زیباترین قاب‌های هند از نظر بلاگرهای معروف دنیا

جاذبه‌های گردشگری هند
زیباترین قاب‌های هند از نظر بلاگرهای معروف دنیا

تور هند یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری دنیا و از جمله مهم‌ترین کشورهای جهان با بیش از یک میلیارد نفر جمعیت است. جایی که به واسطه وجود بناهای معروفی همچون نماد عشق، تاج محل ، تاریخی غنی از پیشینه جهان را در دل خود جای داده است. به همین واسطه شما قاب‌های زیبایی در هند می‌بینید که از میان آن جلوه‌های جذابی از این کشور به نمایش در می‌آید. با هم نگاهی بندازیم به انتخاب بلاگرهای مطرح جهان از زیباترین مناظر هند؛

 


دروازه هند، دهلی


این دروازه جزو نمادهای هند محسوب می‌شود. درست در وسط دهلی، پایتخت کشور و با معماری خاصی که در جزییاتش، چیزهای بسیاری از هنر مردم این کشور را بازگو می‌کند. این دروازه به پاسداشت سربازانی اختصاص یافته است که جان خود را در جنگ جهانی اول بین سال‌های ۱۹۱۴ تا ۱۹۲۱ فدا کرده‌اند. مکانی بسیار زیبا که با وجود پارکی جذاب و پرندگانی که همیشه به دورش در حال پرواززند، منظره‌ی زیبا و همیشگی را به مراجعه کنندگانش هدیه می‌کند.

 

تمام چیزی که باید از مثلث طلایی محبوب‌ترین تور هند بدانید

 

 

دروازه هند

 


آرامگاه صفدر جنگ، دهلی


این مکان به شکل شگفت آوری شما را از محیط گرم و خشک و بعضا خاکیه هند به مکانی بی‌نهایت زیبا، سرسبز و مرطوب وارد می‌کند. جایی که آرامگاه صفدر جنگ در مرکزیت یک قاب زیبا قرار می‌دهد. این بنا در سال ۱۷۵۴ و به دستور پسر صفدر جنگ ساخته شده بود. طراحی فضای سبز اطراف این مقبره به صورت چهار باغ طراحی شده که جاذبه‌ای سورئال و جذاب به محیط پیرامون آرامگاه داده است.

 

مشهورترین بازارهای دهلی؛ طلایی‌ترین رأس مثلث گردشگری هند

 

 

آرامگاه صفدر جنگ

 


تاج محل، آگرا


نمی‌توان از هند گفت و قاب زیبایی از تاج محل را در ذهن مرور نکرد. بزرگ‌ترین نماد هند و یکی از مهم‌ترین مقاصد گردشگری دنیا که سالانه میلیون‌ها نفر برای دیدن این مکان خارق‌العاده با تور دهلی + آگرا +جیپور به این مکان زیبا سفر می‌کنند. تاج محل بنایی بسیار زیباست که در محلی فوق‌العاده بنا شده و محیط آن را نیز به گونه‌ای ساخته‌اند که به زیبایی‌ها و جلوه‌ی آن بیفزاید. از هر سمت که از تاج محل عکس بگیرید، تصویری زیبا خلق خواهید کرد که نه تنها جلوه‌های زیبایی‌ شناسی را در خود دارد، بلکه قصه شگرفت و عاشقانه ساخته شدن این مکان را نیز در پس پرده به دوش می‌کشد.

 

دیدنی‌های آگرا جز تاج محل کدام‌ها هستند؟

 

 

تاج محل

 


قلعه جوناگار، بیکانر


این قلعه که پیشتر با نام چینتانامی شناخته می‌شد، برای بسیاری که اولین بار به دیدنش می‌روند یک شگفتی محسوب می‌شود. حتی آن‌ها که با معماری‌های خاص باستانی به راحتی تحت تاثیر قرار نمی‌گیرند، با دیدن این مکان تعجب خواهند کرد. این مکان را با بهره‌گیری از معماری مناطق مختلف ساخته‌اند به گونه‌ای که وقتی در آن قدم می‌گذارید انگار در ماشین زمانی ایستاده‌اید که توامان در حال تغییر در زمان‌های مختلف است. محلی بسیار زیبا که از هر سمت به آن نگاه کنید، زیبایی وصف نشدنی در دل خود دارد.

 

 

چشم‌انداز زیبا برای تماشای غروب آفتاب در هند

 

 

قلعه جوناگار

 


پایانه چاتراپاتی شیواجی، بمبئی


اینگونه نیست که تمام قاب‌های زیبا در حومه شهرها واقع شده باشند. کافی است به معماری انگلیسی با جلوه‌های کم‌رنگی از هنر هندی در پایانه چاتراپاتی شیواجی نگاه بندازید، تا قابی زیبا از یک منظره‌ی شهری بسیار جذاب پیش چشم شما مشخص شود. این مکان در ۱۸۸۷ به دست انگلیسی‌ها بنا شده و بر خلاف بعضی گفته‌ها، اولین پایانه ریلی هند نبوده است، اما با توجه به زیبایی‌های معماری آن، از نظر هنری، زیباترین پایانه این کشور و از جمله زیباترین بناهای بمبئی محسوب می‌شود. البته باید توجه داشت که این مکان چه در بیرون و چه در درون یکی از شلوغ‌ترین مراکز شهر است. شلوغ‌ترین پایانه هند و به گواه بعضی از آمارها، شلوغ‌ترین پایانه ریلی جهان. البته شاید بسیاری شلوغی و آدم‌هایی که همیشه در این مکان هستند را بخشی از زیبایی‌های منظره‌ی چاتراپاتی شیواجی بدانند.

 

جذاب‌ترین محله‌های بمبئی که تصویرتان را از هند عوض می‌کند

 

 

پایانه چاتراپاتی شیواجی

 


سانچی استوپا، مادیا پرادش


سانچی استوپا نه تنها یکی از میراث جهانی یونسکو محسوب می‌شود، بلکه یکی از سمبل‌های هند کهن نیز به شمار می‌رود. این مکان در اصل به دستور پادشاه آشوکا در سه قرن پیش از میلاد مسیح بنا شده بود که زمانی طلایی برای بودایی‌های هند به شمار می‌رفت. به طور کلی استوپاها از قدیمی‌ترین بناهایی به شمار می‌رود که بودایی‌ها برای دعا و پرستش از آن استفاده می‌کردند. سانچی استوپا اما بعد از هزار سال کم کم به فراموشی سپرده شده بود و از میان خاطرات گم، تا این که بریتانیایی‌ها در قرن ۱۹ آن را کشف کردند و با کمی رسیدگی، این مکان را به شکوه گذشته خود بازگرداندند. مکان اصلی و استوپاهایی که به دور آن ساخته شده و فضای بی‌نهایت زیبای اطراف این بنا از جمله زیباترین قاب‌های هند در این منطقه را شکل می‌دهد.

 

معابد باستانی هندی که نفس را در سینه حبس می‌کنند

 

 

سانچی استوپا

 


معابد خاجوراهو ، مادیا پرادش


این میراث جهانی یونسکو پیش از هزار سال قبل ساخته شده و مجموعه‌ای بیشتر از ۸۵ معبد مختلف را شامل می‌شد که حالا تنها ۲۲ نمونه از آن‌ها سالم باقی مانده است. جدا از کنده‌کاری‌های خاص بناهای این منطقه که با جزییات بسیار زیاد از انسان‌های مختلف کار شده، کلیه این مکان به همراه فضای پیرامونش حس خاصی در بیننده ایجاد می‌کند. زیارتگاه‌های خالی از عبادت کنندگان بودایی، فضای سنگین سنگ‌ها و آفتابی که بی وقفه بر روی این منطقه می‌تابد، در نهایت یک حس مرموز و خاصی در دل بسیاری از مراجعه کنندگان به وجود می‌آورد. یک حس سنگین که حتی در تصاویری که از این مکان ثبت می‌شوند دید به چشم می‌آید.

 

 

معابد خاجوراهو

 


معبد سریرانگام، تیروچیراپالی


هنری که در ساخت این معبد به کار رفته، یکی از زیباترین کنده‌کاری‌ها و مجسمه‌سازی‌های معابد بودایی را شکل داده است. مکانی به بزرگی ۱۵۶ هکتار که به راحتی می‌توانید در میان تاریخ و هنر آن غرق شوید و داستان معابد مختلف پیرامون معبد اصلی را از روی همین کنده‌کاری‌ها که با رنگ‌های مختلف و به شکلی شگرف و بسیار زیبا کار شده‌اند دنبال کنید. بدون دوربین خود به هیچ وجه به این مکان نروید که تصاویری که می‌توانند برای همیشه در دفتر خاطراتتان باقی بمانند را از دست می‌دهید. این نوع معماری در معابد، به دراویدیان شهرت دارد و اگر چه معابد بزرگ‌تری به این شکل در هند ساخته شده، اما به گواه بسیاری، سریرانگام در این زمره بهترین معبد هندو باشد. جایی بسیار زیبا اما متاسفانه شلوغ که کمی گشت زدن در محیطش را سخت می‌ند.

 

 

معبد سریرانگام

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: