راهنمای گردشگری مارماریس

جاذبه‌های گردشگری مارماریس

مارماریس گوشه ای از بهشت است که در طول سال می توان همنشینی همه طیف های رنگهای سبز و آبی را در آن مشاهده نمود. فراوانی گردشگاههای موجود در کناره سواحل طولانی، وجود بنادر طبیعی، نزدیکی به شهرهای آنتیک، زیبایی های طبیعی، امکانات تور آبی، بنادر مدرن کشتیهای تفریحی، امکانات مناسب خلیج برای هر نوع ورزشهای آبی، از هتلهای 5 ستاره تا پانسیونهای بسیار خوب، شهری بهشتی را بوجود آورده است که هم گردشگران با هر نوع سلیقه می توانند تعطیلات دلخواه خود را در آنجا بگذرانند. 

55944-BigPic_1

 

آب و هوای مارماریس

مارماریس که تحت تاثیر آب و هوای مدیترانه ای می باشد، دارای تابستان هایی گرم و خشک و زمستان هایی معتدل و بارانی است.

راه ارتباطی
جاده زمینی

از مارماریس بوسیله اتوبوس میتوان به دورترین نقاط ترکیه رفت و آمد نمود. همچنین سرویس های منظم اتوبوسرانی به شهر های نزدیک از قبیل بودروم ، داتچا و فتحیه نیز برقرار است. ترمینال اتوبوس در فاصله 2 کیلومتری مرکز شهر قرار دارد.

تلفن ترمینال : 4123037 (0090252)

مسیر هوایی

فرودگاه دالامان در فاصله 100 کیلومتری این شهر قرار دارد . در بین ساعات 30/7 الی 22 سفرهای منظم برقرار می باشد. همچنین می توان از سرویسهای فرودگاه استفاده نمود.

فرودگاه میلاس - بودروم نیز در فاصله 147 کیلومتری قرار دارد ، فرودگاه نزدیک دیگری به این شهر میباشد.

تلفن فرودگاه دالامان : 7925291 (0090252) تلفن فرودگاه میلاس- بودروم 5230101(0090252)

اماکن دیدنی
قلعه مارماریس

این قلعه که به نظر می رسد از سوی ion ها ساخته شده باشد در دوره اسکندر کبیر بازسازی شده و از طرف سلطان سلیمان قانونی در اثنای مسافرت به رودوس در سال 1522 به وسعت زیادی توسعه یافته و تعمیر گردیده است . از بالای قلعه می توان در شب و روز مناظر بدیع مارماریس را مشاهده نمود.

 

جزیره جنت ( بهشت )

با یک سفر 30 دقیقه ای می توان به این جزیره که در واقع یک شبه جزیره است و کاملا" از جنگل پوشیده شده می توان رفت و آمد نمود. در جزیره جنت که دارای رستوران و خدمات رفاهی است در طول فصل گردشگری تورهای قایقرانی برگزار شده محل مناسبی برای شنا و تفریح است .


غار فسفری مارماریس

این غار طبیعی که یکی از مقاصد تورهای قایقرانی تورونچ و کوملو بوک است و امکان شنا کردن وجود دارد.


کلئوپاترا و یا جزایر شهری


شامل جزیره کاخ ( جزیره کلئوپاترا ) جزیره میانی و جزیره کوچک می باشد. در جزیره کاخ که از دوران روم بجای مانده تفریحگاه Cedrea قدیم دیده میشود . از دور دست ها نیز خرابه های حصارها بسهولت دیده میشود. در گردشگاه کوچک سمت شمال غربی جزیره ، یک پلاژ جالب وجود دارد که بنا به روایات محل شنا کردن کلئوپاترا بوده است. طبق افسانه ها این پلاژ کوچک محل شنا کردن کلئوپاترا و مارک آنتونیوس بوده و شن های ساحل آن بوسیله کشتی از آفریقا آورده شده است . طبق روایات این شن هم اکنون فقط در مصر دیده می شود.

خرابه های بناهای محصور با حصارها که در بخش شرقی جزیره کاخ قرار دارد متعلق به دوره روم می باشد. بنای تئاتر کوچک وضعیتی بهتر از سایر دارد. بروی پایه های پرستشگاه آپولون متعلق به DOR ها ساخته شده در قرون بعدی یک معبد مسیحی ساخته شده است . در سمت غربی جزیره کاخ یک آگورا وجود دارد . طبق بعضی کتیبه ها در این محل جشنواره دو میدانی به افتخار آپولون Apollon برگزار می شده است. آثار نکروپول جزیره کوچک و سر ستونها نیز قابل مشاهده است .

هیداس Hydas

خرابه های حصار هیداس در 35 کیلومتری مارماریس و بروی جاده Erine-Bybassion قرار دارد . در جنوب این خرابه ها یک آرامگاه دیده میشود. در 3 کیلومتری هیداس نیز یک برج نگهبانی ساحلی و چند گور بروی این برج قرار دارد . قصبه باستانی هیداس در تفریحگاه سلیمیه واقع در شمال جزیره بوزبورون قرار دارد.

ارینه Erine


در 20 کیلومتری جنوب غربی مارماریس و بروی جاده راتچا راهی بسمت بوزبورون قرار دارد که پس از طی حدود 2 کیلومتر جاده اسفالته به روستای حصار اونو می رسیم .

تفریحگاه باستانی در 3 کیلومتری جاده جنگلی این روستا قرار دارد . در ارینه آثار باقیمانده از دوران روم قرار دارد .

کاستابوس Castabus


این تفریحگاه باستانی در منطقه پازارلیک در نزدیکی روستای حصارلیک قرار دارد به این مکان مقدس که در کوه ارن Eren قرار دارد با یک صعود یک ساعته می توان رسید . پرستشگاه به روی محوطه متعلق به خود ساخته شده است . این بنا که متعلق به قرن 4 پیش از میلاد بوده و به سبک ایون ion ساخته شده دارای علائمی از تمدن DOR ها نیز می باشد. در اینجا پایه های پرستشگاه قابل مشاهده است . دیوارهای بسیار جالب این محوطه تا به امروز پابرجا مانده است . تئاتر خرابه ای که در جنوب قرار دارد همراه با پرستشگاه تنها اثر موجود در منطقه است .

ساراندا Saranda

در 45 کیلومتری مارماریس و در نزدیکی روستای سووت امروزی قرار دارد. در ساراندا که در دوران روم و بیزانس یک منطقه مسکونی دائمی بوده است آثار چند بنای متعلق به بیزانس دیده میشود.

خوردنی ها


طرهانه، بستنی و نوعی خوراکی بنام سورا مارماریس مشهور است. طرهانه که از لوبیای چشم بلبلی و آب گوشت تهیه میشود در ماههای تابستان و برای آذوقه زمستانی تهیه میشود. Sura سورا که از مخلوط برنج و گوشت تهیه میشود در ایام عید قربان در همه خانه ها پخته میشود.

مراکز تفریحی در مارماریس


• غواصی در مارماریس : یکی از تفریحاتی که میتوانید در مارماریس انجام دهید غواصی است. چون آب دریای مدیترانه تمیز و آبی است بنابراین زیر آب بسیار زیبا و قابل لمس است.

• پارک آبی مارماریس که در آن انواع سرسره های آبی، استخر برای کودکان، رستوران، بولینگ، مینی گلف، استخر موج و انواع سرگرمیهای مختلف دیگر وجود دارد.

•در مارماریس مراکزی برای اسب سواری و تنیس و جیپ سواری است که میتوانید لذت ببرید

•رافتینگ را حتماً در مارماریس تجربه کنید و لذت ببرید

•شب ترکی و حمام ترکی از دیگر تفریحاتی است که میتوانید در مارماریس انجام دهید.

هتلهای 3 ستاره

CLUB DORADO

lobby17452_AT_THE_club_dorado


exterior18542_AT_THE_club_dorado

 

هتل 4 ستاره

CLUB VIVA

VIVA

 

CLUB PINETA PARK

PINETEA_PARK


هتل 5 ستاره

DELUXE PINETA PARK

DELUXE_PINETA


ELEGANACE

ELEGANCE

 

ELE

۲۵ تیر ۱۳۹۲

نظرات کاربران