راهنمای سفر ۶ روزه به گرجستان؛ کشور سفرهای زمستانی و تابستانی

جاذبه‌های گردشگری گرجستان
راهنمای سفر ۶ روزه به گرجستان؛ کشور سفرهای زمستانی و تابستانی

گرجستان یکی از زیباترین و تاریخی‌ترین کشورهای جهان است که به دلیل زیرساخت‌های مناسبی که امروزه فراهم آورده است یکی از گردشگری‌ترین کشورهای منطقه به حساب می‌آید. کشوری که در تمامی روزهای سال دو شهر تفلیس و باتومی‌اش مملو از گردشگران است. اگر دنبال یک فرصت مناسب برای سفر با تور گرجستان هستید که یک هفته را در شهرها و بخش‌های مختلف این کشور سیر کنید همراه ما باشید. همراه ما باشید تا در یک سفر ۶ روزه این شهر و زیبایی‌هایش را بگردیم.

 


روز اول: تفلیس


تفلیس پایتخت گرجستان یکی از دیدنی‌ترین شهرهای این کشور است که سنت و مدرنیته، امر کهنه و نو، بناهای تاریخی و ساختمان‎های جدید و هرچیز متضاد دیگر از دنیای پیشین و امروزین در یک هارمونی چشم‌نواز کنار یکدیگر جمع آمده‌اند. شهر زیبایی‌هاست اینجا. شهری که پر از کافه و رستوران است. در روز اول سفرتان به گرجستان به شما پیشنهاد می‌کنیم گشت و گذارتان را از خیابان روستاولی این شهر شروع کنید. خیابانی که غالب موزه‌ها و رستوران‌ها و کافه‌ها و دیگر جاهای دیدنی شهر همگی در آن قرار دارند. خیابانی که به میدان آزادی این شهر منتهی می‌شود. بعد از روستاولی به شما پیشنهاد می‌کنیم به خیابان کوخه آبخازی بروید. جاییکه بافت قدیمی این شهر را تشکیل داده است. قدم‌زدن در پیاده راه‌هایی که دورش را ساختمان‌های رنگی آجری تشکیل داده‌اند و مردمانش از بالکن‌ها رو به خیابان به گردشگران سلام می‌دهند تجربه‌ای بی‌نظیر از این شهر در خاطر شما ثبت می‌کند. در پایان روز نیز به شما پیشنهاد می‌کنیم به بلندی‌های این شهر بروید تا در چشم‌اندازی ۳۶۰ درجه تفلیس را نگاه کنید.

 

راهنمای گشت و گذار در محله‌های تفلیس، شهر زیبایی‌های مدرن و تاریخی

 

 

tbilisi-georgia

 


روز دوم: بازدید از دیوید گارجی و سیقناقی


در منطقه‌ی کاختی در مرز گرجستان و آذربایجان صومعه‌هایی قرار دارند که قدمتشان بازمی‌گردد به قرن ششم میلادی. روز دوم سفر خود به کشور گرجستان را می‌توانید به بازدید از این منطقه‌ی کوهستانی اختصاص بدهید. البته اگر در فص گرم سال به گرجستان سفر کرده‌اید.
سیقناقی شهر زیبایی‌ست که قدمتش بازمی‌گردد به قرن هجدهم و نوزدهم. این منطقه چشم‌اندازی زیبا از فضایی کوهستانی مقابل دید بازدیدکنندگانش قرار می‌دهد. چشم‌اندازی از دره و خانه‌هایی با شیروانی قرمز.

 

 

signagi-georgia

 


روز سوم: بازدید از متسختا، گوری و اوپلیستسیخه


برای رسیدن به منطقه‎‌ی متسختا، از مرکز شهر تفلیس نیم ساعت با ماشین راه است. از آنجا که این منطقه کوچک است در حدود یک ساعت می‌توانید زمان صرف دیدن آن کنید و سپس به گوری بروید. قصری که جوزف استالین، رهبر اتحادیه جماهیر شوروی در آن به دنیا آمده است. این قصر کوچک امروزه تبدیل به موزه شده است و بازدیدکنندگان فراوانی دارد. پس از گوری نیز در روز سوم سفر به گرجستان به شما پیشنهاد می‌کنیم به دیدن اوپلیستسیخه بروید. جایی کوهستانی که در زمینی به مساحت ۸ هکتار می‌توانید به تماشای غارهای کشور گرجستان بروید.

 

پنج مکان دیدنی در تفلیس که باید ببینید

 

 

uplistsikhe

 


روز چهارم: بازدید از استپانس میندا


شهری کوچک و کوهستانی اما سرسبز در روزهای بهاری و تابستانی و سرد در روزهای یخبندان زمستانی. بازدید از این منطقه‌ی کوهستانی روحیه‌ی شما را عوض می‌کند. در این منطقه می‌توانید در ارتفاع دو هزار متری از سطح دریا به دیدن کلیسای ترنیتی گرگتی در کوهای کازبکی بروید. کلیسایی باشکوه که چشم‌انداز زیبایی مقابل چشمان شما قرار می‌دهد.

 

 

stepantsminda

 


روز پنجم: بازدید از کوتایسی


کوتایسی رقیب سرسخت شهر تفیس برای پایتخت گرجستان شدن است. شهری نسبتا بزرگ که در حدود ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد. این شهر ۲۰۰ کیلومتر با تفلیس فاصله دارد و بسیار قلعه و کلیسا و صومعه برای دیدن دارد. رئیس جمهور پیشین گرجستان ساختمان مجلس این کشور را در این شهر دایر کرده بود که با پایان آمدن دوره‌ی ریاست جمهوری‌اش به علت نارضایتی بسیاری از نمایندگان، ساختمان مجلس کشور گرجستان به شهر تفلیس انتقال داده شد.

 

راهنمای سفر عاشقانه به گرجستان؛ کشوری ارزان با تفریح‌های رمانتیک

 

 

kutaisi

 


روز ششم: بازدید از باتومی


باتومی یکی از معروف‌ترین شهرهای گرجستان است که هر گردشگری را بی‌تاب بودن در خود می‌کند. شهری بندری با مردمان خونگرم که به شهر کافه‌ها و رستوران‌ها مشهور است. در این شهر می‌توانید روزهای متمادی ساکن باشید و از فضای گرم و دلپسند شهری لذت ببرید. باتومی شهر سفرهای عاشقانه و رمانتیک است در گرجستان. میدا پیازا، برج الفبا و مجسمه‌ی علی و نینو از معروف‌ترین آثار دیدنی این شهر هستند.

 

۶ جاذبه‌ی گردشگری باتومی که باید ببینید

 

 

batumi-georgia

۰۷ خرداد ۱۳۹۷

نظرات کاربران

علی

نوشتید کوتایسی ۲ هزار نفر جمعیت دارد؟!!