۷ فستیوال تابستانه‌ی پنانگ مروارید شرق آسیا

جاذبه‌های گردشگری پنانگ
۷ فستیوال تابستانه‌ی پنانگ مروارید شرق آسیا

پنانگ مروارید شرق آسیا یکی از زیباترین جزیره‌های کشور مالزی است که به دلیل امکانات تفریحی و رفاهی ویژه‌اش سالانه هزاران توریست را به خود می‌کشاند. این شهر که به عنوان پایتخت غذاهای خیابانی در دنیا شهرت دارد پر از فستیوال‌ها و رویدادهاست. رویدادهایی که شبانه‌روز این شهر را با شور و حرارت ویژه همراه می‌کنند. در سفر تابستانه‌تان با تور مالزی به پنانگ اگر به دنبال آشنایی با فستیوال‌های آن هستید تا شرکت کنید همراه ما باشید. همراه ما باشید تا ۷ فستیوال تابستانه‌ی این شهر را خدمتتان معرفی کنیم.

 

شب‌گردی در پنانگ پایتخت غذاهای خیابانی جهان

 


۱- فستیوال Bon Odori


پنانگ یک شهر چند ملیتی است. یعنی شهروندان آن از ملیت‌ها و اقوام گوناگون تشکیل شده‌اند. یکی از این ملیت‌ها ژاپنی‌ها هستند و این فستیوال مخصوص آنهاست. فستیوالی که در آن غذاها و رقص‌های ژاپنی به معرض دید عموم گذاشته می‌شوند و شرکت کنندگان نیز می‌توانند لباس‌های ژاپنی نظیر کیمونو بپوشند و در این فستیوال شرکت کنند. این فستیوال پر از نمایش‌هاست. بیش از ۴۰ نوع نمایش مختلف خیابانی در این فستیوال اجرا می‌شود.

 

 

Bon Odori

 


۲- فستیوال George Town


فستیوالی که در روز استقلال مالزی یعنی ۳۱ آگوست به صورت سالانه برگزار می‌شود. این فستیوال اولین بار در سال ۲۰۱۰ برگزار شده است و از آن پس هرساله با برپایی انواع تزئینات و نمایش‌ها در شهر پنانگ و محله‌ی جورج تاون برگزار می‌شود. در طول برگزاری این فستیوال نیز نمایشگاهی از انواع آثار تاریخی و هنری این شهر برپا می‌شود.

 

 جورج تاون؛ محله‌ی گشت و گذار شبانه‌روزی در پنانگ 

 

 

George Town

 


۳- فستیوال Forward Oat King Sports Run


فستیوال دو ماراتنی که هرساله در این شهر برگزار می‌شود تا ورزشکارانی از سراسر دنیا در آن شرکت کنند. با شرکت در این فستیوال می‌توانید بخش‌های زیبای این شهر را بدوید و آن را با زیبایی‌ و هیجان دویدن در ذهن خود ثبت کنید. این فستیوال در دو بخش اصلی و تفریحی برگزار می‌شود. در بخش اصلی شرکت کنندگان باید ۲۱ کیلومتر را بدوند و در بخش تفریحی مسیر مسابقه تنها ۷ کیلومتر است.

 

 

Forward Oat King

 


۴- فستیوال Penang International Lion Dance On Stilts Competition


فستیوالی بین‌المللی که رقیبان اصلی آن از جوانان چین و هنگ‌هنگ و تایلند و سنگاپور و مالزی هستند. این فستیوال که به نوعی فستیوال استعداد یابی است هرساله با شور و حرارتی بیش از سال پیشش برگزار می‌شود و تماشاگران زیادی دارد. در یک سفر تابستانه با تور کوالالامپور+ پنانگ می‌توانید شاهد این فستیوال باشید.

 

 گشت و گذار در اسکیپ ادونچر پنانگ؛ شهر ماجراجویی‌های مرموز 

 

 

Penang International Lion Dance

 


۵- فستیوال اشغال کردن خیابان


روزهای یکشنبه در برخی خیابان‌های ساحلی این جزیره می‌توانید شاهد رقص و ساز و آواز باشید. جشنی که برای ترغیب شهروندان این شهر است تا ماشین‌های خود را به خیابان نیاورند و از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنند. همراهی با جوانان پر شور و حرارت این شهر در این فستیوال می‌تواند یکی از جالب توجه ‌ترین تجربیات شما در سفر به پنانگ باشد. فستیوالی که در محله‌ی جورج تاون این جزیره برگزار می‌شود از معروف‌ترین فستیوال‌های اشغال خیابان در سراسر پنانگ است که شهرتش از این شهر بیرون رفته و در کل کشور مالزی پخش شده است.

 

 

اشغال کردن خیابان

 


۶- کارناوال بین‌المللی سبز


فعالان محیط زیست در کشور مالزی هر ساله کارناوالی را در شهر پنانگ برگزار می‌کنند که در آن مردم شهر پنانگ و گردشگران به راه‌پیمایی فراخوانده می‌شوند تا آگاهی‌های نویی درباره‌ی مسائل زیست محیطی پیدا کنند و نیز برعلیه آلودگی‌ها و بحران‌های زیست محیطی اقدام کنند. این فستیوال در ماه سپتامبر در شهر پنانگ برگزار می‌شود و شرکت کنندگان آن این شانس را دارند که هم شهر پنانگ را سیاحت کنند و هم اطلاعات جالبی درباره‌ی بحران‌های پیش روی کره‌ی زمین و آدم‌ها به دست بیاورند.

 

 ۵ پارک طبیعی پنانگ که یک‌ روز از سفرتان را باید در آن بگذرد

 

 

کارناوال بین‌المللی سبز

 


۷- فستیوال ارکستر فلارمونیک جاز


فستیوالی که برای آگاهی شهروندان و گردشگران این شهر نسبت به موسیقی جاز برگزار می‌شود. این فستیوال به صورت ماهانه در خیابان به پا می‌شود و شهروندان و گردشگران می‌توانند رایگان شاهد آن باشند.

 

 

فستیوال ارکستر فلارمونیک جاز

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: