تجربه کارهای غیرتوریستی در هانوی

جاذبه‌های گردشگری ویتنام
تجربه کارهای غیرتوریستی در هانوی

هانوی مقصدی بی‌نظیر و توریست پذیر در تور ویتنام است که طیفی از کارها را در زمینه‌های مختلف ارائه می‌دهد. در واقع شما روزها در این شهر کاوش کنید باز هم چیزهای جدیدی پیدا خواهید کرد. بیشتر گردشگران جذب دیدنی‌های اصلی شهر می‌شوند در حالی که بیشتر آن‌ها جمعیت زیادی به خود می‌بینند. هر چند که بلاخره روزی دیدن جاذبه‌های اصلی تمام می‌شود در گوشه و کنار شهر هنوز چیزهای زیادی وجود دارد که می‌توانید انجام دهید و از سفرتان لذت ببرید. ما در اینجا فارغ از جاذبه‌های برتر، کارهای غیر توریستی در هانوی را بررسی می‌کنیم.

 

بازار Long Biên در شب

هیچ شکی نیست که پل لانگ بین یکی از مناظر فوق‌العاده شهر را ارائه می‌دهد اما مقصود ما در اینجا این چیزها نیست. برای داشتن یک تجربه واقعی محلی، به بازار شبانه نزدیک به ابتدای پل معروف لانگ بین بروید و ببینید که بسیاری از رستوران‌های منطقه مواد اولیه خود را از کجا تهیه می‌کنند. البته اشاره کنیم که این بازاری توریستی نبوده و در آن خبری از سوغاتی و لوازم شیک نیست بنابراین اگر چنین چیزهایی مد نظر دارید کلا بی‌خیال این بازار شوید.

 

هانوی یا هوشی مین؛ اول باید از کدام دیدن کرد؟

آدرس: 189 Hồng Hà, Hà Nội, 119121, Vietnam

 

تجربه هات پات در خیابان Phùng Hưng

این نوعی از سبک آشپزی آسیایی است که مواد خام مثل گوشت و سبزیجات را بر سر میز می‌آورند و روی اجاق‌های کوچک رومیزی می‌پزند. بنابراین با دوستان خود بروید و غذا خوردن به شیوه اجاق رومیزی را تجربه کنید زیرا اصل چنین میزی اشتراک گذاری غذا بین افراد صمیمی است. شما فقط می‌توانید برای این تجربه ناب و فرهنگی به خیابان توریستی Ha Tien بروید و نقاط هات پات خوبی پیدا کنید، اما برای تجربه محلی‌تر خیابان Phùng Hưng را توصیه می‌کنیم در میان مردم محلی محبوبیت بیشتری دارد. هنگام جستجو در منطقه آن‌ها، به دنبال کلمه Lẩu بگردید که یعنی هات پات یا همان قابلمه داغ.

آدرس: Phùng Hưng Street, Hoàn Kiếm District, Hà Nội, Vietnam

 

قو سواری در دریاچه غربی

نواحی اطراف دریاچه وست (West Lake) یکی از مناطق خوش آب و هوا در این روزهای شهر است و بین مهاجران هم محبوبیت زیادی دارد. بسیاری از مردم ترجیح می‌دهند در مسیری که به اطراف دریاچه غربی می‌رود دوچرخه سواری کنند، اما ما به شما توصیه می‌کنیم به پارو زدن در قایق‌های قو بپردازید و از تماشای منظره دریاچه از قابی دیگر لذت ببرید. قایق‌های قو در ضلع جنوبی دریاچه Trúc Bạch، نزدیک قهوه هایلندز قرار دارند.

 

فعالیت‌های رایگان یا کم‌هزینه در هانویی پایتخت ویتنام

آدرس: Trúc Bạch Lake, Trúc Bạch District, Ba Đình, Hà Nội, Vietnam

 

عرشه تماشای برج لوته

برج لوته یکی از بلندترین ساختمان‌های ویتنام است که در طبقه ۶۵ آنها یک عرشه دید دارد که می توانید کل شهر را از آنجا به خوبی مشاهده کنید. به علاوه در اینجا می‌توانید اولین مسیر پیاده روی آسمانی در جنوب شرقی آسیا را پیدا کنید که دارای کف شیشه‌ای است. برای عاشقان عکاسی این عرشه تماشا بسیار الهام بخش خواهد بود.

آدرس: Lotte Center Hanoi, 54 Liễu Giai, Hà Nội, Vietnam +84 433336000

 

در صبح زود از دریاچه Hoàn Kiếm دیدن کنید

حتما می‌خواهید بگویید دریاچه Hoàn Kiếm یکی از نقاط کانونی گردشگری در هانوی است. البته که همینطور است اما صبح‌ها فضای آن فرق می‌کند، زیرا دریاچه جایی است که مردم محلی برای ورزش و پاتوق به آن می‌روند. هرچه زودتر بتوانید به آنجا بروید، بهتر است.

آدرس: Hoàn Kiếm Lake, Hanoi, Vietnam

 

بازار گل Quảng Bá

اگز از عاشقان گل هستید حتما از این بازار دیدن کنید. اگرچه از روی نقشه بسیار دور به نظر می‌رسد، اما نگران نباشید، فقط ۲۰ دقیقه طول می‌کشد تا از دریاچه Hoàn Kiếm به آنجا بروید. بهترین زمان برای رفتن از نیمه شب تا ۶:۰۰ صبح است که نورافکن‌ها سایه‌های زیبایی را روی میلیون‌ها گل رز، گل ارکیده، گل آفتابگردان، نیلوفرها و گل داوودی و ... ایجاد می‌کنند. اواخر صبح بازار هنوز باز است اما دیگر آنقدرها شلوغ نیست و گل‌های درجه یک و بهتر نیز به فروش رسیده‌اند.

 

۶ نقطه‌ی رمانتیک هانوی ویتنام برای سفری عاشقانه

آدرس: 236 Âu Cơ, Hà Nội, 100000, Vietnam

 

در بازار شبانه آخرهفتگی خرید کنید

اگر آخر هفته در هانوی هستید، حتما از بازار شبانه در خیابان Hàng Đào دیدن کنید. از ساعت ۸ شب، تردد خودرو ممنوع شده و مردم آزادانه می‌توانند در صدها غرفه فروش چیزهایی مانند لباس، لوازم سرامیکی، جواهرات و انواع سوغاتی‌ها را پیدا کنند و بخرند. این بازار از دریاچه Hoàn Kiếm تا بازار Đồng Xuân ادامه دارد.

آدرس: Hàng Đào, Hà Nội, 100000, Vietnam

۳۰ فروردین ۱۴۰۰

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: