۱۰ جزیره و خلیج زیبا اما پنهان تایلند که در سفر به پوکت و کرابی باید از آ‌ن‌ها دیدن کنید

جاذبه‌های گردشگری تایلند
۱۰ جزیره و خلیج زیبا اما پنهان تایلند که در سفر به پوکت و کرابی باید از آ‌ن‌ها دیدن کنید

اگر به جزایری همچون کرابی یا پوکت سفر کردید، نباید تنها به خود جزیره اصلی اکتفا کنید.در سفر با تور تایلند باید به سراغ جزایر اطراف و دیدنی‌های بسیاری بروید که در فاصله‌ای نه چندان دور از این مناطق قرار دارند و یک ماجراجویی فوق‌العاده را تجربه نمایید.جدا از جزایر کوچک معروفی همچون فی‌فی، در این مقاله ما ۱۰ جزیره کم‌تر معروف را به شما معرفی می‌کنیم که همچون مرواریدی در دل صدف، از نظرها پنهان مانده‌اند.

 


Koh Muk


کو ماک بهشتی کوچک است که در جنوب کرابی و در نزدیکی ترانگ جا خوش کرده. ساحل این جزیره شن‌های سفید بسیار جذابی دارد که آن را آب‌های کریستالی کم‌نظیر و آرام همراهی می‌کند.در غرب این جزیره زیبا یک غار بسیار معروف وجود دارد به نام "غار زمرد" که در داستان‌ها آمده دزدان دریایی گنج‌های خود را در گوشه‌ای از آن پنهان کرده‌اند. چون تنها در زمان خاصی از جزر و مد می‌توان وارد این غار شد، اینقدر مهجور در گوشه‌ای از تایلند باقی مانده است.

 

تایلند مقصد عاشقانی که می‌خواهند برای اولین بار با هم سفر کنند

 

 

Koh Muk

 


Koh Kradan


کو کرادان در فاصله بسیار کمی از سواحل اصلی ترانگ قرار گرفته و با سواحل عالی و خلوتش، یک سفر یک روزه عالی با قایق را برایتان به همراه خواهد داشت. در واقع ساحل این جزیره کوچک، معنا و مفهوم ساحل عالی‌ست. بزرگ و پهن با شن‌های سفید بسیار زیبا و آب شفافی که برای شنا و دیگر ورزش‌های آبی، بدون نقص محسوب می‌شود. با توجه به نزدیکی این جزیره، هزینه رفتن به آن نیز کم خواهد بود (حدود ۸۲ دلار) که باعث می‌شود از هر نظر انتخابی عالی برای یک تور گردشی یک روزه در زمان سفر به کرابی محسوب شود.

 

 

Koh Kradan

 


Koh Kood


ساحل کو کود، آنقدر طویل است که در هر جای آن بایستید می‌بینید که در امتداد نگاهتان ادامه خواهد داشت. این ساحل زیبا را بگذارید کنار طیف رنگی آبی خاصی که در آب و به واسطه سواحل مرجانی و عمق مختلف به وجود می‌آید و در نهایت تپه‌هایی که با جنگل‌های جذاب بارانی این ساحل را دور تا دور احاطه کرده‌اند. این ساحل زیبا به واسطه بودن در جزیره‌ای کم‌تر معروف به شدت خلوت است و برای لذت بردن در آرامش، جایی بسیار عالی‌ست.

 

۶ جزیره‌ی زیبای تایلند برای تجربه‌ی زیستن در دنیای زیر آب‌

 

 

Koh Kood

 


Koh Mai Phai (جزیره بامبوها)


این جزیره به واقع یکی از زیبایی‌های پنهان تایلند است که در فاصله بین کرابی و جزیره فی‌فی واقع شده است. البته بر خلاف اسم این جزیره، عملا هیچ بامبویی در آن رشد نمی‌کند، اما سکوت خاص و خلوتی آن در کنار یک منظره کم‌نظیر از دریا و طبیعت اطرافش، چیزی‌ست که تمام کسانی که سفری به مقاصد ساحلی را انتخاب می‌کنند، عاشقش خواهند شد. شنا در آب‌های بی‌نظیر این خشکی کم مساحت در دل آب و تماشای خرچنگ‌های دریایی از جمله فعالیت‌های محبوب در کو مای فِی است.

 

 

Koh Mai Phai

 


خلیج Chaweng


در کرابی نقاط زیادی وجود دارد که می‌‌توان آن‌ها را برای یک گردش یک روزه انتخاب کرد. خلیج Chaweng با توجه به سواحل بزرگ و پهناور با آب‌های آرام و عالی، یکی از بهترین‌ انتخاب‌ها محسوب می‌شود. البته Chaweng نسبت به بسیاری دیگر از گزینه‌هایی که اینجا از آن‌ها یاد کردیم، شلوغ‌تر است اما همین شلوغی نسبی باعث شده امکانات خوبی برای بازی‌ها و ورزش‌های آبی در آن جا مهیا شود.

 

جزایر زیبا اما پنهان اطراف کرابی

 

 

خلیج Chaweng

 


Koh Lipe


کو لیپه ناشناخته نیست، اما به واسطه دوری نسبی نسبت به جزایر اصلی کرابی و پوکت، کم‌تر کسی به دیدن این نقطه‌ی بسیار زیبا می‌رود. لیپه در نزیکی مرز مالزی و به عنوان یکی از نقاط بسیار زیبا در دریای آندمان به حساب می‌آید. جایی کم‌نظیر برای گرفتن عکس‌هایی فوق‌العاده که تا سال‌ها برایتان به یادگار می‌ماند. از کو لیپه به عنوان مالدیو تایلند یاد می‌کنند، اما این جزیره زیبا به مراتب جمعیت کم‌تری به خود می‌بیند و به همین خاطر آرامش بهتری نیز دارد. برای رفتن به آن‌ هم می‌توان از طریق قایق‌هایی که از پوکت حرکت می‌کنند استفاده کرد.

 

 

Koh Lipe

 


Koh Nang Yuan


نانگ یوان که در استان کو تائو واقع شده، مقصدی ساحلی و پنهان است که نمونه‌اش را احتمالا در تایلند کم‌تر دیده باشید. وقتی بالای صخره‌های این جزیره بی‌نظیر می‌ایستید، انگار بالای بهترین آکورایوم جهان هستید و می‌توانید از میان آب‌های کریستالی آن جا، به تماشای انواع آبزیان بنشینید. ساحل خلیج مانند عالی ما بین سه خشکی، یکی از جذاب‌ترین نقاط برای شنا در این منطقه به شمار می‌رود که تا فاصله زیادی عمق آن کم بوده و برای تفریح خانوادگی ایده‌آل است. رفتن به بالای تپه در کو نانگ یوان، حدود ۲۰ دقیقه از شما زمان می‌برد، اما در نهایت این پیاده‌روی می‌توانید منظره‌ای شگرف از جزیره و خشکی‌های اطراف که از میان آب بیرون زده‌اند را مشاهده کنید.

 

 

Koh Nang Yuan

 


خلیج مایا


البته این خلیج به نوعی بخشی از فی‌فی محسوب می‌شود، اما به نسبت زیبایی و امکاناتی که برای تفریحات آبی دارد، کم‌تر شناخته شده است و به هیچ وجه همچون خود فی‌فی شلوغ نیست. آب این خلیج به واسطه صخره‌هایی که آن را احاطه‌کرده‌اند، آرام، کریستالی و عالی است و جان می‌دهد برای شنا. با توجه به اینکه بر خلاف بعضی از جزایر معرفی شده، این مکان طرفداران خاص خود را دارد، امکانات خوبی برای انجام ورزش‌های آبی در آن تهیه دیده شده.

 

فی‌فی؛ جزیره‌ای برای سفرهای پرهیجان مجردی و یا اقامت‌های رمانتیک دونفره!

 

 

خلیج مایا

 


Thong Nai Pan


این خلیج که در کو فا نگان قرار دارد، جایی آرام با ساحلی زیباست که به دلایل نامعلوم، خیلی‌ها از بودنش بی‌اطلاعند. یک نقطه رویایی برای تفریح و سرگرمی در سواحل بزرگ و عالی و انجام ورزش‌هایی عالی، و جایی دل انگیز برای قراری عاشقانه با منظره‌ی بسیار زیبا از غروب خورشید که پشت تپه‌هایی که این خلیج را احاطه‌ کرده‌اند به وقوع می‌پیوندد.

 

 

Thong Nai Pan

 


خلیج کوسه


کو تائو هم مدت‌هاست که به یکی از نقاط گردشگرپذیر بدل شده و به مرور همینطور جمعیت بیشتری را در خود مهمان می‌کند. با این حال این خلیج بسیار زیبا هنوز از نظرها پنهان مانده است. دو ساحل معروف در این نقطه است که یکی بزرگ و دیگری کوچک است، ساحل بزرگ‌تر برای شنا و وقت گذرانی در ساحل مناسب است و ساحل کوچک‌تر بیشتر برای سوار شدن به قایق و گشت زدن به دور جزیره. البته یکی از معضلات خلیج کوسه وجود عروس دریایی زیاد در برهه‌ای از سال است. در این زمان تابلوهای خطر نصب می‌شود و تا حد امکان از ورود به آب جلوگیری به عمل می‌آید.

 

 

خلیج کوسه

۲۱ شهریور ۱۳۹۷

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: