۱۰ دلیل مهم برای سفر به مالزی

جاذبه‌های گردشگری مالزی
۱۰ دلیل مهم برای سفر به مالزی

کشورهای شرق آسیا از دیرباز یکی از مقاصد مهم گردشگری دنیا بوده‌اند، کشورهایی خاص و با آداب و رسوم مخصوص به خودشان و پیشینه‌ای که جذابیت‌های این سرزمین‌ها را دو چندان می‌کند. سفر به این کشور با تور مالزی اما طی سال‌های اخیر بود که به محبوبیت بسیار زیادی رسید و حالا یکی از مقاصد محبوب دنیا محسوب می‌شود.
اما چرا این کشور را برای سفر پیشنهاد می‌کنند؟

 


۱. سواحلی بکر و زیبا
مالزی تنها یک کشور شرق آسیایی با سواحل دلنشین نیست، در این کشور جزایر زیبایی نیز وجود دارد که مکمل سواحل بکر و فوق‌العاده آن خواهد بود و در نهایت این مکان را بدل به یکی از رویایی‌ترین مقاصد برای آن‌هایی که عاشق شنا و تفریح در آب‌های درخشانند می‌کند. امکانات تفریحی بسیار خوبی نیز در این سواحل وجود دارد که از تورهای یک روزه‌ی روی آبی و طبیعت گردی تا ورزش‌های آبی را شامل می‌شود. و یا امکاناتی برای ماجراجویی‌های بی‌نظیر، آنقدر که حتی به شما پیشنهاد می‌دهیم که برای ماجراجویی فرزندانتان به لنکاوی سفر کنید.

 

 

سواحل مالزی

 


۲. تاریخچه و فرهنگ
تاریخ قبایلی که مردم ابتدایی این منطقه را تشکیل دادند به بیش از ۴۰ هزار سال قبل باز می‌گردد. اما هندوها و بودائیست‌های مناطق دیگر آرام آرام وارد جمع این مردم شدند و به مرور تمدن رنگین آن را ساختند. با مرور جاذبه های گردشگری مالزی زیبایی‌های ادیان و فرهنگ‌های متفاوتی را در بناها و عقاید مردم مشاهده خواهید کرد که مجموعه‌ای کم‌نظیر را پدید آورده است. به همین دلیل حتی فستیوال‌های مالزی برنامه‌های ویژه‌ی ادیان و فرهنگ‌های مختلف را در خود جای می‌دهد. تفاوت فرهنگی در این کشور، حتی در هدیه‌های ویژه هم دیده می‌شود. ۱۰ سوغاتی زیبای مالزی که می‌توانید برای همسرانتان بخرید به خوبی نشان می‌دهد که ادیان و فرهنگ‌ها چه تفاوت‌هایی با هم دارند.

 

 

فرهنگ مالزی

 


۳. جنگل‌ها و جاذبه‌های طبیعی زیبا
جاذبه‌های طبیعی این کشور تنها به دریاها و سواحل آن محدود نمی‌شود. جنگل‌های بسیار زیبایی در این کشور وجود دارد که هوش از سر هر مسافری می‌برد. تورهای یک روزه متنوعی در بخش‌های مختلف این کشور در رابطه با جاذبه‌های طبیعی انجام می‌شود که می‌توان با مراجعه به آن‌ها جدا از شهرها و زیباهایی مالزی، سرکی به دیدنی‌های حیاط وحش این کشور نیز انداخت. یکی از مشهورترین گردشگری‌های سبز ، ارتفاعات کامرون مالزی است. سرزمینی پر از توت‌فرنگی و مزارع چای که گردشگران می‌توانند یک‌روز کامل را در آنجا بگذرانند و از طبیعت دیدنی آنجا لذت ببرند و حتی بخشی از محصولات مزارع را با خود سوغاتی بیاورند!

 

جنگل های مالزی

 


۴. کوالالامپور
با تور کوالالامپور شما تنها به پایتخت مالزی نمی‌رسید. بلکه به دنیایی پر از شگفتی و عجایب می‌شوید. خود دلیلی بزرگی برای مسافرت به این کشور خواهد بود. اینجا یکی از بهترین مقاصد سفرهای خانوادگی است. شما نباید ۱۰ جاذبه‌ی گردشگری کوالالامپور که باید با فرزندانتان بروید را از دست بدهید. بناهای مدرن خیره کننده در کنار نشانه‌های متعدد از پیشینه مالزی کلیت جذابی از این شهر ساخته که در کنار امکانات رفاهی و تفریحی بسیار زیاد، یکی از برترین مقاصد برای گذران تعطیات محسوب می‌شود. برای همین کوالالامپور ؛ ابر شهر توریستی جهان نامیده می‌شود. پارک‌های متعدد، سینماهایی با استانداردهای جهانی، مراسم مختلف و متعدد در تمام طول سال و مراکز خرید کوالالامپور   با هر چه که نیاز باشد در اینجا وجود خواهد داشت.

 

 

برج های کوالالامپور

 


۵. غذا
انواع غذاهای محبوب و سنتی مالزی را می‌توانید از دستفروش‌های شهر تا رستوران‌های مرغوب دنبال کنید. حتی به گردشگران پیشنهاد می‌شود که غذاهایی که باید در اولین سفر به پنانگ بخورند را امتحان کنند.جدای از این مبحث، رستوران‌های متنوعی نیز در سطح شهر وجود دارد که هر سلیقه‌ای را پوشش خواهد داد. از رستوران‌های شرق آسیایی با حال و هوای خاص و غذاهایشان، تا رستوران‌های اروپایی یا رستوران‌های زنجیره‌ای معتبر دنیا.

 

 

غذاهای مالزی

 


۶. مردمی سخت‌کوش و مهمان‌نواز
مردم مالزی از مذاهب و قومیت‌های متفاوتی هستند، اما با سلوکی بی‌نظیر در کنار هم زندگی می‌کنند و با سخت‌کوشی روزها را سر می‌کنند. از مشخصه‌های فوق‌العاده این مردم مهمان‌نوازی بسیار دلچسب آن‌هاست که سفر به این نقطه جهان را به یکی از ماندنی‌ترین خاطرات شما بدل می‌کند.

 

 


۷. طلوع و غروب‌های کم‌نظیر
شن‌های سفید ساحلی، افق‌های زیبا از دریا و کوه‌هایی که به هم تنیده‌اند و آفتابی که در پس از این منظره‌ی زیبا غروب می‌کند. جزایر مالزی به غروب‌ها و البته طلوع‌های زیبا و دیدنی‌شان مشهوراند. این زیبایی را می‌توانید از هزاران عکسی که عکاسان مختلف از مناظر بخش‌های مختلف این کشور ثبت کرده‌اند مشاهده کنید.

 

 

طلوع و غروب کم نظیر

 


۸. تفریحات جذاب در فضای باز
همانطور که گفتیم تورهای یک روزه جذابی برای طبیعت گردی در سرتاسر مالزی وجود دارد، از طرفی تورهای تفریحی بسیار زیادی هم وجود دارد که می‌توانید با قیمتی مناسب از آن‌ها لذت ببرید. غواصی در سواحل لنکاوی و پنانگ یکی از این موارد است. یا سقوط آزاد، زیپلینگ، موج سواری، اسکی روی آب و ... . مالزی برای ترشح آدرنالین، یکی از بهترین مقاصد دنیا محسوب می‌شود.

 

 

غواصی و تفریحات جذاب

 


۹. امکانات رفاهی بسیار خوب
بازه‌ی بسیار گسترده‌ای از هتل‌های خوب در این کشور وجود دارد که امکانات بسیار مناسبی را با هر مقدار هزینه‌ای که به مالزی سفر کنید برایتان به همراه خواهد داشت. مهم‌تری اینکه این امکانات و هتل‌ها مختص به کوالالامپور نبوده و تقریبا در هر شهر گردش‌پذیر این کشور که ورود کنید همانند هتل های بی‌نظیر لنکاوی، آن‌ها را به خواهید یافت.

 


۱۰. مقرون به صرفه
از بسیاری جهات، هزینه‌های مالزی مخصوصا در جزایر و شهرهای ساحلی، نسبت به بسیاری از مقاصد معروف گردشگری کم‌تر است. همچنین از نظر غذا و تهیه مایحتاج روزانه، انواع بازارها و مراکز ارزان قیمت در شهر وجود دارد که همگی از کیفیت قابل قبولی برخوردارند. برای خرید هم می‌توان به مراکز خرید و فروشگاه های مالزی که در سطح شهرها وجود دارند رفت و با قیمتی مناسب خریدی در خور انجام داد.

۱۹ آذر ۱۳۹۶

نظرات کاربران