۹ غذای خیابانی هند که شما را عاشق طعم فلفل می‌کند

جاذبه‌های گردشگری هند
۹ غذای خیابانی هند که شما را عاشق طعم فلفل می‌کند

با سفر تور هند نوروز 97 به هر شهر که سر بکشید، دکه‌های غذا فروشی را می‌بینید که در کناره خیابان‌ها و بازارها جا خوش کرده‌اند و مردم در صف انتظار غذا ایستاده‌اند. این دکه‌های غذاهای خیابانی نسل‌هاست که در این کشور رواج دارند و جزوی از فرهنگ هند شده‌اند. اما بین این همه غذای متنوع، برای ما مسافرینی که تنها چند مورد از آن‌ها را می‌توانید امتحان کنیم، کدام ارجعیت دارد؟ با هم نگاهی بندازیم به انتخاب‌های اصلی مسافرین هند.

 

چگونه تنهایی مسافر هند شویم؟


۱- رول‌های کاتی


در بین کسانی که با تور هند مسافرت می‌کنند، شاید بین غذاهای دیگر خیابانی اختلاف نظرهایی وجود داشته باشد، اما اکثریت کاتی را محبوب‌ترین و بهترین غذای خیابانی این کشور می‌دانند. در بین کل لیست ما این غذا تنها غذایی است که در آن از تکه‌های مرغ یا گوشت استفاده می‌شود. البته اکثرا از گوشت بره در این غذا بهره می‌برند. درون رول‌ها گوشت گفته شده به همراه بریده‌های نازک پیاز و فلفل قرمز قرار می‌گیرد و رویش کمی ادویه پاشیده و نهایتا سس گوجه حاوی مقدار زیادی فلفل قرمز به آن اضافه می‌گردد. عموما دکه‌ها این گزینه را پیش پای شما می‌گذارند که یک لایه تخم مرغ نیز به این مخلوط اضافه کنید. تمام این مخلوط نهایتا در یک نان نسبتا ترد که در محل پخته می‌شود پیچیده شده و به مشتری ارائه می‌گردد.

 

kati-roll

 

 چهار رستوران لوکس دهلی که باید غذاهای هندی آن را امتحان کنید

۲- بلپوری


اگر با تور بمبئی گوا به سواحل بمبئی بروید می‌توانید از دکه‌های غذاهای خیابانی این غذای فوق‌العاده را سفارش دهید. بلپوری مخلوطی از موری (برنج پف کرده)، لوبیا قرمز پخته، پیاز خرد شده، سیب زمینی و گندم است که البته مثل اکثر غذاهای هندی با مقدار زیادی فلفل قرمز پخت شده به آن تمبر هندی نیز اضافه می‌شود. شیوه‌ی سرو این غذاها هم بسیار جذاب است و عموما بر روی یک سری قاشق‌های چوبی که با فویل پوشانده شده به مقدار نسبتا کمی سرو می‌شود که به درد عصرانه می‌خورد. این غذای خوشمزه یکی از پرطرفدارترین غذاهای خیابانی هند و بمبئی به حساب می‌آید.

 

bhelpuri

 

۸ رستوران شیک بمبئی که در آنها می‌توانید قصه‌های عاشقانه بسازید


۳- کاچوری


گفتن اینکه این غذای هندی هم همچون دیگران بسیار تند است حرفی تکراری به نظر می‌رسد، اما کاچوری تندی دلچسبی تشکیل شده از چند نوع فلفل دارد و بیشتر در راجستان پخت می‌شود. این لقمه‌های بسیار خوشمزه از نوعی خمیر ساخته می‌شوند و در آن با سیب‌زمینی،نخود و پیاز (در هر دکه‌ای محتوای داخل آن ممکن است متفاوت باشد) پر می‌شوند و در نهایت وقتی که سرخ می‌شوند به شدت ترد و خوشمزه خواهد شد. این غذای خوشمزه را می‌توانید در دکه‌ها یا حتی رستوران‌ها به همین شکل میل کنید، اما هندی‌ها به طور کلی آن را در ظرف شیره شیرینی که همراهش داده می‌شود می‌غلطانند و سپس میل می‌کنند.

 

kachori

 


۴- آلو تیکی


در نگاه اول ممکن است فکر کنید در هند فلافلی پیدا کرده‌اید! اما این طور نیست. این لقمه‌های کوچک از سیب‌زمینی پخته پیاز رنده شده و مقدار زیادی ادویه تشکیل شده و در روغن سرخ می‌شوند. این غذا اگر چه در هر مرکز خرید و بازار و خیابانی در دهلی به فروش می‌رسد، اما در کل کشور آنقدرها هم همه‌گیر نیست.

 

 

aloo-tikki

 


۵- لیتی چوکا


بسیاری از کسانی که قبلا به هند سفر کرده‌اند، ممکن است این غذا را با باتی که شباهت ظاهری زیادی به آن دارد، اشتباه بگیرند. اما لیتی چوکا کاملا طعمی متفاوت دارد. گلوله‌هایی که با آرد گندم و عدس پخت می‌شود و درونش کره آب شده ریخته می‌شود و در ظرف روغن سرخ می‌گردد. چاشنی‌هایی که کنار این غذا قرار می‌گیرد در هر جا متفاوت است اما با توجه به زمان کمی که برای خوردنش صرف می‌شود، بیشتر به عنوان صبحانه در نظر گرفته می‌شود.

 

 

litti-chokha

 


۶- چات


این لقمه‌های کوچک دوست داشتنی در تمام هند پخت می‌شوند، اما دستور آن در شهرهای مختلف کمی متفاوت است. داستان جالبی هم پشت آن وجود دارد که می‌گوید این غذا در آشپزخانه‌های درباری شاه جهان ابداء شده. جایی که شاه دستور می‌دهد غذایی سبک بپزند که از نظر ادویه جات پر و پیمان باشد. همانطور که گفته شد اجزای تشکیل دهنده این غذا در شهرهای مختلف متفاوت است اما همگی ترد، پر ادویه با مخلوطی از برنج در بستری نانی سرو می‌شوند. از معروف‌ترین چات‌ها می‌توان به بل پوری، داهی پوری و پاپدی چات اشاره کرد.

 

 

 

chaat

 


۷- وادا پاو


این غذا را می‌توان یکی از جایگزین‌های همبرگر گوشتی در هند به حساب آورد که میان وعده بسیاری در هند محسوب می‌شود. یکی از محبوب‌ترین غذاهای خیابانی هند که نه تنها بسیار ارزان است، خیلی خوشمزه هم هست. اجزای تشکیل دهنده این همگرهای گیاهی بسیار ساده است. سیب‌زمینی‌های پخته‌ای که با سیر، فلفل قرمز تند و دانه گشنیز کوبیده شده‌اند و در آرد سوخاری غلط داده شده سرخ می‌شوند. بعضا در این غذا از تکه‌های فلفل سبز نیز استفاده می‌شود. این غذای تند هندی در همه‌جا پیدا می‌شود اما در بمبئی مرکزیت بیشتری دارد.

 

vada-pav

 


۸- چول باتوره


این غذا اگر چه در تمام هند شهرت و محبوبیت دارد، اما اهالی دهلی بیشترین استقبال را از آن می‌کنند و تقریبا به هر گوشه‌ای که نگاه کنید یکی از شعبات فروش آن را خواهید دید. این صبحانه سنگین و پر انرژی ترکیبی از نخود تند و کاملا پخته شده است به همراه نان‌های پف داری با طعم نعنا. خمیر این نان بیش از یک ساعت استراحت داده می‌شود و در نهایت با پنیر هندی خاصی پخت می‌شود. عموما همراه این غذا یک نوشیدنی دوغ مانند و کمی پیاز سرو می‌شود. اگر به همراه تور دهلی آگرا جیپور (مثلت طلایی) ، در دهلی بودید پیشنهاد می‌کنیم برای صرف غذا سوار تاکسی شده و به راننده بگویید شما را به Sita Ram Diwan Chand ببرد. اگر چه این غذاخوری معروف یکی از شلوغ‌ترین‌های شهر است، اما کیفیت غذایش ارزش آن را دارد.

 

 بعد از شکم‌گردی در هند با غذاهای تند آشتی کنید!

 

chole-bhature

 


۹- پانی پوری


تقریبا به هر جای هند که بروید می‌توانید دکه‌های فروش پانی پوری را بیابید. اما این غذا دقیقا چیست؟ کره سرخ شده ترد که توخالی است و با ترکیبی خوشمزه از سیب زمینی، نخود، پیاز و جوانه عدس پر شده است. سپس این توپ‌های خوشمزه را باید در ترکیبی از سرکه و گشنیز و چند طعم‌دهنده فرو برید و میل کنید. البته پیشنهاد می‌کنیم همراه این غذا حتما آب سفارش دهید که هم خودش تند است و هم سسی که کنارش قرار می‌گیرد.

 

pani-puri

۳۰ دی ۱۳۹۶

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: