معرفی مکان‌هایی که از آنجا می‌توانید زیباترین مناظر ارمنستان را ببینید

جاذبه‌های گردشگری ارمنستان
معرفی مکان‌هایی که از آنجا می‌توانید زیباترین مناظر ارمنستان را ببینید

با توجه به غنایی که ارمنستان از نظر مناظر طبیعی، تاریخی و فرهنگی در خود دارد، شما در سفر خود با تور ارمنستان انتخاب‌های بی‌شماری بین شهرها و مناطق مختلف خواهید داشت. که مسافر ماجراجو هیچ گاه تنها به محیط‌های شهری اکتفا نمی‌کند و دل به دریا زده رنج مسیرهایی نه چندان سخت را به جان می‌خرد تا نقاطی را ببیند که زیبایی‌های منحصر به فرد یه کشور محسوب می‌شود.در این پست ما به سراغ معرفی مکان‌هایی رفته‌ایم که زیباترین منظره این کشور را دارا می‌باشند، شاید شما نیز در تور ارمنستان به دیدن این نقاط بروید.

 


صومعه تاتو


آنچه این نقطه را اینقدر پرطرفدار کرده، تنها صومعه‌ای باستانی و زیبا در ارتفاع ۸۵۰ متری نیست، بلکه منظره‌ی طبیعی بسیار زیبایی است که آن را احاطه کرده و چشم‌ها را به خود خیره می‌کند. صومعه تاتو که ساخت آن به قرن نهم میلادی بر می‌گردد، سالانه میزبان هزاران هزار گردشگری است که برای دیدنش به این نقطه‌ی ارمنستان می‌آیند. خوشبختانه برای رسیدن به این نقطه نیاز نیسیت زحمت زیادی بکشید، چون بلندترین مسیر کابلی دنیا شما را به بالای صخره‌ها می‌رساند تا بتوانید به مکانی برسید که هم از نظر زیبایی‌های طبیعی و هم مذهبی در ارمنستان از محل‌های بسیار مهم محسوب می‌شود.

 

طبیعت‌گردی در دل صومعه‌های ارمنستان

 

 

 صومعه تاتو

 


صخره‌های گوریس


روستای کوچک گوریس در دره‌ای کنار رود گوریس واقع شده و یکی از زیباترین روستاهای جنوبی ارمنستان به حساب می‌آیند. با کوه‌هایی که دور تا دور منطقه را پوشانده است و منظره‌ای را پدید آورده که نفس را در سینه حبس می‌کند. اما چیزی که این روستا را از دیگر نقاط متمایز می‌کند، صخره‌هایی هستند که در لبه‌ی آن قرار دارند و دیواری پشت روستا را شکل داده‌اند. یک نمای بی‌نهایت زیبا که صد در صد ارزش سفر به این منطقه را دارد.

 

۱۰ حقیقت شگفت‌انگیز ارمنستان که شما را مشتاق به سفر به این کشور می‌کند

 

 

صخره‌های گوریس

 


گلوگاه نورواناک


اگر به استان Vayots Dzor قدم بگذارید، امکان ندارد بتوانید در مقابل وسوسه رفتن به گلوگاه نورواناک از خود مقاومت نشان دهید. یک مکان بسیار زیبا و سحرآمیز که با غارهای باستانی و مکان‌هایی که در آن‌ها از قدیم وجود دارد هوش از سرتان می‌برد. یکی از تولید کنندگان نوشیدنی بسیار قدیمی در غاری به نام غار پرنده وجود دارد که خود یکی از دیدنی‌های این محل به حساب می‌آید.

 

 

گلوگاه نورواناک

 


برکه سوان


این برکه از جمله ارزشمندترین مراکز طبیعی ارمنستان در نزدیکی دریا به حساب می‌آید. جایی به ارتفاع ۱۹۰۵ متر بالاتر از سطح دریا با آبی بسیار عالی و تمیز که از جمله بلندمرتبه‌ترین برکه‌های جهان محسوب می‌شود. در این ارتفاع یک صومعه بسیار زیبا و باستانی نیز وجود دارد که با سنگ‌های سیاه ساخته شده و درب آن برای بازدید عموم باز است.

 

 

برکه سوان

 


خور ویراپ


این صومعه‌ی بسیار زیبا در بالای تپه‌ای در کوه‌های آرارات واقع شده. جایی که گریگور لویساووریچ یا همان سنت گریگوری برای ۱۳ سال زندانی بود تا اینکه با مریضی پادشاه تیرداد سوم، او قدم پیش گذاشته او را درمان می‌کند و در نهایت پادشاه که بیماری‌اش خوب شده به دین مسیحیت گراییده و آیین رسمی کشور را نیز تغییر می‌دهد. امروزه گرشگران به غیر از لذت بردن از منظره‌ی بکر و بسیار زیبای این منطقه که از دیدنی‌ترین‌ها در ارمنستان محسوب می‌شود، می‌توانند به دالان‌های زیرین صومعه رفته و از جایی که او زندانی بود نیز دیدن کنند.

 

 

خور ویراپ

 


تنگه گارنی


تنها سی کیلومتر در شرق ایروان، این تنگه بسیار زیبا قرار دارد که با توجه به زیبایی منحصر به فردش و همچنین نزدیکی به پایتخت، سالانه گردشگران زیادی به دیدن آن می‌روند. صخره‌های افقی بسیار جذاب این منطقه به سمفونی سنگ‌ها معروفند و زمین شناسان عقیده دارند، آن‌ها بر اساس فعالیت‌های آتش‌فشانی در زمان‌هایی بسیار دور شکل گرفته‌اند. سفر شما به این منطقه می‌تواند با دیدن از معبد گارنی که تنها معبد غیر مسیحی کل ارمنستان است و در اولین قرن میلادی بنا شده، کامل شود.

 

 

تنگه گارنی

 


کوه آراگاتس


این کوه یکی از نمونه‌های بارز طبیعت سرسبز و زیبای ارمنستان است. همراه با جنگلی باستانی و زیبا و دشت‌های پر از گلی که تابستان‌ها جلوه‌ای بی نظیر به این منطقه می‌دهند. جدای از زیبایی‌های دشت‌ها و جنگل‌ها، در ارتفاع ۳۱۹۰ متری از سطح دریا، برکه کار نیز در این منطقه وجود دارد که فوق‌العاده جذاب و جزو عجایب منطقه محسوب می‌شود. البته این منطقه سرد و برفی است و در تابستان‌ها نیز حتما باید با لباس گرم به آن مراجعه نمود.

 

 

 کوه آراگاتس

 


البته همانطور که گفته شد، ارمنستان مراکز و مناظر طبیعی بکر و زیبا کم ندارد و اسم بردن از تمای آن‌ها از حوصله مطالب این چنینی خارج است، این چند مورد تنها نمونه‌هایی از صدها نقطه قابل گشت و گذار در این کشور زیباست.

۱۳ فروردین ۱۳۹۷

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: