۶ مکان کمتر دیده شده و بکر در تایلند که باید در سال ۲۰۱۸ از آن‌ها بازدید کنید

جاذبه‌های گردشگری تایلند
۶ مکان کمتر دیده شده و بکر در تایلند که باید در سال ۲۰۱۸ از آن‌ها بازدید کنید

اگر قبلا با تور تایلند سفر کرده باشید، حتما از جاهایی دیدن کرده‌اید که خیل جمعیت برای بازدید از آن‌ها به آنجا سرازیر می‌شوند و اگر هم قرار است اولین سفر خود به تایلند را تجربه کنید، حتما جاهای زیادی بوده که به شما پیشنهاد می‌شود. با این حال چند جایی در تایلند وجود دارد که از آن‌ها اسم برده می‌شود، اما گردشگران اصلا آن قدر که باید به اهمیت و ویژگی‌های آن توجه نکرده و به همین واسطه بسیاری آنها را نادیده می‌گیرند.
ما لیست کوتاهی از بعضی از این مکان‌ها گردآوری کرده‌ایم که سال ۲۰۱۸ بهترین فرصت برای بازدید از آن‌ها محسوب می‌شود.

 


Phetchabun


اگر قرار باشد تنها در بانکوک یا دیگر شهرهای تایلند بمانید، به هیچ وجه تمام زیبایی‌های این کشور را به چشم نخواهید دید. یکی از جذابیت‌های این کشور در فاصله ۴ ساعته از بانکوک واقع شده است . جایی که به واسطه معبد و البته مجسمه‌ی غول پیکر و سفیدرنگ بودایش معروف شده، اما منظره‌ای که از آن بالا می‌بینید و البته جاهای دیدنی از جمله چندین آبشار، جنگل‌های انبوه، برکه و دیگر مراکز طبیعی‌اش، خاطره‌ای باورنکردنی در ذهنتان حک خواهد کرد.

 

 اقامتگاه‌هایی خاص و منحصر به فرد برای سفری متفاوت به تایلند

 

 

Phetchabun

 


Hat Yai


شاید این شهر از نظر بزرگی، چهارمین شهر بزرگ تایلند محسوب شود، اما واقعیت این است که این کلان شهر باشکوه، خیلی چیزی از بانکوک کم‌تر ندارد. وجه تمایز و دلیلی که باعث می‌شود شما به جای شهری همچون بانکوک، از Hat Yai هم بازدید کنید، تفاوت فرهنگی عمده مردم آن با دیگر شهرهای تایلند است. این مکان به واسطه مهاجرین سنگاپوری و مالزیایی، تفاوت‌های آشکاری با دیگر نقاط تایلند دارند که این ویژگی‌های در شکل گیری و تفاوت ساختاری آن نیز به وضوح قابل لمس است. در اطراف این شهر هم دیدنی‌های بسیاری از جمله یک پارک بزرگ برای فیل‌ها و البته آبشار زیبای تون‌نگا چانگ را مشاهده خواهید کرد.

 

 مناطق جادویی تایلند که حتما باید به دیدنشان بروید

 

 

Hat Yai

 


Kanchanaburi


اگر چه ممکن است چند باری اسم Kanchanaburi را شنیده باشید، اما عموما گردشگران اینقدر که باید اقبالی به این مکان زیبا نشان نمی‌دهند. این منطقه غربی تایلند یکی از زیباترین قسمت‌های این کشور جنوب شرق آسیا محسوب می‌شود. مخصوصا اگر به پارک ملی ایراوان بروید که زیبایی‌های طبیعت آن ورای توصیف است. اما طبیعت تنها بخش زیبای این منطقه نیست و به واسطه تاریخ غنی‌اش، چند سازه‌ی باستانی و چند موزه بسیار عالی نیز در ان وجود دارد.

 

 بهترین مراکز تفریحی خانوادگی در تایلند 

 

 

Kanchanaburi

 


Chanthaburi


این مکان که در فاصله سه ساعته از بانکوک قرار دارد، به خاطر بیرون نیامدن گردشگران از این کلان‌شهر، خلوت‌تر از آن است که به نظر می‌رسد. تنها وجود پارک ملی نامتوک فیلو می‌تواند دلیلی مهم برای حضور در این منطقه از تایلند باشد آن هم وقتی بدانید تنها ۱۴ کیلومتر از فضای شهری فاصله دارد. جایی که شما می‌توانید چند مرداب چشم نواز را در آن مشاهده کنید و از طبیعتی لذت ببرید که نفس را در سینه‌تان حبس می‌کند. البته این پارک ملی و برکه‌های زمردینش تنها نقطه مهم طبیعی Chanthaburi محسوب نشده و شما در این منطقه پارک ملی یتچاکوت را هم دارید که جنگل‌های متفاوت و زیباست و ارزش یک روز کامل شما را برای گشت و گذار در خود دارد.

 

 

Chanthaburi

 


Sukhothai


در دوره‌ی سوکوتای که بین سال‌های ۱۲۳۸ تا ۱۴۳۸ میلادی را شامل می‌شد، پادشاه رام کامهنگ سعی داشت در دوران طلایی این سرزمین، امپراطوری خود را گشترش دهد. خرابه‌ها و بنای زیبای بودای این منطقه، بخشی از کار دست هنرمندانی است که در آن دوران باشکوه سازه‌های بسیاری ساخته بودند و حالا تنها چند بنای این چنینی است که از تمام آن جبروت باقی مانده است. بنای اصلی موجود در این منطقه جزو میراث جهانی محسوب شده و از جمله مهم‌ترین سازه‌های تاریخی تایلند محسوب می‌شود. البته فاصله ۵ ساعته آن از بانکوک بسیاری را از رفتن به Sukhothai پشیمان می‌کند، اما واقعیت این است که این مکان رویایی، محلی بی‌نظیر برای سفر محسوب می‌شود، مخصوصا اینکه در کنارش دو پارک تاریخی و یک پارک ملی نیز وجود دارند.

 

 

Sukhothai

 


Trang


با اینکه ترانگ در نزدیکی کرابی واقع شده و یکی از زیباترین نقاط تایلند محسوب می‌شود، به واسطه اتفاق ناگواری که در سال ۲۰۱۶ در آن افتاد، از چشم بسیاری افتاده است. در صورتی که شما می‌توانید از این محل بی‌نهایت زیبا که حالا خلوت و برای گردش ایده‌آل به نظر می‌رسد را به راحتی هنگا تور کرابی دیدن کنید. یک محل آرامش بخش، چشم‌ناز و عالی که به واسطه دلایلی که گفتیم، به مراتب از نقاطی همچون پوکن یا فی‌فی خلوت‌تر و ساکت‌تر است.

 

 راهنمای گشت و گذار شبانه در پاتایا؛ شهر همیشه بیدار تایلند

 

 

Trang

۱۳ تیر ۱۳۹۷

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: