چند راهکار انتخاب برای انواع لباس‌های مناسب گشت و گذار در استانبول

جاذبه‌های گردشگری استانبول
چند راهکار انتخاب برای انواع لباس‌های مناسب گشت و گذار در استانبول

استانبول یکی از زیباترین شهرهای جهان است که تنوع محله‌ها و اماکن تاریخی و ملی و مذهبی دارد. این شهر که در دو قاره‌ی آسیا و اروپا جای گرفته است را مکان‎های دیدنی پر کرده‌اند. مکان‌هایی که بازدید از تمامی آنها به زمانی بیش از ۱۰ روز احتیاج دارد.

در سفر با تور استانبول و دیدن جاهای دیدنی‌اش اگر به دنبال یک راهنمایی برای لباس پوشیدن هستید همراه ما باشید تا نکات لازم و ضروری را خدمتتان بازگو کنیم. نکاتی که با رعایت کردن آنها هم عرف و قانون این شهر را رعایت کرده باشید و هم برای انداختن بهترین و زیباترین عکس‌ها از خودتان یک ترکیب ناب با جاهای دیدنی داشته باشید.

 


۱- بازدید از شهر و جاذبه‎هایش


استانبول به مانند پرچم کشور ترکیه که سرخ رنگ است شهر رنگ سرخ است. در خیابان‌های این شهر که قدم بزنید تراموهای قرمز رنگ هویت خاصی به آن داده‌اند و چراغ‌ها و نشانه‌ها و تابلوها نیز قرمزی این شهر را بیشتر از دیگر طیف‌های رنگی پوشانده‌اند. در خیابان‌گردی‌های این شهر متناسب به فصول مختلف سال می‌توانید جوانان این شهر را ببینید که بهترین مدهای روز دنیا را پوشیده‌اند و شما هم اگر از آنها پیروی کنید نه از عرف این شهر تخطی کرده‌اید و نه از قانون.

 

ناب‌ترین جاذبه‌های گردشگری ناشناخته‌ی استانبول که باید ببینید

 

 

istanbul-street-trip

 

 

به شما پیشنهاد می‌کنیم برای خیابان‌گردی در این شهر لباس‌ رسمی بپوشید اما اگر قصد دارید ساعت‌ها پیاده‌روی کنید و بگردید می‌توانید لباس‌های راحتی مانند تی‌شرت‌ها و تاپ‌ها را بپوشید و به جای کفش‌های پاشنه بلند و یا انواع کفش‌های چرمی مردانه، کتانی بپوشید.

 

 

 ۳- بازدید از رستوران‌ها


لباس پوشیدن در بازدید از رستوران‌های این شهر شرایط مختلفی دارد. برای مثال رفتن به رستوران‌های محلی کوچک و یا اغذیه ‌فروشی‌ها با رستوران‎های هتل‌ها و کلاب‌ها و جاهای لوکس متفاوت است. ما اینجا اما شما را در بازدید از رستوران‎‌های تنگه‌ی بسفر راهنمایی می‌کنیم.هر کس به استانبول سفر می کند حتما یک بار به دیدن بسفر و زیبایی تاریخی آن می رود. چرا که و در آنجا که پر از رستوران و کافه و کلاب است غذا و نوشیدنی نوش جان خواهد کرد. این تنگه جایی است که شما باید زیباترین لباس‌های رسمی‌تان را در بازدید از آن بپوشید. چرا که خاطره‌انگیزترین و زیباترین عکس‌های خود از سفر به استانبول را در این مکان خواهید انداخت. یادتان باشد اما لباسی بپوشید که دست و پا گیرتان نباشد و بتواند شما را در بازدید از این تنگه و زیبایی‌هایش همراهی کند.

 

۶ رستوران لوکس و دیدنی استانبول به انتخاب نشریه گاردین

 

 

restaurant

 


۳- بازدید از مساجد


استانبول پر از مساجد و زیبا و باشکوه است که یادآور دوران امپراطوری عثمانی در این منطقه از کره‌ی زمین هستند. مساجدی که محال ممکن است کسی به استانبول برود و برای بازدید از آنها قدمی از قدم برندارد. بخش زیادی از کشف این شهر یعنی بازدید از مساجدش. برای دیدن این مساجد و زیبایی‌هایشان باید با بدنی پوشیده وارد آن شوید. باید لباس‌هایی بپوشید که شانه‌های شما را بپوشانند و همینطور شلوارها و دامن‌هایی که تا زیر زانوهای شما را پوشیده بدارند. خانم‌ها نیز باید روسری به سر داشته باشند برای ورود به این مساجد. البته ناگفته نماند برخی مساجد ماند مسجد کبود به بازدید کنندگان خانومش که روسری ندارند، روسری می‌دهد.

 

توپکاپی استانبول؛ بزرگترین موزه اشیای پیامبر اسلام در جهان

 

 

mosque

 


۴- بازدید از مناطق روستایی


در بازدید از مناطق روستایی این شهر بهتر است لباس‌هایی بپوشید که سبب جلب توجه اهالی این مناطق به شما نشود. لباسی راحت که بدن‌های شما را تا شانه و پایین زانو بپوشانند. اما اگر دوست دارید در این مناطق عکس‌های یادگاری فوق‌العاده بیندازید به شما پیشنهاد می‌کنیم لباس محلی تهیه کنید و در بازدید از این مناطق لبا س محلی بپوشید.

 

۶ محله‌ی جذاب استانبول که باید در آن پیاده‌روی کنید

 

 

turkish-dresses

 


۵- بازدید از سواحل و مناطق دریایی حومه‌ی این شهر


در بازدید از مناطق ساحلی دور و نزدیک استانبول باتوجه به فصل‌های مختلف سال می‌توانید لباس‌های راحتی مخصوص این مناطق را بپوشید و از بودن در این فضاهای زیبا و دلفریب طبیعت لذت ببرید.

 

راهنمای خرید لباس در استانبول

 

 

seaside-and-beach

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷

نظرات کاربران