در استانبول به دیدن این ۶ محله‌‌ی توریستی بروید

جاذبه‌های گردشگری استانبول
در استانبول به دیدن این ۶ محله‌‌ی توریستی بروید

با تور استانبول به بزرگترین شهر ترکیه می‌روید. تنها شهری در دنیا که در دو قاره قرار گرفته است. این شهر که در دو سوی تنگه‌ی بسفر قرار دارد، آسیا و اروپا را هم به هم وصل می‌کند و هم از یکدیگر جدا نگه می‌دارد. این شهر اروپایی-آسیایی ۳۹ محله‌ دارد که هر کدام از آنها نقش و رنگ خاص خودشان را دارند. محله‌‎هایی قدیمی و نو که هرکدام با جاذبه‌های گردشگری درونی‌شان شناخته می‌شوند. در سفرتان به استانبول اگر می‌خواهید محله‌های این شهر را بشناسید تا بدانید بهترین‌شان برای اقامت، شب‌گردی، کافه‌گردی، بازارگردی، موزه و آثار باستانی‌گردی، شکم‌گردی و پرسه‌زنی‌های عاشقانه کدام است در این مقاله‌ی کوتاه همراه ما باشید تا یک به یک معروف‌ترین آنها را خدمتتان معرفی کنیم.

 

۱- محله‌ی با قدمت سلطان احمد
سلطان احمد محله‌ای اروپایی در استانبول است که آثار باستانی و تاریخی روم و عثمانی را در خود جمع کرده است و جلوه‌ای کم نظیر در سرتاسر ترکیه برای خودش ساخته است. برای همین شاید به سادگی بتوان استانبول را سرزمین هم‌نشینی تاریخ عثمانی و ادویه‌های خوشمزه معرفی کرد!

 

 

محله سلطان احمد در استانبول

 

 

مسجد ایاصوفیه ، کاخ توپکایی، پارک گلها، بازار بزرگ استانبول و مسجد سلطان احمد که از معروف‌ترین مکان‌های گردشگری استانبول هستند در این محله قرار گرفته‌اند. این محله با خیابان‌ها و معماری بی‌نظیرش جان می‌دهد برای قدم‌زدن و شب‌گردی. عصرها کافه‌های این محله مملو از روشنفکرانی هستند که دور هم جمع می‌شوند و قهوه می‌نوشند.

 

 

محله‌ی سلطان احمد در استانبول

 

 

این محله همچنین برای شکم‌گردی و چشیدن غذاهای خوشمزه‌ی ترکی آنهم از نوع لوکس و لاکچری مناسب است.چرا که خیابان‌های محله‌ی سلطان احمد رستوران‌های لوکس و درجه یکی دارد که هرکسی توانایی سفارش دادن غذاهای منوی آنها را ندارد. موضوعی که در فهرست رستوران‌های لوکس استانبول به انتخاب نشریه گاردین هم به آن اشاره شده بود.

 

۲- باکرکوی تاریخچه‌ی غنی بیزانس
باکرکوی البته بیش از آنکه یک محله‌ی کوچک در استانبول باشد یک منطقه‌ی وسیع است که امروزه بیشتر به مراکز خرید معروف استانبول شناخته می‌شود. این منطقه که از یک سو مجاور دریای مرمره قرار گرفته است، مرکزخریدهای «Bakirkoy yeralto Carsisi» و «Galleria» و «capacity» و «carousel» را در خود جای داده است.

 

 

محله‌ی باکرکوی در استانبول

 

 

این منطقه‌ی اروپایی استانبول همچنین به بازار زیرزمینی‌اش بسیار شناخته می‌شود و یکی از بهترین منطقه‌های استانبول برای بازارگردی است. همچنین محله‌ی یشیل‌کوی که یک تفرجگاه ساحلی درجه یک در سرتاسر استانبول دارد در این منطقه قرار گرفته است.

 

 

محله‌ی باکرکوی در استانبول

 

 

باکرکوی با آنکه یکی منطقه‌های قدیمی استانبول است و قدمتش به دوره‌ی بیزانس بازمی‌گردد اما امروزه بیشتر به جلوه‌های گردشگری مدرن شناخته می‌شود.

 


۳-  محله‌ی آسیایی کادیکوی
کادیکوی یک محله‌ی آسیایی در استانبول است و ما ایرانی‌ها با اقامت و گشت‌وگذار در این ناحیه از استانبول شاید خیلی احساس راحتی بیشتری نسبت به محله‌های اروپایی استانبول داشته باشیم. چرا که کمتر چیزی در این محله پیدا می‌شود که برای ما غریب باشد و همه چیز در نزدیکی بیشتری با ما نسبت به محله‎های اروپایی قرا دارد.

 

 

محله‌ی کادیکوی در استانبول

 

 

از معماری و شهرسازی بگیرید تا رفتار آدم‌ها. کادیگوی به سینماها و رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌هایش شناخته می‌شود و قدم‌زدن در خیابان‌هایش با احساس عجیبی همراه است. احساسی که رنگ و بوی آشنایی در دل غربت با خود دارد.

 

 

محله‌ی کادیکوی در استانبول

 

 

در سفرتان به استانبول پیشنهاد می‌کنیم حتما یک شب به کادیکوی بروید و قدم بزنید تا این احساس را تجربه کنید. و یا حتما سراغی از کافه‌های مشهور استانبول بگیرید و طعم قهوه‌ی ترک را به‌خاطر بسپارید.

 

۴- محله‌ی سرزنده‌ی بی‌اغلو
بی‌اغلو در شمال خلیج طلایی استانبول و در بخش اروپایی این شهر واقع شده است. بی‌اغلو محله‌ی خیابان‌های معروف استانبول از جمله خیابان استقلال و میدان تقسیم است.

 

 

محله‌ی سرزنده‌ی بی‌اغلو در استانبول

 

 

این منطقه، منطقه‌ی هیاهوها و پویایی‌هاست. محله‌ی سرزنده‌ی کافه‌ها و بوتیک‌ها و رستوران‌های خیابانی. طول سه کیلومتری خیابان استقلال هر روز پر از مردمان ترک زبان و گردشگران است که ابتدا تا به انتهایش را بالا و پایین می‌کنند و حیات زنده‌ی شهر استانبول را رونق می‌بخشند. این محله، محله‌ی پرسه‌زنی‌هاست.


۵- محله‌ی دنج بِبِک
ببک یک محله‌ی دنج کوچک است که در گذشته روستای ییلاقی خاندان عثمانی به حساب می‌آمده است. این منطقه جزو مناطق گردشگری تنگه‌ی بسفر محسوب می‌شود و پارکش یکی از جاذبه‌های دیدنی آن به حساب می‌آید اما ببک به این پارک مشهور و معروف نشده است.

 

 

محله‌ی دنج بِبِک در استانبول

 

شهرت ببک به اسلکه‌ی آن است که یکی از بهترین مکان‌های شهر است برای گذراندن لحظات عاشقانه. هرچند مسیرهای دلربای پاییزی استانبول هم خود به‌تنهایی این امکان را به شما می‌دهند.

 

 

محله‌ی دنج بِبِک در استانبول

 

اما خب شما در اینجا می توانید غذاهای دریایی درجه یک میل کنید و قرارهای خاطره‌انگیز عاشقانه‌ای را کنار اسکله‌ ثبت و ضبط کنید!

 


۶- بشیکتاش گهواره‌ی سنگی استانبول
خیلی‌ها بشیکتاش را به خاطر کاخ دلما باغچه، مسجد اورتاکوی و موزه‌ی نقاشی و مجسمه‌سازی به عنوان مرکز فرهنگی و هنری می‌شناسند و خیلی‌‌ها به خاطر پارک ییلدیز و ورزشگاه بشیکتاش به عنوان یک مرکز تفریحی. بشکتاش اما هیچ کدام از اینها نیست و در عین حال هر دو این‌ها نیز هست. منطقه‌ای قدیمی در قسمت اروپایی ترکیه که به خاطر مسجد اورتاکوی شهرت جهانی دارد.

 

 

محله‌ی بشیکتاش در استانبول

۰۱ آذر ۱۳۹۶

نظرات کاربران

پریسا

با سلام لطفا در مورد پارک هابیت استانبول اطلاعاتی قراردهید همچنین آدرس پارک هابیت و چگونگی دسترسی با مترو و اتوبوس