۸ جزیره‌ی دیدنی و بی‌نظیر مالزی که باید ببینید

جاذبه‌های گردشگری مالزی
۸ جزیره‌ی دیدنی و بی‌نظیر مالزی که باید ببینید

مالزی کشوری در جنوب شرق آسیا که به لحاظ زیبایی و گردشکردی یکی از قطب‌های اصلی این منطقه به حساب می‌آید، جزایر پر شمار و بی‌نظیری دارد که زبانزد خاص و عام است. با تورمالزی به این جزیره‎‌های زیبا سفر کنید و یک به یک به دیدن آنها بروید، در این مقاله‌ی کوتاه همراه ما باشید تا معروف‌ترین آنها را خدمتتان معرفی کنیم.


۱- جزیره پنانگ
پنانگ به مروارید شرق آسیا معروف است و جزیره‌ای‌ست که در آن یکی از طولانی‌ترین پل‌های ساخته شده به دست بشر که جزو ۷ مکان دیدنی پنانگ است وجود دارد. پل این جزیره سیزده و نیم کیلومتر طول دارد و چشم‌اندازی زیبا از بندر و شهر را به بازدیدکنندگانش ارائه می‌دهد. این جزیره همچنین به غذاهای خیابانی‌اش شناخته می‌شود. دکه‌های اغذیه‌فروشی موجود در این جزیره مملو از غذاهای خوشمزه ولذیذ مخصوص پنانگ است  و هر روز شاهد صف‌های دور و درازی از گردشگران هستند. از دیدنی‌های پنانگ می‌توان به مزرعه‌ی پروانه‌ها، معبد کک‌ لوک‌ سی و قلعه‌ی کورن والیس اشاره کرد. هرکس به کشور مالزی برود و پنانگ را نبیند مطمئن باشد که نصف زیبایی مالزی را ندیده است.

 

 

پنانگ در مالزی

 


۲- جزیره لنکاوی
لنکاوی جزیره‌ی زیبایی‌های رعب آور پراز راز و رمز، طلسم‌ها و جادوها و افسانه‌های کشور مالزی است. در تاریخچه‌ی آن آمده است که این جزیره، محل زندگی خون‌آشام‎‌ها و بعدها دزدان دریایی بوده است. تله‌کابین جزیره لنکاوی یکی از دیدنی‌ترین مسیرهای کابلی سراسر جهان را دارد. شما با سوار شدن در این تله‌کابین این شانس را دارید که از میان جنگل‌های انبوه و پیچ در پیچ لنکاوی بگذرید و به پلی کابلی برسید که در ارتفاع ۷۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد.

 

 

جزیره لنکاوی

 

 

قدم‌زدن در سرتاسر این پل که تنها ظرفیت نگهداری ۲۵۰ نفر را به صورت همزمان دارد یکی از شگفت‌انگیزترین و هیجان‌انگیزترین تجربیات سراسر عمرتان خواهد بود. اگر به همراه کودکان خردسالتان به مالزی می‌روید باید بدانید جزیره لنکاوی بهترین جزیره‌ برای سفرهای خانوادگی است.

 

 ۳- جزیره پولااو کاپاس
پولااو کاپاس یک جزیره‌ی دنج و آرام با سواحلی بی‌نظیر است که جان می‌دهد برای کسانیکه قصد دارند به نقاط بکر سفر کنند. این جزیره در سواحل مارانگ مالزی واقع شده است و به آب آرام و شفاف و ساحل شنی سپید فامش شناخته می‌شود. اگر دوست دارید برای اولین بار غواصی کنید در طول اقامتتان در مالزی حتما به این جزیره هم سری بزنید. چرا که این جزیره برای غواصی کردن مبتدیان بسیار عالی است و مربیان با تجربه‌ای برای آموزش غواصی در این جزیره حضور دارند.

 

 

جزیره کاپاس در مالزی 

 


۴- جزیره پولااو مابول
در سواحل جنوب شرقی ساباح، جزیره‌ی کوچک و دنجی قرار دارد که انباشته شده است از درختان نارگیل. رفتن به این جزیره برای انجام یک سفر عاشقانه در کشور مالزی یکی از بهترین انتخاب‌هاست. در یک غروب آفتاب دلنشین، بر کرانه‌ی ساحل بی‌نظیر و زیبای این جزیره این شانس را دارید که پرسه‌های عاشقانه بزنید و به آبی شفاف آب چشم بدوزید.

 

 

جزیره مابول در مالزی

 


۵- جزیره سیپادان
اگر غواص هستید و یکی از هدف‌هایتان از انجام سفر به مالزی غواصی است حتما باید به سیپادان بروید. با غواصی در این جزیره این امکان را دارید که موجودات عجیب‌ غریب دریایی را از نزدیک ببینید. ماهی‌های رنگین کمانی، لاک‌پشت‌های دریایی، اره ماهی‌ها و کوسه ماهی‌های این جزیره گونه‌های خاصی از حیوانات آبزی هستند که در سیپادان زیست می‌کنند.

 

 

جزیره سیپادان در مالزی

 


۶- جزیره پرهنتیان
کسانی که به دنبال انجام یک سفر لاکچری در مالزی هستند حتما باید به پرهنتیان سری بزنند. این جزیره به اقامتگاه‌های ساحلی لوکسش شناخته می‌شود. پرهنتیان از مجموع دو جزیره‌ی پرهنتیان بزرگ و پرهنتیان گسل تشکیل شده است که هر دو ساحلی آرام و آبی شفاف دارند. جنگل‌های استوایی این جزیره یکی دیگر از جلوه‌های زیبایی‌اش هستند که شما می‌توانید با رفتن به آنها کلبه‌های جنگلی اجاره کنید و در آن کلبه‌ها شب‌ها را به صبح‌ها برسانید.

 

 

جزیره پرهنتیان در مالزی

 


۷- جزیره پولااو تیومان
پولااو تیومان در انحصار صخره‌هایی مرجانی قرار دارد که زیبایی آن را چند برابر می‌کند. این جزیره، جزیره‌ی آبشارها و سوسمارهاست. در بخش‌های محافظت‌ شده‌ای از این جزیره می‌توانید به تماشای سوسمارها و دیگر حیوانات آبزی بروید و همچنین می‌توانید در حوضچه‌های تشکیل شده از آبشارهای این جزیره شنا کنید و خاطره‌ای بسیار خوش از سفرتان به مالزی برای خودتان بسازید. مناظر طبیعی و جنگلی این جزیره از زیباترین تصویرهای طبیعت در سراسر جهان هستند. پولااو تیومان همچنین یکی از جزایر تجاری مهم مالزی به حساب می‌آید.

 

 

جزیره تیومان در مالزی

 


۸- جزیره پولااو پانگکور
پولااو پانگکور هم به معابد چینی‌اش شناخته می‌شود و هم به سواحل دیدنی و آرامش. در این جزیره می‌توانید انواع ورزش‌های آبی را انجام بدهید و یا اگر نخواستید در پناه ساحل امنش آفتاب بگیرید. بسیاری از اقامتگاه‌های لوکس ساحلی مالزی در این جزیره قرار دارند.

 

 

جزیره پانگکور در مالزی

۲۱ آذر ۱۳۹۶

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: