۶ جزیره‌ اطراف پوکت که حتما باید ببینید

جاذبه‌های گردشگری پوکت
۶ جزیره‌ اطراف پوکت که حتما باید ببینید

تور تایلند شما را به پوکت جزیره‌ای در جنوب کشور و در دل دریای آندمان می‌برد که به سبب سرگرمی‌ها و تفریحات ناب، طبیعت بی‌نظیر و نیز سواحل دنج و زیبا، امروزه به یکی از اصلی‌ترین مقاصد گردشگری کشور تایلند تبدیل شده است. زیبایی‌های جنوب تایلند اما فقط محدود به این جزیره نمی‌شود. در اطراف پوکت جزایر زیبا و بکری وجود دارند که به اندازه‌ی پوکت جذاب‌اند اما کمتر توریستی آنها را می‌شناسد و پا بدان‌ها می‌گذارد. این ۶ جزیره‌ی معروف اطراف پوکت را که زیبایی وآرامش بی نظیری دارد بشناسید. جزایری که به فاصله‌ی نزدیکی از پوکت قرار دارند و به راحتی با اجاره‌ی یک قایق می‌توانید به آنها سفر کنید.

 

دانستنی‌ های ضروری که پیش از سفر به پوکت باید بدانید

 

جزیره تاپویای

 

تاپویای جزیره‌ای دنج است که رستوران‌ها و هتل‌های ساحلی لوکس و زیبایی دارد. این جزیره در نزدیک‌ترین فاصله به پوکت قرار دارد و از خلیج ماکام پوکت تا این جزیره ده دقیقه بیشتر راه نیست. البته با قایق‌های موتوری. اگر دنبال یک جای خلوت هستید که توریست‌های ایرانی در آنجا کمتر حضور داشته باشند انتخاب این جزیره برای شب ماندن و یا آفتاب گرفتن در شن‌های ساحلش یکی از بهترین گزینه‌هاست. چرا که تجربه نشان داده است ایرانی‌ها کمتر این جزیره را برای رفت‌وآمد انتخاب می‌کنند. به این جزیره، جزیره‌ی جیمز باند نیز گفته می‌شود. این جزیره به خاطر فیلم برداری فیلم جیمز باند «مردی با اسلحه‌ی طلایی» به این نام معروف شده است اما دلیل محبوبیت و زیبایی‌اش صخره‌هایی سنگی هستند که از دل آب بیرون زده‌اند. صخره‌های گاه مرتفع که آدم را با زیبایی‌شان شگفت‌زده می‌کنند. اصلا شاید برای همین است که می‌گویند در پوکت رویا بسازید !

 

 

تاپویای در تایلند

 

 

جزیره ناخانای

ناخانای جزیره‌ای در شمال شرق پوکت، جزیره‌ی پرورش مروارید است. با همسفری تور تایلند نوروز 97  به این جزیره می‌توانید از باغ پرورش مروارید آن دیدن کنید و اگر علاقه‌مند بودید مروارید بخرید. همچین ساحل این جزیره یکی از سواحل بی‌نظیر است که در آب‌های شفافش می‌توانید غواصی کنید درحالیکه شنای ماهی‌ها و دیگر آبزیان را با چشمانتان به راحتی می‌توانید ببینید.

 

 

جزیره ناخانای در تایلند

 

 

کارهای عجیبی که در سفر به تایلند می‌توانید انجام دهید

 

جزیره کوکونات (نارگیل)

این جزیره که در همسایگی ضلع شرقی پوکت قرار دارد و جان می‌دهد برای خلوت کردن و آرامش داشتن. می‌توانید به‌سادگی به اینجا سفر کنید. مهمان‌سراهای این جزیره پر است از اتاق‌هایی که آدم‎‌های تنها آنها را اجاره کرده‌اند تا در طبیعت بکر و سکوت این جزیره خودشان را برای رسیدن به آرامش غرق کنند. این جزیره، جزیره‌ی ماهیگیران است. در تالاب‌ها و سواحل آن خیلی‌ها از صبح قلاب به دست نشسته‌اند و با صبر و حوصله ماهی‌های فوق‌العاده صید می‌کنند. این جزیره استخرهای آب گرم دارد، قایق‌های پارویی اجاره‌ای دارد، رستوران‌های شیک دارد و همچنین دوچرخه‌های کرایه‌ای دارد تا شما بتوانید تمام آن را با رکاب زدن و لذت بردن از جزیره سیر کنید.

 

 

جزیره نارگیل در تایلند

 

 

جزیره‌های پارک ملی پاننکوای

در حدود سیصد خشکی و جزیره‌ی کوچک در خلیج پاننکوای وجود دارد که به عنوان پارک ملی پاننکوای شناخته می‌شوند. جاذبه‌های گردشگری این جزایر مانند کوه تاپو، کوه پینگ‌کان، کوه ماجو و جزیره‌ی پانیی از معروف‌ترین جاذبه‌های این پارک ملی هستند.

 

 

جزیره‌های پارک ملی در تایلند

 

 

معرفی ۵ تور یک‌ روزه جذاب در تایلند

 

جزیره‌ی خاک‌نای

ساحلی تمیز و زیبا، آبی زلال و شفاف و طبیعتی بکر سهم ناچیز شماست اگر از پوکت به این جزیره پا بگذارید. آب زلال این جزیره جان می‌دهد برای شنا کردن و غالب گردشگرانی که به آنجا می‌روند یک قایق پارویی اجاره می‌کنند و می‌زنند به آب. می‌گویند در قسمت‌های عقبی این جزیره ببرها درنده‌ زندگی می‌کنند اما نگران نباشید. چرا که جزیره کاملا محافظت شده است. اطراف این جزیره مراجان‌های فراوان و گوناگونی دارد و وضعیت شکلی و کلی این جزیره خیلی شبیه به جزایر «هی» و «مای تای» است که آنها نیز در نزدیکی پوکت قرار دارند.

 

 

خاک‌نای در تایلند

 

 

بهترین تفریح‌های پوکت که فرزندانتان را هیجان‌زده می‌کند

 

جزیره سیری

در جنوب شرقی پوکت و در فاصله‌ی اندک از آن، جزیره‌ی سیری قرار دارد که پل ارتباطی‌اش میان دو جزیره و مجسمه‌ی بودا در مرتفع‌ترین نقطه‌ی جزیره محبوبیت خاصی دارد. ساحل این جزیره چندان جای مناسبی برای آفتاب‎گرفتن و شنا کردن نیست اما اگر خواهان دیدن مجسمه‌ی بودا هستید حتما در طول اقامتتان در پوکت سری هم به این جزیره بزنید. 

 

 

جزیره سیری در تایلند

۱۶ آبان ۱۳۹۶

نظرات کاربران