گردش‌های یک روزه‌ی خانوادگی به جذاب‌ترین مکان‌های اطراف استانبول

جاذبه‌های گردشگری استانبول
گردش‌های یک روزه‌ی خانوادگی به جذاب‌ترین مکان‌های اطراف استانبول

استانبول به خودی خود یکی از جذاب‌ترین مقاصد گردشگری برای یک سفر ایده‌آل محسوب می‌شود و دیدنی‌هایش آنقدر زیاد است که نمی‌توان تمامی آن‌ها را در یک بار سفر تجربه کرد. با این حال این تنها داخل حریم اصلی شهر نیست که از جذابیت بالایی برخوردار است و در اطراف این شهر بسیار زیبا مناطقی وجود دارد که جان می‌دهد برای یک گردش یک روزه ایده‌آل خانوادگی. گردشی که یک اتفاق جذاب در طول تور استانبول شما را شکل می‌دهد.

 


قبرستان جنگی گالیپولی


از نظر جلوه‌ی تاریخی، دیدن از این منطقه زیبا بازدید از منطقه‌ای است که به واسطه یک جنگ خونین در آن بیش از ۱۳۰ هزار نفر از جمله ۸۶ هزار ترک و عده‌ی بسیاری از متفقین کشته شدند. با این حال پارک ملی تاریخی گالیپولی از جمله دیدنی‌ترین نقاط اطراف استانبول است. اگر به این نقطه جذاب از ترکیه بروید، خواهید دید که شهروندان بسیاری از سراسر دنیا برای ادای احترام به این سربازان از خود گذشته به این محل می‌آیند.

 

گشت و گذار یک روزه در استانبول، شهر زیبایی‌های رویایی

 

 

قبرستان جنگی گالیپولی

 


کاناکاله


نزدیک‌ترین مکان به محل پارک تاریخی گالیپولی، کاناکاله است که شما می‌توانید در هنگام رفتن به آن منطقه، از اینجا نیز دیدن کنید. جایی که با آن اسب تروای میانش به شدت معروف شده و از جمله مناطق پربازدید اطراف استانبول محسوب می‌شود. این اسب تروی بزرگ را از روی نمونه‌ای که در فیلم ۲۰۰۴ نمایش داده شده ساخته‌اند و در میدان اصلی این محل نصب کرده‌اند. در مجموع اگر بخواهید تجربه بودن در یک شهر کوچک ترکی اصیل را داشته باشید، کاناکاله گزینه‌ای مناسب برایتان خواهد بود. یک موزه دریایی بسیار خوب با مجموعه‌ای از قطعات جذاب نیز در این شهر وجود دارد که دیدن از آن نیز خالی از لطف نیست.

 

۶ محله‌ی جذاب استانبول که باید در آن پیاده‌روی کنید

 

 

کاناکاله

 


تروا


ویرانه‌های تاریخی بسیار کمی در دنیا وجود دارند که چنین داستان باشکوهی حول محورشان شکل گرفته است. خرابه‌های شهر تاریخی تروی به گواه بسیاری از محققین، جایی بوده که آن جنگ معروف در گرفته و سپس هومر آن را به داستانی اساطیری بدل کرده است. بخش‌های زیادی از این شهر باشکوه هنوز قابل رویت است، شهری که در دوره برنزین تا بیزانتین، یک شهر بسیار پر رونق و شلوغ بوده است.این مکان از سال ۱۹۹۸ جزو میراث جهانی در نظر گرفته شده است و به راحتی می‌توانید در هنگام تور استانبول با طی مسافتی کوتاه به آن برسید و در پس از دیدن از این شهر جذاب تاریخی، ساعاتی را در طبیعت زیبای اطرافش سر کنید.

 

ناب‌ترین جاذبه‌های گردشگری ناشناخته‌ی استانبول که باید ببینید

 

 

تروا

 


جزیره شاهزادگان


یکی از زیباترین مناطق ساحلی که می‌توانید به سرعت از استانبول به آن برسید، نقطه‌ای بی‌نهایت دلربا در گوشه شمال شرقی دریای مرمره است. جزیره‌ای بسیار زیبا که به شما اجازه می‌دهد جدا از لذت بردن از مناظر بی‌نهایت جذابش، به فعالیت‌های آبی متعدد و تفریحاتی که در اطرافش تدارک دیده شده‌ است بپردازید و یک روز خاطره‌انگیز را تجربه کنید. قایق سواری در آب‌های این جزیره جزو فعالیت‌های بسیار پرطرفدار گردشگران به شمار می‌آید، پس اگر زحمت سفر به این نقطه زیبا از ترکیه را به جان خریدید، شاید بد نباشد چند ساعتی را با قایق از دور به این جزیره‌ی باشکوه نگاه بندازید.

 

در جزایر استانبول سوار بر درشکه خوشمزه‌ترین شیرینی محلی با قهوه ترکی بخورید

 

 

جزیره شاهزادگان

 


کروز سواری در بسفروس


برای یک گردش یک روزه ایده‌آل حتما نباید خیلی از استانبول دور شوید، می‌توانید سوار بر کشتی‌های کروز، در تنگه بسفروس یک روز بسیار جذاب را از سر بگذرانید و از دیدنی‌های حاشیه‌ی آب‌های این منطقه دیدن کنید. جدا از جلوه‌های زیبایی که در عکس‌ها از این تنگه معروف دیده‌اید، از میان آب چیزهای بسیار زیادی برای دیدن وجود دارد که شما را شگفت زده می‌کند. البته این گردش یک روزه برای چند ماهی درایام زمستان به خاطر سرمای هوا به ندرت انجام می‌شود، اما در بقیه‌ی ماه‌های سال به راحتی می‌توانید آن را با هزینه‌های متفاوت بسته به نوع کروز‌های امتحان کنید.

 

 

کروز سواری در بسفروس

 


خلیج شاخ طلایی


همچون گردش در بسفروس، گردش در این خلیج زیبا نیز یک تجربه فوق‌العاده در هنگام سفر به استانبول خواهد بود. این خلیج که بخش اروپایی و آسیایی استانبول را از هم جدا می‌کند جزو مهم‌ترین بخش‌های توریستی شهر است و گردش‌های یک روزه ونیم روزه بسیار زیادی برای آن تدارک دیده می‌شود که می‌توانید با استفاده از آن‌ها یک روز خاطره‌انگیز را برای خود و خانواده‌تان رقم بزنید.

 

 

خلیج شاخ طلایی

۲۲ خرداد ۱۳۹۷

نظرات کاربران