۴ مسیر جذاب برای سفر جاده‌ای در ترکیه

جاذبه‌های گردشگری ترکیه
۴ مسیر جذاب برای سفر جاده‌ای در ترکیه

ترکیه امروزه یکی از توریستی‌ترین کشورهای جهان است که به دلیل در اختیار داشتن شهرهای ساحلی و همینطور امکانات اقامتی و تفریحی درجه یک و بی‌نظیر سالانه از هزاران توریست پذیرایی می‌کند. این کشور که در منطقه‌ای تاریخی از کره‌ی زمین واقع شده است زیبایی‌های طبیعی سرشاری از جنگل‌ها و پوشش‌های گیاهی و همینطور دریایی در اختیار دارد.

در سفرتان با تور ترکیه به این کشور اگر به دنبال جذاب‌ترین مسیرهایش برای انجام یک سفر جاده‌ای هستید همراه ما باشید تا ۴ مسیر مختلف این کشور را خدمتتان معرفی کنیم.

 


۱- گشت و گذار در خط ساحلی اژه


مسیری که در تمامی فصول سال زیبایی‌های خاص و منحصر به فرد خودش را دارد اما در فصل تابستان در بهترین حالت خود قرار می‌گیرد. چرا که به بازدیدکنندگانش اجازه می‌دهد در این گشت و گذار تنی هم به آب بزنند و شنا کنند. برای گشت و گذار در این مسیر می‌توانید از شهر ازمیر سفرتان را آغاز کنید و در کنار روستاهای کوچک و بزرگ و همینطور دنج یا شلوغ توقف کنید. توقف‌هایی که گاه می‌تواند طولانی به اندازه‌ی چند شب باشد و گاه می‌تواند کوتاه به اندازه‌ی یک چای نوشیدن. در این مسیر همچنین می‌توانید به بدروم و کوش آداسی و مارماریس هم سری بزنید و از شهرهای ساحلی درجه یک ترکیه دیدن کنید.

 

گشت و گذاری عاشقانه در کوش‌آداسی؛ شهر ساحلی ناب

 

aegean-coastline

 


۲- مسیر آنتالیا به فتحیه


یکی از شگفت‌انگیزترین مسیرهای کشور ترکیه همین مسیر است. جاییکه شما از کنار دریایی زلال و شفاف عبور می‌کنید و هر آن در این پیماش طبیعت زیبایی‌های خودش را به رخ شما می‌کشد. زیبایی‌هایی که شما را مسحور و حالتی رمانتیک و شگفت‌انگیز برایتان می‌سازند. یکی از زیبایی‌های خاص این مسیر دره‌ی پروانه‌هاست که یکی از جاذبه‌های کمتر شناخته شده و ناب کشور ترکیه به حساب می‌آید. دره‌ای که ساحلش اقامتگاه پروانه‌های رنگ‌رنگ از گونه‌های مختلف است. این ساحل یک نقطه‌ی دنج و خاص در کشور ترکیه است که هرکسی با آن آشناییت ندارد. بنابراین برای آنکه سفرتان را خاص کنید حتما در این مسیر زیبا در دره‌ی پروانه‌ها توقف کنید و ساعاتی چند از گشت و گذار خود را در اینجا سپری کنید.

 

antalya-to-fethiye

 


۳- مسیر آنتالیا به کاپادوکیا


منطقه‌ی باستانی کاپادوکیا همان جایی‌ست که احتمالا در خواب‌ها و رویاهایتان بارها آن را دیده‌اید و هیچگاه در واقعیت نمی‌دانستید چنین منطقه‌ای در جهان وجود دارد. منطقه‌ای پر از کوه‌ها و تپه‌های کوتاه و بلند که در اثر گذر سالیان و سالیان خاکشان فرسایش پیدا کرده و خورده شده‌ اما همچنان سرپا ایستاده‌اند تا چشم‌اندازی زیبا به هنگام طلوع و غروب خورشید از خودشان برای گردشگران این شهر بسازند. در سفرتان با تور آنتالیا به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما یک ماشین کرایه کنید تا این شانس را داشته باشید از یک شهر ساحلی با دریایی زیبا به یک منطقه‌ی دره‌ای و کوهستانی بروید و لذتی صد چندان از سفرتان به آنتالیا به دست بیاورید. تصویرهایی که در این مسیر می‌بیند به شما ایجاب می‌کند که هرلحظه از خودروی خود پیاده شوید و عکس بیندازید و یا باعث می‌شوند دلتان بخواهد تا ساعت‌های ساعت اینجا بمانید و نروید.

 

۸ ساحل زیبای آنتالیا؛ نگین توریستی دریای مدیترانه

 

antalya-to-cappadocia

 


۴- مسیر استانبول به افه‌سوس


استانبول یکی از توریستی‌ترین شهرهای کشور ترکیه است که هرکس به ترکیه برود و آن را نبیند انگار به ترکیه سفر نکرده است. این شهر به دلیل در اختیار داشتن تمامی امکانات تفریحی، رفاهی، اقامتی و همینطور بناهای تاریخی یکی از بی‌نظیرترین شهرهای جهان است. شهری که در دو قاره جهان جای گرفته است. بخشی از آن در قاره‌ی آسیا قرار دارد و بخشی دیگر در قاره‌ی اروپا. با سفر تور استانبول به این شهر می‌توانید ماشین اجاره کنید و بعد بزنید به دل مسیری بی‌نظیر. مسیری که پیمودن آن نزدیک به ۷ ساعت زمان می‌برد. مسیر استانبول به افه‌سوس. شهری باستانی پر از بازمانده‌های تاریخی. قدم گذاشتن در این مسیر امکان دیدن مناظری فوق‌العاده و بی‌نظیر از همجواری نور و خرابه‌های به جا مانده از تاریخ برای شما فراهم می‌کند.

 

istanbul-to-ephesus

۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۷

نظرات کاربران