برترین فستیوال‌های محلی صربستان؛ کشور جشن‌ها و رنگ‌ها و موسیقی

جاذبه‌های گردشگری صربستان
برترین فستیوال‌های محلی صربستان؛ کشور جشن‌ها و رنگ‌ها و موسیقی

اهالی صربستان به شدت به برگزاری جشن و فستیوال و هر آن چیزی که بتوانند با صدای موسیقی و پایکوبی شب را به صبح برسانند علاقه دارند. با توجه به فرهنگ غنی این کشور و این علاقه‌ای که از آن صحبت کردیم، پس نباید برایمان عجیب باشد که فستیوال‌های زیادی در طول سال و در شهرهای مختلف این کشور برگزار می‌شود و چه بهتر که سفرمان با تور صربستان را با یکی از این فستیوال‌ها همزمان کنیم ، ما در این نوشته قصد داریم مهم‌ترین فستیوال‌های صربستان را به شما معرفی کنیم.

 


فستیوال EXIT


از هیچ جای دیگر نمی‌شد شروع کرد، چون معروف‌ترین فستیوال صربستان، فستیوال موسیقی EXIT است که در تمام اروپا و جهان معروف بوده و مردم بسیاری برای اینکه در آن شرکت کنند، به این نقطه از دنیا سفر می‌کنند. بسیاری از بزرگان موسیقی در یکی از آخر هفته‌های ماه جولای به قلعه پترووارادین می‌آیند تا در هسته مرکزی فستیوال، هر سال اجراهای شورانگیزی را برای مردم اجرا کنند. با این حال هنرمندان دیگر در جاهای مختلف بلگراد نیز به اجرا می‌پردازند تا به کلی یک آخر هفته موسیقیایی در کل پایتخت به راه بیفتد.
آخرین آمار از شرکت کنندگان در فستیوال سال قبل، نزدیک به ۲۰۰ هزار نفر می‌شد. نکته جالب اینکه عملا EXIT به عنوان اعتراضات مردمی نسبت به رژیم اسلوبودان میلوچویچ آغاز شده بود و بعد از پیروزی مردم به این شکل در آمد.

 

۴ دیدنی بی‌تکرار در صربستان که باید ببینید

 

 

 فستیوال EXIT

 


فستیوال تروپمت گوچا


محلی‌ها به این فستیوال می‌گویند: درگاچوسکی سابور، که به اسم قدیمی محله‌ای که در آن برگزار می‌شود نیز اشاره دارد. گوچا باعث می‌شود در روستای کوچک و آرامی در نزدیکی چاچاک، ناگهان دسته‌های ترمپت نواز، تکانی به مردم داده و هیاهو را همراه با تمام مردم صربستان و گردشگران، به این نقطه کشور بکشنانند. این جشن بالکانی معروف و شور و هیجانی که در میان مردم محلی ایجاد می‌شود را تنها باید به چشم دید، چیزی که در توصیف نمی‌گنجد.

 

 

 فستیوال تروپمت گوچا

 


نیشویل


تقریبا همه‌ی فستیوال‌ها در صربستان به موسیقی بر می‌گردد و نیشویل هم از این قائده مستثنی نیست. سال ۲۰۱۸ بیست و سومین دوره این فستیوال سالانه‌ جاز است. یک تشابه اسمی جالب با نشویل آمریکا که از قضای روزگار آنجا نیز به پایتخت جاز آن کشور معروف است. فستیوال در قلعه نیش برگزار می‌شود و هر ساله در اواسط ماه آگوست صدای نوازندگان معروف و محبوب صربستان، از این طریق به گوش جهانیان می‌رسد.

 

۹ مکان شگفت‌انگیز بلگراد برای گرفتن بهترین سلفی‌های سفر به صربستان

 

 

 نیشویل

 


Lovefest


ورینجاچکا بانجا، شهری عاشقانه در صربستان است، آن هم به خاطرروایت‌هایی از زوج‌های جوان است که از زمان جنگ جهانی اول در این مکان نقل می‌شود. پس نباید تعجب کرد که فستیوال عاشقان هم در چنین شهری برگزار شود. این فستیوال هم در ایام مرداد ماه برگزار می‌شود و بهترین فرصت در زمان تور تابستانه صربستان است تا بتوانید در آن شکرت کنید. چند روز جشن و خوشگذرانی در شهری زیبا آن هم با هزینه‌ای نسبتا پایین.

 

 

Lovefest

 


روشتیلیجادا


و خب بالاخره یک فستیوالی که خیلی موسیقی در آن دخیل نیست، اما شکم به شدت در آن درگیر است. این فستیوال مربوط به همایشی بزرگ است که بسیاری از آشپزان در آن به پخت کباب‌های مختلف مشغولند و حضار نیز می‌توانند با قیمتی نسبتا پایین آن را خریداری کنند. انواع غذاهای بالکانی در این مکان به فروش می‌رسد و تعداد غرفه‌ها گاهی به بالای چند صد تا می‌رسد. هر سال در تاریخی که در سمپتامبر در نظر گرفته می‌شود، بزرگ‌ترین همبرگر دنیا در این مکان پخت می‌شود و همه‌ی کسانی که در این همایش حضور به هم می‌رسانند، می‌توانند با پرداخت مبلغ اندکی، در خورد این همبگر بزرگ شریک شوند!

 

معرفی ۱۰ رستوران برتر بلگراد برای سرو لذیذترین غذاهای سنتی ومدرن

 

 

 روشتیلیجادا

 


شب‌های تشنجار


از نظر هنری، این ده شب آگوست در تشنجار، همچون نگینی بر بالای تاج فستیوال‌های صربستان می‌درخشد. فستیوالی که به چندین هنر تصویری اختصاص دارد. هر شب در بخشی از شهر فیلم‌های هنری پخش می‌شود، بخشی دیگر به تئاتر اختصاص دارد، بخشی به رقص و بخش دیگری به اجراهای موسیقی زنده و در همه‌ی آن‌ها می‌توانید هنرنمایی بهترین هنرمندان داخلی و بعضا هنرمندان خارجی صربستان را مشاهده کنید.

 

۱۰ سینمای برتر بلگراد که می‌توانید جذاب‌ترین و بهترین فیلم‌های دنیا را در آنها ببینید

 

 

 شب‌های تشنجار

۱۷ مرداد ۱۳۹۷

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: