استانبول‌گردی در روزهای سال نو و شب کریسمس

جاذبه‌های گردشگری استانبول
استانبول‌گردی در روزهای سال نو و شب کریسمس

درست است که اکثر مردمان کشور ترکیه را مسلمانان تشکیل می‌دهند اما تقویم رسمی این کشور تقویم میلادی است. بنابراین مسیحیت در این کشور جایگاه ویژه‌ای دارد. هرساله روز سال نو در این کشور تعطیل رسمی است و شب سال نو، شب جشن و رقص و شادی. اگر می‌خواهید تصویر متفاوتی از کشور ترکیه داشته باشید پیشنهاد می‌کنیم  با تور استانبول و این مقاله‌ی کوتاه همراه ما باشید تا با هم سری به پایتخت، یکی از شهرهای درجه یک این کشور در روزهای سال نو میلادی بزنیم.


۱- پرسه زنی و شب‌گردی در خیابان‌های پر شور استانبول
شب سال نو و شب‌های دیگر منتهی به آن اکثر خیابان‌های استانبول رنگ‌رنگ و تزئین شده‌اند. در این شب‌ها شهروندان این شهر بیشتر از همیشه خیابان‌گردی می‌کنند. چرا که طبق باوری قدیمی معتقدند اگر کسی در این شب‌ها در خیابان قدم بزند، سال نو سفرهای بسیاری را برای او به ارمغان می‌آورد.

 

 

خیابان‌گردی در کریسمس استانبول

 

در این شب‌ها مغازه‌ها و رستوران‌ها و کافه‌های استانبول شلوغ‌تر و زیباتر از باقی شب‌های سال هستند و در میادین مهم این شهر مانند میدان تقسیم، جشن و رقص و پایکوبی برپاست.برای همین رفتن به


۲- شب‌های خرید‌های ارزان و هدیه دادن‌ها
باوری قدیمی در میان مردم ترک‌زبان می‌گوید اگر می‌خواهید سال پر رزق و برکتی داشته باشید، در شب‌های سال نو به یکدیگر هدیه بدهید. بنابراین اگر قصد خرید کردن دارید سفر در این ایام به استانبول یکی از بهترین فرصت‌هاست.

 

 

خرید ارزان در کریسمس استانبول

 

چرا که مهم‌ترین مراکز خرید استانبول میزبان جشنواره‌ی خرید است و اجناس در این شب‌ها ارزان‌تر از باقی روزهای سال به فروش می‌رسند. مرکزخریدهای این شهر در این شب‌ها تخفیفات ویژه‌ای برای خریداران قائل می‌شوند و جوایز و قرعه‌کشی‌‌های هیجان‌انگیزی برگزار می‌کنند که اگر شانس‌تان بزند و در یکی از آنها برنده شوید زندگی‌تان از این رو به آن رو می‌شود.


۳- خوشمزه‌ترین غذای سال، شام ویژه‌ی سال نو
بوقلمون بریان شده شام ویژه‌ی شب سال نو است که اکثر ترک‌زبان‌ها این غذا را در این شب در خانه‌های خود می‌پزند. این غذا به نوعی یکی از محبوب‌ترین غذای‌های ترکی است که مناسبت خوردنش در این شب خاص است اما اگر شما در شب‌های سال نو در استانبول باشید می‌توانید این غذای ویژه و خوشمزه را در رستوران‌های لوکس استانبول سفارش بدهید و نوش جان کنید.

 

 

بوقلمون غذای ویژه‌ی شب سال نو

 

در این شب‌ها رستوران‌های استانبول بیشتر از همیشه از حضور گرم شما استقبال می‌کنند.اگر هم همچنان غذاهای خوشمزه و محلی استانبول جذاب است می‌توانید آنها را سفارش دهید.


۴- کلیساگردی محبوب‌ترین تفریح روزهای سال نو
اگر شانس این را داشته باشید که در روز سال نو در استانبول حضور داشته باشید فرصت مناسبی پیدا کرده‌اید که یک تفریح هیجان‌انگیز انجام بدهید. در این روز درب‌های کلیساهای این شهر به روی شما باز است تا در مراسم سال نو شرکت کنید و از نزدیک با آئین‌ها و فرهنگ‌های دیگران آشنا شوید.

 

 

کلیساگردی در کریسمس استانبول

 

کلیسای سنت پادوای آنتونی در خیابان استقلال یکی از معروف‌ترین کلیساهای این شهر است که هرساله در این روز گردشگران زیادی را به خود می‌کشاند. این کلیسا که قدمتی نزدیک به ۲۵۰ سال دارد مراسم خود را از ساعت ۸ صبح با سرود کریسمس آغاز می‌کند و همینطور تا عصر ادامه می‌دهد. البته سنت پادوای آنتونی تنها کلیسای این شهر نیست که جشن‌های خاصی را در خود برگزار می‌کند بلکه کلیساهای سانتا ماریا و پیتر و پال مقدس نیز هر ساله در این روز مراسم‌های ویژه‌ای درشان برگزار می‌شود.


۵- تنگه‌ی بسفر یکی از محبوب‌ترین مکان‌های تفریحی این شب‌ها
تنگه‌ی بسفر  که مسیری ۳۰ کیلومتری و توریستی-تفریحی است قسمت اروپایی این شهر را از قسمت آسیایی‌اش جدا می‌کند در یکی از محبوب‌ترین محله‌های دیدنی استانبول قرار دارد و مکان‌های تفریحی شب‌های سال نو میلادی در استانبول است.

 

 

رستوران‌های تنگه‌ی بسفر

 

رستوران‌ها و کافه‌های استانبول به‌خصوص درجه یک نزدیک به این تنگه در این شب‌ها حال و هوای ویژه‌ای دارند. آنقدر که بیشتر شهروندان استانبول و گردشگران ترجیح می‌دهند برای گشت و گذار و خوردن غذا حتما به این منطقه بروند. اگر در این شب‌ها به دیدن استانبول رفتید پیشنهاد می‌کنیم تفریح‌های هیجان‌انگیز تتنگه‌ی بسفر را از دست ندهید و حتما با کروزهای تفریحی این تنگه را بگردید و خاطره‌ای ویژه از استانبول برای خودتان بسازید.

۱۱ آذر ۱۳۹۶

نظرات کاربران