ارتفاعات کامرون مالزی، سرزمین سبز چای‌ها و توت فرنگی‌ها

جاذبه‌های گردشگری مالزی
ارتفاعات کامرون مالزی، سرزمین سبز چای‌ها و توت فرنگی‌ها

در غرب مالزی و منطقه‌ی پاهنگ، در ۲۰۰ کیلومتری کوالالامپور تپه‌های سرسبزی از زمین‌های چای و توت‌فرنگی وجود دارند که به بهشت مالزی معروف هستند. این تپه‌ها و روستاهای دور و اطرافش امروزه یکی از اصلی‌ترین مقاصد گردشگران در تور مالزی به حساب می‌آیند. تپه‌هایی که در سال ۱۸۸۵ توسط سر ویلیام کامرون، یک سرمایه‌گذار انگلیسی کشف شدند و روز به روز به جمعیت و زیبایی‌ و شهرت آنها افزوده شده است. در سفرتان به مالزی اگر به دنبال آن هستید که از جاذبه‌های مدرن این کشور و تور کوالالامپور فاصله بگیرید، در این مقاله‌ی کوتاه همراه ما باشید تا با هم سری به ارتفاعات کامرون، سرزمین سبز چای‌ها و توت‌فرنگی‌ها بزنیم.

 


۱- مراتع سبز چای و بوهای جادویی
در ارتفاع ۱۶۰۰ متری از سطح دریا، هشت کوه وجود دارند که در انحصار زمین‌های زیبای چای هستند. قدم زدن در راهروهای کم‌عرض این کوه‌ها شما را می‌برد به جایی که دیگر زمین نیست، بهشت جاودان است. هر روز با طلوع خورشید چای‌کارها هستند که با خورجینی به پشت در این دالان‌ها حرکت می‌کنند و گلبرگ‌های سبز چای را می‌چینند.

 

 

مزارع چای در مالزی

 

شما با رفتن به این ارتفاعات می‌توانید همچون چای‌کارها در این مراتع قدم بزنید و لذت ببرید. لذتی که گاه باید چشم‌هایتان را ببنید و فقط سعی کنید بوهای جادویی را بشنوید. بوهای تند و جان‌داری که راه تنفس‌تان را باز می‌کنند و نشاط برایتان به ارمغان می‌آورند.

 

۲- روستاهایی زیبا با مردمانی مهمان‌نواز
در مسیر رسیدن به زمین‌های چای، پنج، شش روستای زیبا وجود دارند با مردمانی مهمان‌نواز. اگر می‌خواهید وارد زندگی روزمره‌ی مردمان روستایی مالزی بشوید حتما سری به این روستاها بزنید و از نزدیک با مردمانش تعامل کنید.

 

 

سفره میزبانی از گردشگران در مزارع چای مالزی

 

 

اکثر مردمان این روستاها را مسلمانان تشکیل می‌دهند. بنابراین رفتار و افکارشان خیلی با ما در تعارض نیست. اگر به سفره‌شان دعوتتان کردند، نترسید و تردید نکنید. باهاشان هم‌سفره شوید و از سفرتان به این منطقه لذت ببرید.

 


۳- زمین‌های توت‌فرنگی راجو هیل
بوته‌های رونده‌ی توت‌فرنگی‌های درشت و سرخ سراسر تپه‌هایی را پوشانده‌اند که وسعت‌شان بیش از یک هکتار است. در راجوز هیل شما می‌توانید توت‌فرنگی‌هایی را پیدا کنید که مزه‌شان با تمام توت‌فرنگی‌هایی که در عمرتان خورده‌اید متفاوت است اما باید بدانید که از توت‌فرنگی‌های این تپه، ۲۵۰ گرم بیشتر به هر نفر نمی‌دهند.

 

 

مزارع توت‌فرنگی در مالزی

 

 

چرا که محصولات این تپه خیلی خاص هستند. اگر توت‌فرنگی بیشتری خواستید در جاهای دیگری از ارتفاعات کامرون گلخانه‌های زیادی زیر کشت توت‌فرنگی هستند که می‌توانید از آنها بخرید.

 


۴- مزارع زنبور عسل
در این ارتفاعات می‌توانید از کندوها و مزارع زنبول عسل هم دیدن کنید. مزارعی که به گل‌های رنگی زیبا مزین شده‌اند و هر روز در ساعاتی خاص که زنبور‌ها در کندوهایشان قرار دارند به گردشگران اجازه می‌دهند از این مزارع دیدن کنند. اگر به دنبال خریدن عسل‌های درجه یک هستید، این مزارع یکی از بهترین جاهای دنیا هستند.

 
۵- گلخانه‌های کاکتوس
در دره‌ای در این ارتفاعات گلخانه‌هایی وجود دارند که در آنها انواع گل‌های کاکتوس پرورش داده می‌شوند.

 

 

گلخانه‌های کاکتوس در مالزی

 

 

در این گلخانه‌ها علاوه بر آنکه شما می‌توانید با کاکتوس‌های عجیب و غریب که در عمرتان ندیده‌اید آشنا شوید، می‌توانید گل‌هایی را که دوست دارید با قیمت‌های ارزان خریداری کنید. کاکتوس‌های این دره بعد از کاکتوس‌های آفریقا بهترینند.

 


۶-جنگل بارانی
بالاترین نقاط این ارتفاعات را درختان انبوه پر کرده‌اند که هوایشان در اکثر روزهای سال بارانی است. به همین دلیل با نام جنگل‌ بارانی شناخته می‌شوند.

 

 

کمپ‌های ویژه در جنگل‌های بارانی مالزی

 

اگر قصد سفر به این جنگل‌ را دارید باید در تورهای گروهی مخصوص جنگل‌نوردی این ارتفاعات ثبت‌نام کنید و به همراه لیدرها به این جنگل بروید. در این جنگل‌ کمپ‌های مخصوصی برای کسانیکه می‌خواهند شب را در جنگل اقامت کنند وجود دارد.

 


۷- به دیدن گل جسد بروید
رافلسیا یا گل جسد بزرگترین گل در حال انقراض در جهان است که فقط در کشور مالزی یافت می‌شود. این گل عجیب و غریب که نه ساقه دارد و نه برگ در ارتفاعات کامرون نیز رشد و نمو پیدا می‌کند. با رفتن به ارتفاعات کامرون این شانس را دارید که از این گل هم دیدن کنید.

 

 

گل جسد در مالزی

 

 

۸- به موزه‌ی ارتفاعات کامرون هم سری بزنید
در کنار مراتع توت‌فرنگی این ارتفاعات، موزه‌ای وجود دارد که تاریخچه‌ی این ارتفاعات در گذر زمان را با عکس به شما معرفی می‌کند. البته ناگفته نماند که در این موزه راهنمایانی نیز حضور دارند که به زبان انگلیسی مسلط هستند و برای گردشگران از تاریخ این مراتع و کشور مالزی می‌گویند.

 


۹-در پایان بازدیدتان از ارتفاعات کامرون به کافه‌ها و فروشگاه‌هایش بروید
در ارتفاعات کامرون‌ هتل‌های خوب و لوکس زیادی وجود دارند اگر قصد اقامت در این منطقه را داشتید اما اگر یک روزه به بازدید از این منطقه رفتید پیشنهاد می‌کنیم در پایان سفرتان به کافه‌های کامرون بروید و دمنوش‌های تازه دم و درجه یک میل کنید تا خستگی از تن‌تان به در رود. همچنین پیشنهاد می‌کنیم در پایان سفرتان به این منطقه، به فروشگاه‌های کامرون تشریف ببرید و از چای‌های درجه یک تا توت‌فرنگی‌ها و عسل‌ها و موارد دیگر خریداری کنید.

 

 

کافه‌های طبیعی در کامرون مالزی

۰۵ آذر ۱۳۹۶

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: