۷ مکانی که در سفر به پنانگ حتما باید ببینید

جاذبه‌های گردشگری پنانگ
۷ مکانی که در سفر به پنانگ حتما باید ببینید

 با تور مالزی به شمال غربی شبه جزیره‌‌اش می‌روید. جایی که به زیبایی‌ها و غذاهای خیابانی‌اش معروف است و از آن با عنوان مروارید شرق آسیا یاد می‌کنند. پنانگ جزیره‌ی محبوب گردشگران کشور مالزی هر آنچه یک جای بکر باید داشته باشد را دارد و از سال ۲۰۰۸ که نخست وزیر سابق بریتانیا، تونی بلر از آن دیدن کرد شهرتی خاص و جهانی پیدا کرده است. اگر رهسپار سفر به مالزی هستید،  می‌توانید با تور کوالالامپور پنانگ مسافر این بهشت دیدنی هم باشید.

 


۱- محله‌ی جورج تاون
جورج تاون پایتخت پنانگ است و تمام هتل‌ها و رستوران‌ها و کافه‌ها و مرکزخریدهای معروف این جزیره در جورج تاون قرار دارند. این محله در سال ۲۰۰۸ میلادی به عنوان میراث جهانی یونسکو انتخاب شده است. این محله نام خود را از شاه جورج سوم گرفته است که در قرن هجدهم پس از اینکه به دامادی پادشاه مالزی درمی‌آید این جزیره به او هدیه داده می‌شود.

 

 

محله جورج تاون در پنانگ مالزی

 

 

این محله قدمتی دویست ساله دارد و اغلب خانه‌های آن مربوط به همان قرن هجدهم میلادی می‌باشند. قدم زدن در طول خیابان‌های این محله خودش یکی از بزرگترین سرگرمی‌ها و بازدیدها از جزیره‌ی پنانگ است. در این محله خانه‌هایی روی آب قرا دارند که اقامت‌کردن درونشان یک تجربه‌ی شگفت‌انگیز است.

 

 

محله جورج تاون در پنانگ مالزی

 

 

شما می‌توانید از این خانه‌ها دیدن کنید و اگر شانس داشته باشید و عزم و پشتکار، یکی از آنها را اجاره کنید و شبی را در آن صبح کنید. تقریبا متفاوت‌ترین غذاهای دریایی پنانگ را هم می‌توانید در رستوران‌ها و کافه‌های ساحلی اینجا امتحان کنید و با طعم جدیدی از این غذاها آشنا شوید.

 


۲- پل پنانگ
این پل که ۵.۱۳ کیلومتر طول دارد طولانی‌ترین پل کشور مالزی و یکی از طولانی‌ترین پل‌های جهان به حساب می‌آید. این پلِ روی آب، جزیره را به سرزمین اصلی متصل می‌کند و چشم‌انداز زیبایی از بندر و شهر به بازدید کنندگانش ارائه می‌دهد.

 

 

پل پنانگ در مالزی

 

 

این پل، یک پل ۶ بانده‌ی ماشین‌رو است و شما می‌توانید در طول حدود ۲۰ دقیقه زمانی که با ماشین باید از روی آن گذر کنید، منظره‌ای زیبا پیش رویتان داشته باشید و هیجان فوق‌العاده‌ای را تجربه کنید.

 


۳- معبد کک لوک سی
کک لوک سی که با نام معبد سوپریم بلیس نیز شناخته می‌شود بزرگترین معبد خدایان بودایی جنوب شرق آسیاست. این معبد که ساخته شدنش بیست سال به درازا انجامیده است، در دهه‌ی دوم قرن بیستم میلادی روی بلندی‌ها و تپه‌های جزیره‌ی پنانگ واقع شده است. راهبان و بودائیست‌ها معتقدند این معبد و اطرافش بهترین مکان برای عزلت نشینی است.

 

 

معبد کک لوک سی در پنانگ مالزی

 

 

در راه رسیدن به این معبد مسیر پر پیچ و خم زیبایی وجود دارد که شما می‌توانید از ماشین پیاده شوید و عکس بیندازید. همچنین مغازه‌های پر شماری که در این مسیر وجود دارند یکی از بهترین مکان‌ها هستند برای آنکه شما سوغات سفر به پنانگ را از آنها بخرید. در نزدیکی این معبد تله‌کابین پنانگ قرار دارد که شما می‌توانید سوار بر آن شوید و بروید به جاییکه بتوانید پنانگ را از بلندترین نقطه‌اش تماشا کنید.

 


۴- مزرعه‌ی پروانه‎‌ها
در ساحل تلوک باهانگ جزیره‌ی پنانگ و در باغی به اندازه‌ی هشت هکتار، گونه‌های مختلف شاهپرک‌های دنیا در حال بال زدنند و شما با بازدید از این مزرعه می‌توانید در دشتی که آنها پرواز می‌کنند برای ساعاتی از نزدیک آنها را ملاقات کنید و لذت ببرید.

 

 

مزرعه‌ی پروانه‌ها در پنانگ مالزی

 

 

در این مزرعه همچنین انواع درخت‌های میوه‌ مثل درخت سیب و گیلاس نیز وجود دارد و فصل اگر فصل رسیدن میوه‌های این درختان باشد می‌توانید از آنها استفاده کنید. در این مزرعه چهار هزار پروانه از صد و بیست گونه‌ی مختلف زیست می‌کنند که با بال زدن‌ کنارتان فضای خاصی را برایتان خلق می‌کنند.

 


۵- قلعه‌ی کورن والیس
کورن والیس قلعه‌ای تاریخی در پنانگ است که امروزه آمفی تئاتر، کافه‌تریا، نمایشگاه‌ تاریخی و فروشگاه‌های صنایع دستی مختلف مالزی را در خود دارد و یکی از اصلی‌ترین مکان‌های دورهمی گردشگران پنانگ به حساب می‌آید. راهنمایان فرهنگی این قلعه شما را با تاریخچه‌ی پنانگ و وسایل تاریخی که در آن وجود دارد آشنا می‌کنند.

 

 

قلعه‌ی کورن والیس در پنانگ مالزی

 

 

این راهنمایان لباس‌های محلی و قدیمی به تن دارند و همه‌ی عناصر موجود در این قلعه به گونه‌ای طراحی شده‌اند که شما را ببرند به تاریخ. تندیس فرانسیس لایت، یک توپ جنگی هلندی و چادر قدیمی سربازان از جمله‌ی این عناصر هستند.

 


۶- پارک ملی پنانگ
پارک ملی پنانگ پارکی در مجاورت دریا و دارنده‌ی بیش از ۴۱۷ نوع گیاه و باغ وحشی از انواع حیوانات است که هرکس به پنانگ برود محال است از این پارک دیدن نکند. استخر دلفین‌ها، قفس میمون‌ها، باغچه‌ی سمورها، تالاب خرچنگ‌ها و سنجاب‌ها و استخرها ماهی‌ها از زیبایی‌های این پارک هستند.

 

 

پارک ملی پنانگ در مالزی

 

 

در این پارک اگر علاقه‌مند باشید امکان ماهی‌‎گیری هم برایتان فراهم است و این پارک همچنین زیستگاه ۴۶ گونه از انواع پرندگان است که صدای آوازشان سرتاسر روز فضای پارک را پر می‌کند.

 


۷- باغ گیاهان دارویی
طبیعت استوایی مالزی آن را قادر کرده است که بتواند انواع گیاهان را زیر کشت خود ببرد. در باغی به وسعت ۳۰ هکتار انواع گیاهان دارویی کشت شده در مالزی در باغی در پنانگ کشت شده‌اند تا گنجینه‌ی کاملی از همه‌ی گیاهان دارویی در این جزیره فراهم آید.

 

 

باغ گیاهان دارویی در پنانگ مالزی

 

 

قدمت این باغ به حدود یکصد سال می‌رسد و شما با بازدید از آن قادر خواهید بود با طب سنتی شرق آسیا آشنا شوید. در سفرتان به پنانگ پیشنهاد می‌کنیم حتما سری به این باغ بزنید و درمان خیلی از امراض خود مانند چاقی، لاغری، نفخ، کبد چرب و غیره را جستجو کنید.

۲۴ آبان ۱۳۹۶

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: