دانشگاه های مالزی

جاذبه‌های گردشگری مالزی
 دانشگاه های مالزی
دانشگاههای مالزی

دانشگاه UTM ( تکنولوژی )

دانشگاه تکنولوژی مالزی در ناحیه جنوبی این کشور واقع شده است و مقصدی مناسب برای متقاضیان تحصیلات تکمیلی در شاخه های فنی ، مهندسی و تکنولوژیکی می باشد . بیش از 20 مرکز پژوهشی در این دانشگاه مشغول به فعالیت هستند. 9500 دانشجو در مقطع کارشناسی، 5000 دانشجوی غیر حضوری و 3000 دانشجوی تحصیلات تکمیلی، بافت و ساختار جمعیتی دانشگاه فن آوری مالزی را تشکیل می دهند. نزدیک بودن دانشگاه به قطبهای صنعتی، فرصت خوبی را برای دانشجویان فنی مهندسی بوجود می آورد تا در دوران تحصیل بتوانند ارتباطی مفید و نزدیک با محیط حرفه ای آینده خود را تجربه نمایند .

تاریخ تاسیس دانشگاه فناوری مالزی به سال 1930 بر میگردد ؛زمانی که به عنوان یک مدرسه تکنیکی دایر شد و بعدها در نوع خود (آموزش تکنولوژیکی) ممتاز شناخته شد و در سال 1946 به رتبه دانشکده ترفیع یافت. پس از دو دهه تبدیل به یک آکادمی فناوری و سپس در سال 1975 موفق به اخذ رتبه دانشگاه گردید. نخست وزیر پیشین این کشور دکتر مهاتیر محمد ایندانشگاه را به عنوان دانشگاه کاشف لقب داده است . UTM در سال 2002 تندیس MSC دریافت نمود .

این دانشگاه به دانشجویانی که مایلند در رشته های عمران؛ معماری؛ برق و کامپیوتر در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل نمایند پیشنهاد میگردد.

دانشجویانی که در ترم آخر هر مقطعی مشغل به تحصیل هستند و هنوز موفق به اخذ دانشنامه نشده اند و همچنین دانشجویانی که مشمول خدمت اند و پاسپورت ندارند نیز می توانند جهت اخذ پذیرش در دانشگاه تکنولوژی اقدام نمایند.

رتبه جهانی این دانشگاه سه رقمی بوده و در سال 2010 از نظر شاخص Scholar رتبه 80 را در جهان کسب نموده و در مالزی نیز رتبه اول را داراست.

شهریه های این دانشگاه به علت دولتی بودن بسیار پایین است و حدودا هر ترم بین یک تا دو میلیون تومان می باشد.

این دانشگاه به کلیه دانشجویان خود خوابگاه ارائه میکند و برای دانشجویان متاهل نیز خوابگاه های ویژه ای را پیش بینی نموده.

در صورتی که هنگام ورود به این دانشگاه دانشجو در آزمون ورودی زبان قبول نشود دانشگاه به وی مرخصی خواهد داد تا با شرکت در کلاسها کالج سطح زبان خود را به حد ایده آل برساند.

از جمله رشته های این دانشگاه می توان به عناوین زیر اشاره کرد:

- مهندسی مکانیک ( کلیه گرایش ها )
- مهندسی برق ( کلیه گرایش ها )
- مهندسی معماری ( کلیه گرایش ها )
- مهندسی عمران ( کلیه گرایش ها )
- مهندسی شیمی و نفت ( کلیه گرایش ها )
- مهندسی کامپیوتر و آی تی ( کلیه گرایش ها )
- MBA ( کلیه گرایش ها )
- شیمی
- فیزیک
- بیولوژی
- ریاضی
- مدیریت
- تجارت
- علوم زمین

دانشگاه لیجندا


هریک از دوره های کارشناسی در لجندا تحت نظارت یکی از دو دانشگاه "University of East London" و "Coventry University" ارایه می شوند .

دوره های کارشناسی با مدرک دانشگاه East London انگلستان:

- کارشناسی مهندسی برق و الکترونیک (B.Eng. Electrical & Electronic Engineering) در سه گرایش قدرت، کنترل و ارتباطات : سه سال
- کارشناسی مهندسی عمران (B.Eng. Civil Engineering) : سه سال
- کارشناسی حسابداری و امور مالی (BA. Accounting & Finance) : سه سال
- کارشناسی علوم تجارت (BA. Business Studies) : سه سال
- کارشناسی سیستم های اطلاعاتی بازرگانی (BSc. Business Information Systems) : سه سال
- کارشناسی مهندسی نرم افزار (BSc. Software Engineering) : سه سال

دوره های کارشناسی با مدرک دانشگاه Coventry انگلستان:

- کارشناسی مهندسی مکانیک (B.Eng. Mechanical Engineering) : سه سال
- کارشناسی مهندسی مکانیک – طراحی(B.Eng. Mechanical Engineering Design) : سه سال
- کارشناسی فن آوری معماری و طراحی (BSc. Architectural Design Technology) : سه سال
- کارشناسی مدیریت ساخت (BSc. Construction Management) : سه سال

شهریه شامل ( شهریه ثابت؛ واحد های درسی؛ بیمه؛ ویزا و خوابگاه )

پیش دانشگاهی: 21420 رینگیت مالزی
سال اول: 29620 رینگیت مالزی
سال دوم: 25420 رینگ مالزی
سال سوم یا بالاتر هر سال: 21420 رینگیت مالزی

که در ابتدای هر سال تحصیلی دریافت میشود. هر رینگیت در حدود 330 تومان می باشد.

دوره پیش نیاز زبان انگلیسی نیز به صورت رایگان برگزار می شود.

این دانشگاه به کلیه دانشجویان خود خوابگاه خواهد داد.

با توجه به اینکه هر ماه دوره های زبان این دانشگاه ورودی جدیدی را دارد لذا دانشجویان در هر زمانی از سال میتوانند جهت ورود به این دانشگاه اقدام نمایند.

دانشگاه MMU ( مالتی مدیا )

در سال 1996 تاسیس شد. به عنوان اولین دانشگاه خصوصی مورد تایید دولت مالزی ، پهنه وسیعی از تخص ها را در مقاطع مختلف در حیطه های فناوری اطلاعات ، ارتباطات ، حقوق و مدیریت ارائه می نماید.
این دانشگاه معتبر ترین دانشگاه مالزی در حوزه مدیریت؛ IT و MBA میباشد که تا مقطع دکترا مورد تایید وزارت علوم ایران است.
ورود به این دانشگاه را به متقاضیان کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای IT, مدیریت و سه مقطع BBA, MBA و DBA توصیه می نماییم.
همیچنین رشته هایی از جمله مهندسی رباتیک؛ طراحی بازیهای کامپیوتر؛ انیمیشن و نرم افزار نیز از جمله شاخه های مناسب جهت متقاضیان مقطع کارشناسی می باشد.


دانشگاه UM (مالایا)

دانشگام مالایا نیز یکی از معتبر ترین دانشگاه های کشور مالزی بوده و مقاطع تحصیلات تکمیلی صاحب دهها دانشکده و صدها رشته تحصیلی گوناگون می باشد.

این دانشگاه مناسب دانشجویانی میباشد که مایلند در مقاطع تحصیلات تکمیلی در رشته های علوم انسانی؛ مهندسی و علوم پایه تحصیل نمایند.

دانشجویانی که جهت ورود به رشته کارشناسی ارشد و دکترای حقوق اقدام می نمایند ملزم به داشتن مدرک آیلتس شش می باشند.

دانشگاه UKM (کبانگسان)

دانشگاه کبانگسان نیز یکی از معتبر ترین دانشگاه های کشور مالزی بوده و مقاطع تحصیلات تکمیلی صاحب دهها دانشکده و صدها رشته تحصیلی گوناگون می باشد.

این دانشگاه مناسب دانشجویانی میباشد که مایلند در مقاطع تحصیلات تکمیلی در رشته های علوم انسانی؛ مهندسی و علوم پایه تحصیل نمایند.

دانشگاه UCSI

این دانشگاه در حاشیه شرقی کوالالامپور در منطقه ای به نام cheras واقع شده است.دانشگاه UCSIبا سابقه ترین دانشگاه خصوصی در مالزی است که در سایر کشورها نیز کاملا شناخته شده می باشد.
ورود به این دانشگاه به متقاضیان ورود به رشته های مهندسی برق و مکاترونیک، موسیقی، مدیریت بازرگانی، مدیریت IT ، معماری و علوم اجتماعی توصیه می گردد.


دانشگاه APIIT

دانشگاهAPIIT در سال 1993 تآسیس گردید وتا به امروز با بیش از یک دهه تجربه موفق در آموزش فناوری اطلاعات و تجارت ، به یکی از دانشگاه های پیشرو در زمینه آموزش فناوری اطلاعات و تجارت در جنوب شرقی آسیا تبدیل گردیده . این دانشگاه کاملا مورد تایید وزارت علوم ایران می باشد.
رشته مهندسی آی تی این دانشگاه مناسب متقاضیان مقطع کارشناسی می باشد.

دانشگاه UPM ( پوترا )

دانشگاه پوترا مالزی با قدمتی هفتاد ساله هم سن و سال دانشگاه تهران است. در سالهای اخیر به تبع رشد چشمگیر کشور مالزی پوترا سرمایه گزاری بالایی برای تحقیقات و تحصیلات تکمیلی و پژوهش های کاربردی انجام داده و با نگاهی به فهرست دانشکده ها و مراکز تحقیقاتی و رشته های بسیار متنوع این دانشگاه متوجه گستردگی این دانشگاه خواهید شد.

پذیرش این دانشگاه تنها در مقاطع تحصیلات تکمیلی است و دهها دانشکده و صدها رشته تحصیلی گوناگون در این دانشگاه موجود است و تدریس میشود.

دانشجویان ایرانی در حال تحصیل در این دانشگاه حدود 1000 نفر می باشند.

دوره کارشناسی ارشد در پوترا به دو صورت فقط گذراندن واحد های درسیو حالت دوم واحدهای درسی و انجام پژوهش است .

دوره های دکتری در دانشگاه پوترا تنها به یک طریق و آن هم با برگزاری کلاس های درس و گذراندن پایان نامه انجام می پذیرد.

دانشجویان متقاضی ورود به این دانشگاه ملزم به داشتن مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل شش هستند. بنا براین این دانشگاه برای دانشجویانی که فاقد این مدرک هستند پیشنهاد نمیگردد.نکته مهم : در صورتی که مدرک شما دیپلم نظام جدید ، کاردانش یا فنی حرفه ای باشد و پیش دانشگاهی نداشته باشید برای تحصیل در دوره های کارشناسی در مالزی ، حتما باید دوره یکساله پیش دانشگاهی را بگذرانید . اما در غیر اینصورت می توانید مستقیما برای اخذ پذیرش دوره های سه ساله کارشناسی دانشگاه های مالزی اقدام کنید .

برای مشاهده تور های مالزی کلیک کنید

۲۹ تیر ۱۳۹۳

نظرات کاربران