بازارهای ارزان و شبانه مالزی

جاذبه‌های گردشگری مالزی
بازارهای ارزان و شبانه مالزی

در سفرتان با تور مالزی به این کشور و شهرهای مشهورش اگر به دنبال آن هستید که در بازارهای شهری این کشور گشت و گذار کنید و اجناس ارزان قیمت و گاهی اوقات عتیقه پیدا کنید و اگر از بازارگردی لذت می‌برید و این کار یکی از تفریحاتتان به حساب می‌آید در این مقاله‌ی کوتاه همراه ما باشید تا با هم سری به بازارهای شهری و شبانه‌ی این کشور بزنیم. بازارهایی که برخی از آنها هر روز برپا هستند و برخی‌های دیگر فقط آخر هفته‌ها برپا می‌شوند.

 


۱- بازار تامان کونات


این بازار در کوالالامپور پایتخت مالزی، فقط روزهای چهارشنبه‌ برپا می‌شود و بی‌راه نیست که بگوییم این بازار مخصوص گردشگران است. هر هفته چهارشنبه‌ها سرتاسر این بازار ۲ کیلومتری را گردشگران سراسر دنیا که با تور کوالالامپور به مالزی آمده‌اند پر می‌کنند و از غرفه‌های بیشمار آن خرید می‌کنند.

 

 

taman-connaught-night-market

 

 

از پوشاک و کفش‌ها گرفته تا انواع و اقسام غذاهای سنتی و خیابانی مالزی را می‌توانید در این بازار پیدا کنید. اگر اهل چانه‌زنی هستید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما به این بازار بروید و تا جاییکه می‌توانید برای جنسی که می‌خواهید چانه بزنید.

 

 

taman-connaught-night-market

 


۲- بازار محله‌ی چینی‌ها در کوالالامپور

 


محله‌ی چینی‌های کوالالامپور یکی از معروف‌ترین محله چینی‌های سرتاسر دنیاست. در خیابان پتالینگ این محله رستوران‌ها و مغازه‌های بزرگ و کوچک زیادی وجود دارند که از صنایع دستی بگیرید تا پوشاک‌های مد روز را به فروش می‌رسانند.

 

 ۴مرکز خرید مهم کوالالامپور را بشناسید

 

 

chinatown kualalampur

 

 

هر روز دم دمای غروب تا آخر شب این خیابان مملو از مردم و گردشگران شهر کوالالامپور می‌شود که برای خرید یا خوردن غذاهای چینی به این محله می‌آیند. رستوران‌های این محله بسیار معروف هستند و غذاهای چینی درجه یک را سرو می‌کنند. اگر در سفرتان به مالزی قصد خرید جواهرات و زیورآلات خاص را دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما به جواهر فروشی‌های محله چینی‌های کوالالامپور سر بزنید.

 

 

china-town

 


۳- بازار باتو فرینگی در پنانگ


پنانگ در شمال غربی شبه جزیره‌ی مالزی یکی از زیباترین نقطه‌های کشور مالزی و جنوب شرق قاره‌ی آسیا محسوب می‌شود که از آن با عنوان مروارید شرق یاد می‌کنند. این جزیره به پل سیزده و نیم کیلومتری‌اش شناخته می‌شود که یکی از طولانی‌ترین پل‌های جهان است. در سفرتان با تور کوالالامپور پنانگ به این جزیره اگر می‎‌خواهید هم غذاهای خیابانی درجه یک پنانگ را میل کنید و هم اجناس ارزان قیمت گیر بیاورید و سوغاتی بخرید، باید به بازار باتو فرینگی سری بزنید.

 

 

batu-ferringhi

 

 

این بازار در روزهای آخر هفته برپا می‌شود و در آن می‌توانید اجناس تزئینی و دکوری، صنایع دستی، لباس‌ها و کفش‌های مرغوب را با فیمت مناسب خریداری کنید. در این بازار حواستان باشد که تخفیفات خوبی بگیرید. چرا که فروشندگان قیمتی را به مشتریان پیشنهاد می‌دهند که جای چانه زدن دارد.

۱۰ سوغاتی زیبای مالزی را برای همسرتان هدیه بگیرید

 

 

batu-ferringhi-bazaar

 


۴- بازار شبانه خیابان جونکر در شهر ملاکا


ملاکا شهری تاریخی در ۱۳۰ کیلومتری جنوب کوالالامپور است که به شما پیشنهاد می‌کنیم در یکی از روزهای آخر هفته‌ای که در کوالالامپور اقامت دارید حتما به دیدن این شهر نیز بروید.

 

 

jonker-market-melaka

 

 

آخرهفته‌ها در خیابان جونکر این شهر که جزو محله چینی‌های آن به حساب می‌آید فروشندگان سنتی و مدرن این شهر دور هم جمع می‌شوند و اجناس خود را به فروش می‌رسانند. در این بازار جدای از آنکه می‌توانید اجناس مناسب خریداری کنید، می‌توانید تلاقی سنت و مدرنتیه، فرهنگ چینی و مالایی و مردمان چینی و مالزیایی را هم ببینید.

 

 

jonker-market-melaka

 


۵- بازار شبانه تیمویانگ لنکاوی


لنکاوی جزیره‌ی زیبایی‌های رعب آور، طلسم‌ها و جادوها و جنگل‌های پیچ در پیچ مالزی، مرکزخریدهای معروفی دارد اما بازار شبانه تیمویانگ آن شب‌های پنج‌شنبه از تمامی مرکزخریدهایش شلوغ‌تر می‌شود. از آنجا که در لنکاوی تمامی امکانات برای داشتن یک سفر خانوادگی به همراه تور کوالالامپور لنکاوی محیاست، بنابراین در بازار شبانه‌ی آن می‌توانید هر چیزی را که بخواهید برای گروهای سنی مختلف پیدا کنید.

 

 

timoyang-bazaar-in-langkawi

 

 

اگر به همراه کودکان‌تان به این جزیره سفر کرده‌اید پیشنهاد می‌کنیم از غذاهای خیابانی این بازار مصرف نکنید. چرا که معده‌های کودکان حساس هستند اما در غیر این صورت به شما پیشنهاد می‌کنیم از کنار غذاهای رنگارنگ و زیبای این بازار سرسری رد نشوید.

 

 برای ماجراجویی فرزندانتان به لنکاوی سفر کنید

 

 

timoyang-langkawi

۲۷ آذر ۱۳۹۶

نظرات کاربران