانبول را خطوط اتوبوس‌رانی آن پوشش می‌دهند. اتوبوس‌هایی که در برخی بخش‌های شهر و در برخی ساعات روز شلوغ‌اند و در برخی بخش‌های شهر و برخی ساعات روز خلوت. اگر قصد کرده‌اید این شهر با کمترین هزینه و با مردمان بومی‌اش سیر کنید به شما پیشنهاد می‌کنیم برای جا به جایی‌هایتان در سطح شهر حتما از اتوبوس استفاده کنید.

 

راهنمای سفر ۴ روزه به استانبول؛ شهر سفرهای عاشقانه

 

 

istanbul-bus

 


۳- اگر فرصت کمی برای کشت و گذار در استانبول دارید حتما از مترو استفاده کنید


قطارهای زیرزمینی این شهر می‌توانند با سرعت بسیار زیاد و بدون ترافیک و معطلی شما را به بیشتر  جاذبه‌های گردشگری استانبول برسانند. خطوط مترو استانبول تقریبا جامع و ارزان هستند اما یادتان باشد اگر دنیای زیر زمین را برای جا به جایی‌های درون شهری‌تان انتخاب کردید، در حقیقت خود را از دیدن سطح این شهر، زیبایی‌ها و مردمانش محروم کرده‌اید. بنابراین به شما پیشنهاد می‌کنیم اگر برای گشت و گذار در استانبول فرصت کافی در اختیار دارید کمتر از مترو استفاده کنید.

 

در استانبول چگونه از اینترنت ارزان و رایگان استفاده کنیم؟

 

 

metro

 


۴- در مواقع ضروری در استانبول از تاکسی استفاده کنید


این شهر پر از تاکسی است که هزینه‌ی آن بر حسب تاکسی متر محاسبه می‌شود. از آنجا که دیده شده است برخی رانندگان این تاکسی‌ها برای گرفتن مبالغی بیشتر از گردشگران مسیر آنها را دور می‌کنند به شما پیشنهاد می‌کنیم تنها در مواقع ضروری برای جا به جایی‌تان در این شهر از تاکسی استفاده کنید.

 

در استانبول به دیدن این ۶ محله‌‌ی توریستی بروید

 

 

taxi

 


۵- در قسمت‌های آسیایی استانبول برای صرفه‌جویی در هزینه‌هایتان از دلموش استفاده کنید


ون‌های زرد رنگی که بیشتر در مناطق آسیایی این شهر قرار دارند قادرند شما را با قیمتی ارزان‌تر از تاکسی و البته اندکی گران‌تر از اتوبوس در سطح شهر جا به جا کنند. این ون‌ها که ترک‌زبان‌ها به آن دلموش می‌گویند از امنیت مناسبی برخوردارند و شما را در مسافت‌های نسبتا کوتاه یاری می‌رسانند.

 

 

dolmus

 


۶- برای جابه‌جایی از قسمت آسیایی به اروپایی استانبول و یا بالعکس از قایق استفاده کنید


دو قسمت آسیایی و اروپایی این شهر به وسیله‌ی تنگه‌ی زیبای بسفر به یکدیگر متصل می‌شوند. این تنگه و دور و اطرافش از زیبایی‌های جادویی و خاص استانبول به حساب می‌آیند که برای گشت و گذار در آن به شما پیشنهاد می‎کنیم حتما از قایق‌ها استفاده کنید. چرا که این قایق‌ها خاطره‌ای خاص از این شهر برایتان می‎‌سازند.

 

۵ پل‌ معروف استانبول

 

 

boat

۱۴ بهمن ۱۳۹۶

نظرات کاربران