گشت و گذاری تاریخی در آنتالیا؛ شهر ساحل‌ها و دریایی آرام

جاذبه‌های گردشگری آنتالیا
گشت و گذاری تاریخی در آنتالیا؛ شهر ساحل‌ها و دریایی آرام

با تور آنتالیا، به الماس گردشگری کشور ترکیه که بیشتر به سواحل دنج و آرامش شناخته می‌شود و یکی از تاریخی‌ترین شهرهای این کشور است، سفر می کنید. این شهر پر از جاذبه‌های گردشگری تاریخی‌ست که شما را از اکنون جدا می‌کند و به گذشته پیوند می‌دهد. جاذبه‌هایی که برای دیدن همگی آنها باید چندیدن روز زمان صرف کنید.

در سفرتان با تور آنتالیا نوروز 97 اگر می‌خواهید جدای از سواحل و جاذبه‌های گردشگری آبی آنتالیا، گشت و گذاری تاریخی انجام بدهید در این مقاله‌ی کوتاه همراه ما باشید تا با هم سری به مکان‌های تاریخی این شهر بزنیم.

 

راهنمای سفری نوروزی به مروارید مدیترانه، آنتالیا


۱- شهر ترمسوس


بر روی دامنه‌ی رشته کوه توروس در شمال غربی آنتالیا شهری واقع شده است تاریخی که هنوز بقایای آن پابرجاست. این شهر در ارتفاع ۲۰۰ متری سطح دریا قرار گرفته است و در آن می‌توانید ترکیه‌ی جدید و کهن را همزمان با هم ببینید. نام این شهر در حماسه‌های ایلیاد و اودیسه‌ی هومر آمده است و از این نظر یک شهر افسانه‌ای به حساب می‌آید که قدمتش به پیش از میلاد مسیح بازمی‌گردد. پارک ملی کوه گولوک یکی از جاذبه‌های گردشگری مدرن این شهر است که انواع گیاهان و جانوران خاص در آن نگهداری و پرورش داده می‌شود.

 

سیزده جاذبه دیدنی آنتالیا را از دست ندهید

 

termessos-city


۲- آمفی تئاتر آسپندوس


این آمفی تئاتر یکی از بی‌نظرترین بناهای به جا مانده در تاریخ است که قدمت آن بازمی‎‌گردد به قرن دوم میلادی. آسپندوس همان جایی بوده است که از گذشته تا به امروز در آن تئاتر و یا هر رویداد جمعی دیگری برگزار می‌شده است. قدم زدن بر پله‌های بی‌شمار این آمفی تئاتر شما را می‌برد به تاریخ. به جاییکه یکی از تراژدی‌ترین متن‌های تاریخ نمایش یعنی ادیپ شهریار سوفوکل دارد روی صحنه اجرا می‌شود. در این آمفی تئاتر عصرها معمولا کنسرت‌های مختلف برپا می‌شود و اگر علاقه‌مند باشید با خرید بلیط می‌توانید در این کنسرت‌ها شرکت کنید.

 

راهنمای سفری ۴ روزه به آنتالیا، شهری تاریخی و تفریحی

 

aspendos


۳- شهر باستانی پرگ


ستون‎های سنگی این شهر که تنها به جا مانده‌های آن هستند می‌گویند قدمت این شهر ویران شده بازمی‌گردد به ۱۵۰۰ سال پیش از میلاد حضرت مسیح و نشانه‌های سرستون‌های آن می‌گویند در این شهر یونانیان و رومیان زمانی فرمانروایی می‌کرده‌اند. قدرم زدن در ویرانه‌های این شهر به هنگام غروب آفتاب، حال و هوایی منحصر به فرد برای شما خلق می‌کند که هیچگاه به راحتی فراموشش نخواهید کرد. حس و حالی از کوتاهی زندگی و پیوستن به دل تاریخ.

 

perge-city


۴- منطقه‌ی کالیچی


در امتداد آب‌های مدیترانه و در خنکای نسیم ساحلی آنتالیا منطقه‌ای به نام کالیچی قرار دارد که پر از بناهای تاریخی است. بناهایی که تنها به یک دوره‌ اختصاص ندارند و گلچینی از دوران سلجوقیان، روم، بیزانس و تاریخ عثمانی هستند.

 

kaleici

 

اگر ترکیه‌ی کهن را می‌خواهید در دل ترکیه‌ی مدرن ببینید به شما پیشنهاد می‌کنیم در طول سفرتان در آنتالیا به کالجی هم سری بزنید.

 

۸ حقیقت شگفت انگیز درباره آنتالیا که شما را علاقه مند سفر به این شهر می کند

 

kaleici


۵- بندر پاسه‌لیس


این بندر یکی از سه بندر اصلی امپراطوری روم بوده است و امروزه در دل پارک ملی آنتالیا تحت محافظت است.

 

 antalya phaselis

 

سالن تئاتر، ویرانه‌های قنات‌ها و برخی دیوارهای این بندر امروزه در معرض دید بازدیدکنندگان قرار دارند.

 

phaselis


۶- معبد آپولو


بر لبه‌ی صخره‌های ساحلی آنتالیا، ستون‌هایی به جا مانده از معبدی تحت عنوان معبد آپولو وجود دارد که چشم‌اندازی زیبا از ساحلی امن و ویرانه‌هایی باشکوه در اختیار شما قرار می‌دهد. تماشای این معبد به هنگام غروب خورشید بی‌نظیر است.

 

apollo-temple


۷- کوه المپوس


کوه المپوس همان کوهی که خدایان یونان باستان در آن زندگی می‌کرده‌اند در آنتالیا هم نمود دارد. این کوه در شمال آنتالیا و در نزدیکی کلیسایی به جا مانده از دوره‌ی بیزانس قرار دارد.

 

olimpos-city

 

معبد هفائستوس که خدای آتش در آن زندگی می‌کرده است نیز در این منطقه و کوهستان قرار دارد و یکی از جاذبه‌های تاریخی معروف آن است. در سفرتان به آنتالیا اگر می‌خواهید به اقامتگاه خدایان بروید و آن را از نزدیک ببینید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما به المپوس سری بزنید.

 

olimpos-city


۸- برج هیدیرلیک


قدمت این برج ۱۴ متری که در نزدیکی ساحل قرار دارد بازمی‌گردد به قرن دوم میلادی. هیدیرلیک به گفته‌ی باستان شناسان برج دیده‌بانی بوده است که در زمان سلجوقیان و امپراطوری عثمانی مورد بازسازی و مرمت قرار گرفته است. تماشای مدیترانه به هنگام غروب خورشید در نزدیکی این برج یکی از به یادماندنی‌ترین تصویرهای شما از سفرتان به آنتالیا خواهد بود.

 

hidirlik-tower

۲۴ دی ۱۳۹۶

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: