در استانبول، به این کافه‌ها بروید و از قهوه‌ی ترکی لذت ببرید

جاذبه‌های گردشگری استانبول
در استانبول، به این کافه‌ها بروید و از قهوه‌ی ترکی لذت ببرید

تور استانبول  از آن سفر‌ها است که که وقتی پا به شهر می‌گذارید بدون خوردن قهوه نباید از آن خارج شوید. همچون شهرهایی مثل پاریس، این شهر هم از مهم‌ترین مراکز قهوه محسوب می‌شود اما در شکل و جنس خودش. قهوه‌خانه‌های بسیاری هم در این شهر وجود دارد که هر کدام طرح و رنگ خود را دارند، اما قهوه‌‌خانه‌های بیرون نشین از بهترین آن‌ها هستند. فضای بازی که گاهی در کنار دریا است و گاهی درون بازار، اما هر جا که هست صفا و شعف در آن لحظه‌اش جریان دارد.


 
Çorlulu Ali Paşa
این کافه که در بازار بزرگ خیابان Mollafenari واقع است، مثال واقعی برای یک کافه درون بازار محسوب می‌شود. فضایی شلوغ و پرجنب و جوش، با پیشینه‌ای کهن. عقبه‌ی این مکان به بیش از ۱۰۰ سال پیش بر می‌گردد و در طول روز و شب همیشه شلوغ است. قلیان، قهوه و چای در آن سرو می‌شود و فضای زیبای سقفش آراسته به چراغ‌های رنگی و زیباست. به گفته گردشگرانی که به اینجا سفر کرده‌اند، طعم دلپذیر قهوه‌های ترک اینجا فراموش نشدنی‌ست!

 

 

کورلولو علی پاشا کافه در استانبول

 

Pierre Loti Café, Halic
وقتی به  تور استانبول  می‌روید، پیشنهادات زیادی برای سواحل، موزه‌ها و مکان‌‌های پرزرق و برق به شما می‌شود، اما صندلی‌های چوبی، میزهای کوچک گرد، منظره‌ی کم نظیر و قهوه‌ها و چای‌های فوق‌العاده این مکان هم می‌توانند به خوبی یکی از روزهای شما در سفر به ترکیه را به یادماندنی کنند. این مکان در امتداد خیابان Bahariye و در خیابان Karyagdi واقع شده است.

 

 

پیر لوتی کافه در استانبول

 

The House Café
از این کافه چند شعبه دیگر نیز در شهرهای مختلف یا در همین استانبول بازگشایی شد اما مکان مورد نظر ما در نزدیکی خیابان Muallim Naci و کنار اداره پست است. جایی که همانطور که در عکس می‌بینید نمایی زیبا از بندر را به ارمغان می‌آورد و اگر آب و هوا یاری کند یکی از بهترین بعد‌ازظهرها را در این شهر برایتان می‌سازد. اگر چه منوی این کافه صبحانه، نهار، عصرانه و شام را در بر می‌گیرد، اما بعد از گذشت سال‌ها هنوز بسیاری بعد از ظهرها را برای نوشیدن چای و قهوه و سپری کردن لحظات فوق‌العاده در این فضا به The House Cafe می‌روند.

 

 

خانه کافه در اورتاکوی استانبول
 

 

Ethem Tezçakar Kahveci
و در آخر به بازار بزرگ برگردیم جایی که Bekir Tezçakar، چهارمین نسلی که این کافه را در اختیار دارد به شما قهوه ترکی خواهد داد که نظیرش را هیچ جا ندیده‌اید. برخلاف دیگر مراکزی که به شما معرفی کردیم اینجا نه خیلی با کلاس است و نه منظره‌ای فوق‌العاده دارد. نیمکت‌هایی درون بازار بنا شده به دور یک میز کوچک چوبی. می‌نشینید، به همهمه‌ی بازار نگاه می‌اندازید و در شلوغی جریان زندگی یکی از بهترین قهوه‌های ترک استانبول را در کنار باقلوای تازه‌ی معرکه‌ای میل می‌کنید.

 

ادهم تزچاکار قهوه‌خانه در بازار استانبول

۱۲ شهریور ۱۳۹۶

نظرات کاربران