شهرهایی مملو از غذاهای خوشمزه در قاره‌های مختلف

اطلاعات مفید
شهرهایی مملو از غذاهای خوشمزه در قاره‌های مختلف

شهرهای بسیاری در دنیا هستند که ما به عنوان پایتخت‌های غذایی دنیا می‌شناسیم و همین تفکر باعث شده که بسیاری از ما به دیگرهای شهرهای قاره‌‌های مختلف به این منظور فکر هم نکنیم. اما واقعیت این است که شهرهای زیادی اگر چه از نظر معروفیت مهجور مانده‌اند، اما از بسیاری جهات بهترین هستند، شهرهایی که ما می‌خواهیم در این مقاله به بررسی آن‌ها بپردازیم همین‌ها هستند. ۵ شهر از ۵ قاره‌ی مختلف و همچنین محله‌هایی که بهتر است در این شهرها به آن‌ها مراجعه کرده تا بهترین‌ها را میل کنید.

 


بوداپست، مجارستان، اروپا


محله قلعه یکی از مهم‌ترین و توریستی‌ترین نقاط بوداپست در نظر گرفته می‌شود، جایی که قلعه بودا در آن واقع شده و بسیاری از گردشگران برای دیدنش به این محله از شهر سر می‌زنند. اما در کنار این مراکز قرون وسطایی، چندین مورد از بهترین رستوران‌های شهر نیز در این نقطه قرار گرفته‌اند، مثل آلاباردو که رستورانی مخصوص غذاهای مجارستانی است و از سال ۱۹۶۴ در این شهر به فعالیت مشغول بوده. غذاهای مجارستانی فوق‌العاده هستند و با توجه به تنوع در مواد اولیه و شیوه‌ی پخت همه را راضی نگه خواهند داشت. در واقع شما با ترکیبی از غذاهای روسی، اروپایی و نوآوری‌هایی مختص به این کشور مواجهید که همین باعث این سطح از تنوع می‌شود.

 

 

بوداپست

 


ایروان، ارمنستان، آسیا


وقتی صحبت از غذا در آسیا می‌شود، در شرق آسیا همه به فکر چین و ژاپن می‌افتند و در غرب به فکر ایران، اما ارمنستان و بالخص ایروان، یکی از نقاط دور از نظر مانده اما شگفت‌انگیز برای کسانی است که به دنبال غذاهای خوشمزه و متفاوت هستند. غذاهایی که تاثیر چندین کشور مختلف را به خود دیده‌اند و البته تاریخی بسیار پربار را در عقبه‌ی خود می‌بینند. اما در سفر با تور ارمنستان برای بهترین‌ غذاها به کدام محله ایروان برویم؟ حوالی میدان چارلز آزناوور، چندین رستوران عالی، مختص غذاهای ارمنی وجود دارد که حتما باید سری به آن‌ها بزنید. فراموش نکنید که تنها به رستوران‌ها بسنده نکرده و کافه‌های این شهر را نیز تجربه نمایید. خوردن یک چای خوشمزه به همراه دسرهای ارمنی، یکی از لذت‌های سفر به این کشور به حساب می‌آید.

 

 بهترین رستوران‌های ایروان برای خوردن غذاهای اصیل و سنتی ارمنی

 

 

ایروان

 


دیترویت، آمریکا، آمریکای شمالی


وقتی صحبت از دیترویت می‌شود، همه به فکر تولیدات موتوری، ماشین‌های عجیب و موتورسیکلت‌های پرقدرت می‌افتند. اما این شهر فرهنگ غذایی متفاوت و البته درخشانی دارد و اگر پا به محله قدیمی کورک تاون بزارید، خواهید دید که رستوران‌های مختلف ایرلندی وجود دارند که غذاهایی بسیار خوشمزه سرو می‌کنند. یکی از چیزهایی که در دیترویت حتما باید بخورید، صبحانه‌های مخصوص ایرلندی در رستوران‌های این محله است، غیر از آن سراغ شام‌های باربیکیو در Slows Bar BQ بروید یا اینکه بریسکت‌های گوشیتی معروف آن را میل کنید.

 

 

دیترویت

 


سانتایگو، شیلی، آمریکای شمالی


ترکیب فرهنگ اسپانیولی و مردم محلی شیلی را می‌توان در غذاهای این کشور نیز مشاهده کرد، مخصوصا اگر به سانتیاگو بروید و در رستوران‌های محله باریو لاستاریرا که از محله‌های قدیمی این شهر است مشغول غذا خوردن شوید. در این شهر می‌توانید از صبحانه‌های کاملا محلی‌ِ رستوران کولامدو آغاز کنید و سپس بروید به جاهایی همچون بوکاناریز، موسئو و بسیاری جاهای دیگر و انواع غذاهای مختلف این منطقه را امتحان کنید. یکی از بخش‌های بسیار دوست داشتنی و مهم در شیلی، نوشیدنی‌های خوشمزه و بسیار متنوع این کشور است. بد نیست در این رابطه سری به محلی ریکولتا بزنید و آنجا چنین نوشیدنی‌های خوشمزه‌ای را سفارش دهید.

 

 ۸ غذای خیابانی معروف و خوشمزه در کشورهای پر گردشگر دنیا 

 

 

سانتایگو

 


داکار، سنگال، آفریقا


پایتخت سنگال شهری بزرگ و رنگارنگ است، یکی از دیدنی‌ترین نقاط دنیا برای سفر که بسیاری آن را در نظر نمی‌گیرند. این شهر و به طور کلی کل سنگال، فرهنگ غذایی خاصی دارند که بخش زیادی از آن به واسطه سال‌های سلطه کشورهای اروپایی بر آفریقا، تاثیر کشورهایی همچون فرانسه را به خود می‌بیند. البته در نهایت غذاها ترکیبی از آنچه خود مردم سنگال داشته‌اند با شیوه‌های پخت فرانسوی است. ترکیباتی کم‌نظیر که مثالش را همچون غذاهای چینی و ژاپنی در همه جا پیدا نخواهید کرد، بلکه تنها باید به جاهایی همچون داکار بروید و در محله‌ای مثل مدینا و رستوران‌های خاص آن سر زده و غذا سفارش دهید. غذاهایی همچون آکارا و دیبی را از دست ندهید که منحصر به فرد و خوشمزه‌اند و با غذاهای خیلی از کشورهای دیگر دنیا کاملا متفاوت.

 

 

سنگال

۱۵ آذر ۱۳۹۷

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: