در دبی، زیر چتر ستاره‌ها فیلم ببینید

جاذبه‌های گردشگری دبی
در دبی، زیر چتر ستاره‌ها فیلم ببینید

یکی از لذت‌بخش‌ترین تجربه‌های فیلم‌ دیدن، دیدن یک فیلم زیبا در سینمای روباز است، مخصوصا اگر به همراه خانواده خود در فضایی مفرح و دلنشین باشد. با تور دبی به دنیای سینماهای مدرنی می‌رسید که بسیاری از آن‌ها از استانداردهای جهانی نیز بالاتر هستند، اما در این گوشه‌ی خلیج باز سینماهای روبازی هم وجود دارند که شما را، برای دیدن فیلمی زیبا وسوسه می‌کنند.
کنار ساحل یا روی سقف، فرقی نمی‌کند، فقط باید در فصولی که کمی هوا خنک‌تر می‌شود، منتظر شب شد و از موارد زیر یکی از سینماها را انتخاب کرد.

 

سینماهای روباز دبی

 


سینمای مرکز خرید Galleria
در این سینمای روباز شما با یکی از خاص‌ترین تجربه‌های فیلم دیدن روبرو خواهید شد. بر روی پرده‌ای با کیفیت کم‌نظیر در جلوی منظره‌ای از برج‌العرب و آسمان زیبای پرستاره یعنی درست همان‌جایی که می‌توانید سفر لاکچری به دبی را تجربه کنید، فیلم ببینید و البته گاها ستاره‌های فیلم‌های روز دنیا را هم که به این محل دعوت شده‌اند را از نزدیک ببینید.

 

 

سینمای مرکز خرید Galleria

 


بر سر میزهای این مکان نوشیدنی و تنقلات متفاوتی سرو می‌شود، اما اگر بخواهید می‌توانید یک شام کامل با کیفیت بسیار خوب سفارش دهید و هنگام فیلم دیدن از یکی از با کیفیت و خوشمزه ترین غذاهای دبی که اتفاقا در رستوران‌های این برج هم سرو می‌شوند نیز لذت ببرید. تنها به یاد داشته باشید که با توجه به محبوبیت این دست سینماها و صندلی و سانس‌های محدود، حتما بلیط خود را از پیش رزرو کنید.

آدرس: Galleria Mall, Al Wasl Road, Jumeirah
شماره تماس: +971 4 344 4434سالن Pyramids در Wafi
بسیاری از سالن‌های سینما در مراکز خرید دبی قرار دارند و این سالن خاص هم از این قائده مستثنی نیست، اما با دیدن عکس صندلی‌های راحتی و محیط گرم این محل از همان ابتدا متوجه تفاوت‌های آن با دیگر سینماهای دبی خواهید شد. هر یکشنبه این محل برای عموم باز می‌شود تا مراجعه کنندگان بتوانند بدون صرف هزینه به دیدن فیلم‌های نسبتا قدیمی‌تر هالیوودی بپردازند. فیلم‌هایی که عموما از سال‌های ۲۰۰۰ به قبل انتخاب می‌شوند.
بساط تنقلات هم در این سالن برپاست و می‌توانید از پاپکورن و انواع آجیل‌ها تا ساندویچ‌های کوچک هات‌داگ را تهیه کنید.

 

سالن Pyramids در Wafi

 


آدرس: Pyramids Building, Wafi Mall
شماره تماس: +971 4 324 4100


Reform Social & Grill
یکی از سبز‌ترین بخش‌های دبی، هر سه‌شنبه شاهد بازگشایی این سینمای روباز است که بسیاری را نوشیدنی به دست به این محل می‌کشاند. با توجه به اینکه این محل در اختیار مشتریان قرار دارد ورود به آن رایگان است و در بسیاری از هفته‌ها بساط فیلم دیدن در یک تم خاص نیز برپا می‌شود و برای ساعت‌ها فیلم‌های متفاوت پخش می‌شوند.

 

 

Reform Social & Grill

 


رفتن به این سینما با توجه به موقعیت مکانی و بسیاری که با بساط زیرانداز و نوشیدنی به آن می‌روند، شبیه به پیک‌نیکی دلپذیر زیر آسمان خالی از ابر دبی است که در گوشه‌ای از آن احتمالا اثری کلاسیک پخش می‌شود.

آدرس: Lakes
شماره تماس: +971 4 454 2638

 


Cinema Akil
اگر علاقه‌مند به سینما هنری و آثار مدرن و مستقل دارید، زمستان‌ها حتما به این سینمای خاص سر بزنید. هر شب در این مکان آثار خاصی به رایگان پخش می‌شود که با حال و هوای خود سالن و صندلی‌های آلمنیومی آن کاملا جور است. آثار پخش شده در این سالن از همه‌ی کشورها انتخاب می‌شود و نمونه‌های غیر انگلیسی زبان، زیرنویس انگلیسی خواهد داشت.

 

Cinema Akil

 

آدرس: Alserkal Avenue, Al Quoz
تلفن: +971 55 760 9260

 


Dubai film fest
هر ساله در ماه دسامبر دبی میزبان فستیوال فیلم آثار متفاوتی از سینمای جهان است که بلاک‌باسترهای هالیوودی تا فیلم‌های مستقل را شامل می‌شود و یکی از فستیوال های دبی است که حضور در آن را نباید از دست بدهید. در این ماه و برای یک هفته کامل ساحل معروف JBR به یک سینمای روباز رایگان بدل می‌شود که هر شب چند اثر از فیلم‌های شرکت کننده در این فستیوال بر روی پرده تعبیه شده در آن پخش می‌شود.

 

 

Dubai film fest

 

شهرداری دبی در این یک هفته خاص صندلی‌های راحتی بسیاری را در ساحل کار می‌گذارد تا محلی‌ها و مسافرانی که به این شهر می‌آیند بتوانند به راحتی به دیدن فیلم‌ها مشغول شوند، اما تمام شب‌ها دورتادور این صندلی‌های زیراندازهای بسیاری پهن می‌شود و جمعیت زیادی برای دیدن این فیلم‌ها که بعضا در سینماهای محدودی در دنیا به نمایش در می‌آیند را تماشا کنند.

آدرس: ساحل JBR (۷تا ۱۴ دسامبر)
تلفن: +971 4 317 3999

 


Dubai Polo & Equestrian Club
و در آخر اگر قرار باشد کنار یک استخر زیبا روزهای گرم تابستان را در جمعی خانوادگی سر کنید و در این بین فیلمی هم ببینید، این محل یک مکان ایده‌آل برای شما و خانواده‌تان خواهد بود. هنگام فیلم دیدن و تفریح در این محل می‌توانید نوشیدنی، تنقلات و حتی غذا سفارش دهید.
سالن این محل خیلی پیشرفته نیست و بیشتر به درد فیلم‌های طنز خانوادگی می‌خورد.

تلفن: +971 4 361 8111

۳۰ آبان ۱۳۹۶

نظرات کاربران