غذاهایی که در اولین سفر به پنانگ باید میل کنید

جاذبه‌های گردشگری پنانگ
غذاهایی که در اولین سفر به پنانگ باید میل کنید

یکی از استان‌های کشور مالزی و نام جزیره تشکیل دهنده آن پنانگ است که جز مقاصد اصلی گردشگران خارجی محسوب می شود. موقعیت جغرافیایی پنانگ بسیار ویژه و خاص است تا جایی که آن را مروارید شرق نیز نامیده اند. با تورمالزی حتما این بهشت زیبا و ماسه های طلایی سواحل آن را ببینید. درغذاهای طبخ شده‌ی مالزی می‌توان مزه‌ی غذاهای هندی‌، چینی‌ و مالایی‌ را زیر زبان احساس کرد حتما غذاهای محلی و محبوب مالزی را امتحان کنید تا طعم‌های تازه را کشف کنید. مردم محلی مالزی، پنانگ را بهشت غذای این سرزمین می‌دانند. به همین خاطر تصمیم داریم در این نوشته هشت غذا و محلی که بهتر است آن‌ها را در اولین سفرتان میل کنید، پیشنهاد دهیم. این غذاها عموما نسبت به دیگر غذاهای رستوران‌های بزرگ ارزان‌تر و خوشمزه‌تر هستند!

 

Duck Kuey Chap

Kuey Chap یکی از غذاهای معروف سنگاپوری به حساب می‌آید اما یک نوع متفاوت آن را می‌توانید در پنانگ پیدا کنید آن هم همراه با بریده‌های گوشت اردک. گوشت اردک به همراه سوپ فوق‌العاده با‌ عطر سبزیجاتی که در پخت آن استفاده می‌کنند می‌تواند یکی از بهترین شام‌های شما در این منطقه را رقم بزند. خیابان Kimberley هم برای این غذا محلی فوق‌العاده محسوب می‌شود مخصوصا اگر بتوانید خود رستوران Kimberley را درآن پیدا کنید که بارها در تریپ‌ادوایزر مورد تمجید گردشگران قرار گرفته است. یکی از دلایش هم استفاده او از مواد اضافی در این غذاست که به نوعی می‌توان گفت کلیت آن را تغییر داده و چیزی خاص به خود را تحویل مشتری می‌دهد.

 

 

غذای معروف در مالزی

 

 

Air Itam Laksa

Laksa یا همان Asam Laksa یکی از غذاهایی‌ست که پنانگ را با آن می‌شناسند و معروف‌ترین و محبوب‌ترین نوع آن در خود پنانگ Air Itam Laksa است. در هر صورت هر دوع این غذاها بسیار مغذی هستند و درآن‌ها می‌توانید میگو، پیاز، خیار، ماهی پخته، فلفل تند و ... را ببینید که در ظروف چینی سرو می‌شوند. اگر جای بسیار خوبی برای خرید این غذا می‌خواهید، مانند محلی‌ها به سراغ Popiah بروید. این غذاخوری ده دقیقه پیاده از معبد Kek Lok Si فاصله دارد.

 

 

Asam Laksa در مالزی

 

Char Kuey Teow

به انتهای خیابان Siam Road که بروید، دکه‌های زیادی پیدا خواهید کرد که این غذا را آماده و به مشتریان می‌دهند. غذا مخلوطی از گوشت، میگو، سوسیس چینی و جوانه لوبیاست. البته Char Kuey Teow کمی چرب است و شاید برای همه خوشایند نباشد اما طعم فوق‌العاده‌ای دارد که با سس‌های خاص این محل و ادویه‌جاتشان مزه می‌گیرند.

 

 

غذاهای معروف مالزی

 

 

از نکات جذاب این خیابان کافه‌های دلگرم آن است. با توجه به اینکه در بعضی مواقع برای یک پرس این غذا باید صف بمانید، پیشنهاد می‌کنیم سفارش را داده و در یکی از این کافه‌ها به نوشیدن مشغول شوید. مسئله مهم دیگر اینکه این کافه‌ها و دکه‌های غذا از ساعت سه ظهر به وقت محلی شروع به کار می‌کنند.

 

Wan Thun Mee

این نوع نودل خاص کمی خشک‌تر است و زیر دندان می‌آید. پایه آن با سس و موادی فوق‌العاده خوشمزه سرو می‌شود و با تمام مدل نودل‌هایی که تا امروز خورده‌اید متفاوت است. دلیل این امر شکل طبخ خاص آن است که به وسیله بابمو انجام می‌شود. محلی‌ها به روشی که در طبخ این غذا استفاده می‌کنند، جوک سینگ گفته می‌گویند. اگر در خیابان Lebuh Campbell گشت بزنید چندین غذاخوری پیدا می‌کنید که این غذا را پخت می‌کنند و با توجه به نمایان بودن آشپزخانه‌شان، شانس دیدن چگونگی پختن غذا را نیز خواهید داشت.

 

 

وان تو می در مالزی

 

Fried Oyster Omelette

یک نوع املت خاص همراه با صدف در این شهر پخته می‌شود که طعمی کم‌نظیر دارد و به همراه سس تند سرو می‌شود. اگر شب‌ها به سراغ خیابان New Lane بروید، دکه‌های سیار زیادی پیدا خواهید کرد که این غذا را سرو می‌کنند. صدف‌های بزرگ و تخم‌مرغ های خوش‌رنگ از جمله ویژگی‌هایی هستند که نشان می‌دهند که دکه‌ی مورد نظر شما املت صدف خوبی سرو می‌کند.

 

 

املت صدف در مالزی

 

Kuey Teow

در هنگام سفارش این غذا می‌توانید مختلفات همراه آن را خود انتخاب کنید. کلیت غذا نودل‌ها سرخ شده به همراه میگو سوخاری است اما می‌شود با تخم اردک و تکه‌های گوشت آن را سفارش داد. البته در خود غذا از سبزی‌ها و ادویه جات محلی نیز استفاده می‌شود که طعمی بسیار عالی به آن می‌دهد.

 

 

خوشمزه ترین غذا ها در مالزی

 

 

برای اینکه بهترین مکان برای صرف این غذا را بیابید باید به jalan Dato Keramat بروید. در این مکان چند غذاخوری مختلف این غذای تقریبا دریایی را ارائه می‌کنند. در نظر بگیرید که این غذای خاص تنها بین ساعت‌های ۹:۳۰ تا ۱۴ پخت می‌شود.
اسم‌های غذاها را به انگلیسی آورده‌ایم چون در اکثر منوهای این شهر اسم‌ غذاها به انگلیسی نیز قید شده است تا مسافرانی که به شهر می‌روند بتوانند به راحتی غذای خود را انتخاب کنند.

 

 

۱۶ آبان ۱۳۹۶

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: