چهار رستوران لوکس دهلی که باید غذای هندی آن را امتحان کنید

جاذبه‌های گردشگری دهلی
چهار رستوران لوکس دهلی که باید غذای هندی آن را امتحان کنید

وقتی با تور هند به دهلی می‌روید رستوران‌های معروف زیادی را می‌بینید که بعضی از آن‌ها شعبه‌هایی از برترین رستوران‌های زنجیره‌ای دنیا محسوب می‌شوند. اما اگر قصد دارید در فضایی شرقی یک شام ایده‌آل بخورید و در بین منو امکان انتخاب انواع غذاهای هندی را نیز داشته باشید، پیشنهاد می‌کنیم در بین این مکان‌ها یکی را انتخاب کنید.


Bukhara
 بخارا را باید معروف‌ترین رستوران کل هند به حساب آورد. مکانی که نامش همیشه در بین برترین‌ رستوران‌های سال دنیا مطرح می‌شود و با ۲۵ سال سابقه، می‌توانید غذاهای معروف جنوب هند را در آن پیدا کنید.

 

 

رستوران بخارا در دهلی

 

فضای بخارا و طراحی داخلی آن بسیار زیبا و خاص است و سعی شده کم‌ترین شباهت به معماری غربی را داشته باشد. غذاها به گواه مراجعه کنندگان تریپ‌ادوایزر عالی هستند و لایق مبلغ بسیار بالایی که برای آن‌ها پرداخت می‌کنید خواهند بود. فقط فراموش نکنید که برای رفتن به این رستوران، حتما باید از قبل میزی رزرو کنید.


آدرس:  ITC Maurya Sheraton Hotel, Diplomatic Enclave, Sadar Patel Marg, New Delhi. Ph

 

Indian Accent
 فضای این رستوران با بخارا کاملا متفاوت است و به طور کلی Indian Accent تازه تاسیس‌تر از آن هم به حساب می‌آید، اما غذاهای فوق‌العاده این مکان،  توانست Indian Accent را در عرض چند سال به یکی از ۵۰ رستوران برتر دنیا بدل کند و حالا جزو پرطرفدارترین (اگر پرطرفدارترین نباشد) رستوران‌های هند محسوب می‌شود.

 

 

رستوران india accent

 

دکورهای این رستوران زیبا و تجملی‌ست و فضاهای آن از هم جداست و در مورد غذا هم که Manish Mehrotra سرآشپز آن چیزی برای گفتن باقی نگذاشته است. در فضای سایت‌های اینترنتی، تقریبا هیچ نکته منفی در مورد دستپخت این آشپز گفته نشده و تنها تعریف بوده و تمجید.


آدرس:  The Manor, 77 Friends Colony West, New Delhi. Ph

 

Varq
 این رستوران از بسیاری جهات کاملا متفاوت از دو نمونه بالاتر است. Varq فضایی تلفیقی از معماری شرقی و چینش و میزهای غربی دارد. اما مهم‌ترین چیزی که آن را از دیگر رقبایش متمایز می‌کند، غذاهای تلفیقی و خاص سرآشپز معروفش، Hemant Oberoi است.

 

 

رستوران ورق در دهلی

 

در بین تمام غذاهای خاص Varq، غذای Martaban ka Meat یکی از معروف‌ترین آن‌هاست که بسیاری برای چشیدن آن به این مکان می‌آیند. گوشت بره‌ای که با ترشی فلفل‌های تند پخته می‌شود و در ظروف سفالی خاصی سرو خواهد شد. به طور کلی اگر به دنبال غذایی خوب و خاص هستید و قیمت این غذاها برایتان مهم نیست، باید منوی Varq را امتحان کنید.


آدرس: Taj Mahal Hotel, 1 Mansingh Road, New Delhi. Ph

 

Dum Pukht
 در کنار بخارا، Dum Pukht یکی از رستوران‌های کلاسیک هندی به حساب می‌آید که غذاهای محلی این کشور را در فضایی شرقی اما تجملی‌تر سرو می‌کند. البته که بخارا به مراتب معروف‌تر است، اما این روزها بسیاری از گرشگران و خود اهالی مرفه هند بر این باورند که کیفیت غذای این رستوران بالاتر از بخاراست.

 

 

رستوران dum pikht در دهلی

 

سیستم پخت غذا در Dum Pukht برگرفته از تکنیک‌های آشپزی مغول‌ها در۲۰۰ سال پیش است که بر روی شعله‌های کم و در مدت زمان طولانی‌تر غذاها را پخت می‌کردند. این رستوران هم به هیچ وجه پذیرش لحظه‌ای ندارد و باید قبل از مراجعه میزی را رزرو کنید.

۱۹ مهر ۱۳۹۶

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: