سفر به گرجستان را با فستیوال‌‌های هیجان‌انگیز تفلیس هماهنگ کنید

جاذبه‌های گردشگری تفلیس
سفر به گرجستان را با فستیوال‌‌های هیجان‌انگیز تفلیس هماهنگ کنید

گرجستان کشوری است که هرکس می‌تواند با بودجه‌های مالی متفاوت به آن سفر کند و از بودن در آنجا لذت ببرد، سالانه میزبان هزاران توریست تور گرجستان که برای فستیوال‌ها به این کشور سفر می‌کنند. این کشور که کشور مهمان‌نوازی‌ها و پذیرایی‌هاست، همه ساله فستیوال‌های مختلفی به منظور آشنایی با فرهنگ و مراسم‌ و جشن‌هایش برگزار می‌کند که زبانزد خاص و عام می‌باشند. اگر خواهان سفر به این کشور برای شرکت در فستیوال‌هایش می‌باشید، در این مقاله‌ی کوتاه همراه ما باشید تا به معرفی معروف‌ترین و مهم‌ترین آنها بپردازیم.

 

۱- فستیوال رنگ
هر ساله دریاچه‌ی لاک‌پشت‌های تفلیس میزبان این جشن شاد و پر انرژی می‌باشد. در یکی از روزهای سال که روزش هر سال متغیر است، مردم گرجستان به همراه توریست‌ها در دریاچه‌ی لاک‌پشت‌ها دور هم جمع می‌شوند و با پاشیدن پودرهای رنگی به یکدیگر، روحیه‌ای شاد و انرژی به هم منتقل می‌کنند. در سال ۲۰۱۶ این فستیوال همزمان با فستیوال موزیک تفلیس برگزار شد و بیشترین تعداد شرکت کننده را در طول سال‌های برگزاری‌اش به خود دید.

 

فستیوال رنگ درگرجستان

 

 

۲- فستیوال موسیقی تفلیس
این فستیوال که با تاکید بر روی موسیقی‌های راک و الکترونیک شکل گرفته است، از سال ۲۰۰۹ به بعد هر ساله در ماه ژوئن و در فضایی باز و آزاد برگزار می‌شود. این فستیوال با شعار «زمانی برای آزادی از استرس و آزادی بیان احساسات» در دنیا مشهور شده است و  طول برگزاری آن سه روز می‌باشد. اگر علاقه‌مند به موسیقی‌های راک و الکترونیک می‌باشید، شرکت در این جشنواره را حتما به شما توصیه می‌کنیم. چرا که در سال‌های اخیر، نوازدگان و آهنگ‌سازان بزرگ موسیقی‌های الکترونیک دنیا در این جشنواره شرکت کرده‌اند.

 

 

فستیوال موسیقی در تفلیس

 


این فستیوال در نزدیکی دریاچه‌ی لیسی و بالای محله‌ی سابورتالو برگزار می‌شود و گروه‌های مختلف از ساعت سه بعد از ظهر تا آخرهای شب به اجرای موسیقی می‌پردازند. البته ناگفته نماند گروه‌های معروف و مشهور معمولا اجرای خود را از ساعت هشت شب به بعد در این جشنواره آغاز می‌کنند.

 

فستیوال موسیقی در تفلیس

 

 

۳- فستیوال پنیر
اگر عاشق پنیر هستید و دوست دارید با مراحل گوناگون درست کردن انواع پنیرهای مختلف آشنا شوید حتما در این جشنواره شرکت کنید. این جشنواره هرساله در روز بیست و چهارم جولای برابر با دوم مرداد ماه برگزار می‌شود و در آن بیش از ۶۰ نوع پنیر مختلف که در سرتاسر گرجستان تهیه می‌شوند به نمایش گذاشته می‌شود. در گذشته شهر متسختا هر ساله میزبان اصلی این فستیوال می‌بود که با حمایت وزارت کشاورزی گرجستان برگزار می‌شد. از سال ۲۰۱۵ به بعد، این جشنواره از محدوده‌ی کشور گرجستان فراتر رفته و به صورت رقابتی میان سه کشور آذربایجان و ارمنستان و گرجستان برگزار می‌شود. جالب است بدانید از این سال به بعد، میزبان اصلی این فستیوال کشوری می‌باشد که بهترین پنیر را در دوره‎‌ی قبل درست کرده است.   

 

 

فستیوال پنیر در گرجستان

 

 

۴- جشنواره پازی‌سوبا (Pazisoba)
این جشنواره هر ساله در فصل پاییز و در بندر پوتی گرجستان برگزار می‌شود. بندر پوتی در ساحل شرقی دریای مدیترانه و در شهرستان پازیسپبا قرار دارد که برای اولین بار در سال ۱۹۹۲ این جشنواره را برگزار کرده است. در این جشنواره موسیق زنده، رقص، گل‌آرایی، میوه‌آرایی و غذاهای سنتی کشور گرجستان برای شرکت کنندگان به نمایش گذاشته می‌شود. این جشنواره که قدمتی بیست و چند ساله دارد، یکی از جشنواره‌های مطرح گرجستان می‌باشد که هرساله در فصل پاییز توریست‌های فراوانی را به منطقه‌ی پوتی می‌کشاند.

 

چشنواره پازی سویا در گرجستان

 

 

۵- فستیوال جم (GEM)
این فستیوال یکی از معروف‌ترین فستیوال‌های اخیر کشور گرجستان می‌باشد که علاوه بر اجرای موسیقی‌های راک و الکترونیک، امتیازات ویژه‌ای نیز دارد که آن را برجسته و درجه یک می‌کند. این فستیوال که با رقص و شادی و انرژی فراوانی همراه است، هر ساله به طول یک ماه در روستای آناکلیا در کنار ساحل بی‌نظیر دریای سیاه برگزار می‌شود. آناکلیا در فاصله‌ی صد و چهل کیلومتری شهر باتومی گرجستان قرار دارد که از باتومی تا به آنجا با ماشین حدود دو ساعت راه است. این فستیوال در فصل تابستان، در ماه‌های جولای و آگوست برگزار می‌شود و امتیازات ویژه‌ای دارد. از جمله‌ی این امتیازات می‌توان به استفاده‌ی رایگان از پارک آبی و تمامی فعالیت‌های ورزشی، مهمانی‌ها و سرگرمی‌ها اشاره کرد.

 

 

فستیوال جم در گرجستان

 


این فستیوال به صورت شبانه‌روزی و بی‌وقفه می‌باشد و علاوه بر امکانت رفاهی نظیر هتل‌ها و مسافرخانه‌ها، مکان‌هایی نیز برای کمپ‌زدن در روستای آناکلیا جهت تفریح هرچه بیشتر شرکت‌کنندگان فراهم آمده است.
این فستیوال در سال ۲۰۱۷ که سومین دوره‌اش برگزار شد، میزبان پانصد هنرمند در نه زمینه‌ی مختلف هنری بوده است.

 

 

فستیوال جم در گرجستان

 


 
۶- جشن روز تفلیس
هر ساله در روزهای پانزدهم و شانزدهم ماه اکتبر، جشن ملی بزرگداشت پایتخت کشور گرجستان یعنی شهر تفلیس در این شهر برپا می‌شود. در این جشن که از صبح تا نیمه‌های شب به درازا می‌کشد مردم گرجستان با پوشیدن لباس‌های محلی به رقص و شادی می‌پردازند و نمایش‌هایی را از فرهنگ و آداب‌شان به نمایش می‌گذارند که هر ساله توریست‌های فراوانی را در این تاریخ‌ها به کشورشان می‌کشانند.

 

 

چشن روزتفلیس

۳۰ مهر ۱۳۹۶

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: