کریسمس به دبی بروید و رایگان اولین بازدیدکننده‌های Dubai Safari باشید

جاذبه‌های گردشگری دبی
کریسمس به دبی بروید و رایگان اولین بازدیدکننده‌های Dubai Safari باشید

به جز خرید، جاذبه‌های گردشگری دبی دومین اولویت توریست‌ها برای سفر به این  شهر است دبی یکی از پر بازدیدترین مقصدهای جهان به شمار می‌رود، تا به حال رکوردهای زیادی را جابه‌جا کرده است. از بزرگترین آب‌نمای موزیکال جهان در دبی  و شگفت‌انگیزترین هتل‌های ساحلی دبی  و بزرگترین مرکز خرید جهان در دبی گرفته تا شلوغ‌ترین فرودگاه بین‌المللی دنیا که همه در دبی واقع شده‌اند. با  توردبی به این کلان‌شهر پر زرق وبرق سفر کنید تا تمام این زیبایی‌ها را از نزدیک ببینید .

بعد صرف چندین ماه کار و سال‌ها تحقیق و بررسی و البته صرف یک میلیارد درهم هزینه، نهایتا روز گذشته Dubai Safari کارش را در این شهر آغاز کرد و در همان آغاز کار بسیاری را به تمجید از این محل وا داشت. محوطه کلی این پارک ۱۱۹ هکتار وسعت دارد و در شروع گردشی که سوار در وسایل نقلیه خاص انجام می‌شود شما به دیدن زرافه‌ها خواهید رفت. جایی که تنها نمای کوچکی از کلیت این حیات وحش زیبا را نمایش می‌دهد. در تمام طول پارک خنک‌کننده‌های مختلف و آب‌پاش‌هایی وجود دارند که هم حیوانات را در هوای گرم دبی خنک نگه دارند و هم مراجعه کنندگان را، که خب این امکان در تابستان یک مسئله حیاتی محسوب خواهد شد.

 

 

سافری دبی

 


در ادامه اتوبوس‌ها شما را به دهکده اصلی در قلب پارک می‌برند. جایی که بابون‌ها، کفتارها، شترمرغ‌ها، بوفالو‌ها و ببرهای سیبری وجود دارند. در تمام طول مسیر مسائل ایمنی به طرز شگفت‌آوری رعایت شده و مسیرها با درهای مکانیکی از هم جدا گشته‌اند و به گفته مسئولان شیشه‌های استفاده شده در جداکننده‌ها از مقاومت بسیار بالایی برخوردارند.
یکی از بخش‌های جذاب پارک مخصوص به شیرهاست که محوطه مخصوص به خود به همراه برکه، بخش‌های سنگی و محیط باز برای دویدن و تفریح دارند. تمامیت این منطقه به نوعی یک ارتقای بزرگ از باغ وحش قدیمی دبی به یک باغ وحش باز و مدرن است، آن هم در دل یک شهر کویری.

 

 

سافاری در دبی

 


جدای از تمام حیواناتی که مختص Dubai Safari خریداری شده و به این محل آورده شده‌اند، بیش از ۱۰۰۰ حیوان که قبلا در باغ وحش دبی که قدمتی ۵۰ ساله دارد نیز به این محل منتقل می‌شوند. ۱۰۰۰ حیوان، پرنده و خزنده که برای سال‌ها در محیط بسته باغ وحش زیسته‌اند. به همراه این تعداد حیوان، تعداد زیادی تعلیم‌دهنده و نگهدارند حرفه‌ای نیز از کشورهای مختلف به خدمت گرفته شده‌اند که بتوانند استانداردهای Dubai Safari را بالا نگه داشته و حیوانات را به خوبی برای بازدید عموم تربیت کنند.
از نکات جذاب این مکان جدید ایجاد یک بیمارستان مخصوص حیوانات و البته بخش تحقیقاتی بسیار مجهز است که تعداد زیادی محقق به تحقیق در مورد حیوانات و البته کمک به بهتر کردن شرایط آن‌ها در محیط Dubai Safari گرد هم جمع می‌شوند.

 

 

حیوانات در سافاری دبی

 


شروع فعالیت این مکان با دو هفته امکان بازدید رایگان باعث شده از دیروز تعداد بسیاری منتظر بازگشایی آن در هفته آتی باشند و در هر حال حاضر تنها چند تور برای اصحاب رسانه ترتیب داده شده است. شما هم می توانید با تورکریسمس دبی از این فرصت استفاده کنید هم از فستیوال‌های دبی با تخفیف‌های ویژه خرید کنید و هم رایگان به دیدن سافاری بروید.

 

با تفریح‌های رایگان دبی بیشتر آشنا شوید

 

اما جذاب‌ترین بخش‌های پارک کجاست؟ شاید یکی از مهم‌ترین حیوانی که در این منطقه نگهداری می‌شود، ببرهای سیبری باشند که در محوطه‌ای زیبا با آبشار مصنوعی نگه داشته می‌شوند. بیشترین توقف ماشین حمل مسافران نیز دقیقا در این محل خواهد بود.

 

 

طبیعت سافارس دبی

 


دیگر بخش جذاب پارک آبگیر مخصوص کروکدیل‌هاست و ماشین درست از میان یک پل چوبی در وسط آبگیر رد می‌شود که منظره‌ای جذاب را برای تماشاگران به همراه خواهد داشت. محیط و شیوه‌ی طراحی Dubai Safari به نوعی است که وقتی وارد آن می‌شوید دیگر احساس نمی کنید در دبی هستید، بیشتر شبیه این است که از یک در وارد آفریقای کوچکی گشته‌اید.


و اما ببرهای سفید که از دیگر جاذبه‌های مهم پارک محسوب می‌شود. خبرنگار خلیج نیوز روایتی جالب از این بخش پارک دارد:" وقتی به این حیوان خارق العاده نگاه می‌کنی، او با جذبه‌ای خاص چشمانش را به تو می‌دوزد. دیگران به تو کاری ندارند تا اینکه او غرشی بلند می‌کند. حالا چند ببر سفید به تو چشم دوخته‌اند و آرام به تو نزدیک می‌شوند. کمی طول می‌کشد تا یادم بیفتد شیشه‌ای حائل میان من و این حیوان زیباست و تپش قلبم از ترس آرام بگیرد!"

 

 

حیولنات سافاری دبی

 


دو دهکده در دل این پارک وجود دارد و طراحی آن به گونه‌ای انجام شده که یادآور دهکده‌های آفریقایی باشد. درست در همین منطقه بخش جنگلی نیز واقع شده که حیوانات و خزندگان در آن به راحتی و آزادانه زندگی می‌کنند. محلی که می‌توانید انواع مارهای عظیم و جسه، قورباغه‌های رنگارنگ و حیوانات دیگر را ببینید.
دیدن از بخش پرندگان، پروانه‌ها، حیواناتی همچون میمون‌ها و ... از دیگر دیدنی‌های پارک است که نمی‌توان همه را یک به یک نام برد. در این بین یک موزه حیوانات نیز برای بازدیدکنندگان فراهم شده که در کنار ماکت‌های جذابی همچون فیل‌های آفریقایی اطلاعات بسیار خوبی از زندگی و خصوصیات این حیوانات نیز وجود خواهد داشت. مسلما Dubai Safari بدون رستوران یا فروشگاه آماده ارائه خدمات نشده، پس حتما برای خرید سوغاتی همراه خود پول داشته باشید.

 

 

دیدنی های سافاری دبی

۲۵ آذر ۱۳۹۶

نظرات کاربران