گوا؛ سرزمین آفتاب و شن، رقص دلفین‌ها و موج‌سواری

جاذبه‌های گردشگری گوا
گوا؛ سرزمین آفتاب و شن، رقص دلفین‌ها و موج‌سواری

با تور گوا  شما به جنوب غرب کشور هندوستان و یکی از جذاب‌ترین مقاصد گردشگری سراسر دنیا می‌روید. هرچند فرهنگ و معماری و غذا‌های مردم هنوز نشانی از سرزمین پرتغال را در خود دارد، با این حال آرامش و صلح فرهنگ بودائی و آرامش این سرزمین، گوا را نشانی از صلح و آرامش برای گردشگران قرار داده است.

ساحل زیبای گوا بخاطر نزدیک بودن به بمبئی، تعداد زیادی گردشگر را در هر سال به خود می‌بیند. سواحل فوق‌العاده دیدنی و رویایی در گوا، شما را به بهشت دعوت می‌کنند. سواحل شمالی با ورزش‌های آبی، برنامه‌های روزانه‌ی جذاب، شب‌هایی پر از فستیوال و موسیقی و سواحل جنوبی گوا که مکانی برای ریلکس شدن و لذت بردن از آرامش فضا هستند. گوا جایی نیست که یکبار به آنجا صرف کنید. بعد از سفر اولتان، قطعا حس خواهید کرد که سفر به گوا یک باید شده است و بعد از سفر دوم، متوجه می‌شوید که باید زود زود به گوا سفر کنید.
برای سفر به گوا، باید مثل یکی از مردم آنجا سفر کنید، در کوچه پس کوچه ها بچرخید و غذاهای خوشمزه خودشان را امتحان کنید و یکی از لباس‌های محلی را بپوشید و با مردم صحبت کنید. برای شما یک لیست از بایدهای سفر به گوا تهیه کرده‌ایم که با خود ببرید!

 
ساحل و زیبایی‌هایش
گوا را باید با ساحل‌هایش شروع کرد. سواحل شمالی گوا، توجه همه‌ی مردم دنیا را به خودشان جلب کرده اند، سواحل بزرگ، با هتل‌های بی‌نظیری که رو به دریا هستند و منظره فوق‌العاده‌ای دارند.

 

 

ساحل گوا

 

 

پلاژهای ساحلی با قایق‌ها و کایاک‌ها و آفتابی که روی شن‌ها می‌تابد، دلربایی می‌کنند. سواحل جنوب گوا، خلوت‌ و ساکت، مناسب برای همه‌ی کسانی است که می‌خواهند چند روزی گوشی موبایل و ایمیل‌های کاری را هم چک نکنند.
ورزش‌های آبی در تمام سواحل گوا پر رونق است. از جت اسکی و پاراشوت گرفته تا غواصی در دل مرجان‌های دریایی و کشف زیبایی‌های بی نظیر زیر آب و دیدن دسته‌ی بزرگی از ماهی‌های رنگی. یکی از پرهیجان‌ترین تفریحات، پرت شدن از روی یکی از این موزهای دریایی است  که با قایق پرسرعت کشیده می‌شوند و قصدشان فقط به آب انداختن شما است.اگر شما هم عاشق ورزش‌های آبی هستید، بهترین انتخاب برای شما، یکی از سوئیت‌های ساحلی است که مناسب‌ترین چشم‌انداز و دسترسی را به ساحل دارند. برنامه صبحتان را به غواصی اختصاص دهید و هنگام غروب روی یکی از تخته‌های موج سواری ایستاده پارو بزنید و عکس های فوق العاده زیبا بگیرید.

 

گوا سرزمین مزه‌ها
اگر مزه کردن غذاهای جدید یکی از لذت‌های شما در سفر است، حتما به خاطر داشته باشید که گوا یکی از بهترین مقاصد برای شماست. با وجود مزرعه‌های بزرگی که انواع فلفل و چیلی در آن وجود دارد، قطعا باید انتظار یکی از غذاهای تازه همراه با فلفل تازه را در گوا داشته باشید.

 

 

غذای محلی در گوا

 

جذابیت فرهنگ گوا- پرتغالی، بشقاب‌هایی با طعم فوق العاده و ظاهری دلفریب است. فراموش نکنید که یکی از بایدهای سفر به گوا، مزه کردن غذاهای دریایی است. یکی از بهترین رستوران‌ها در این منطقه، Martin`s Corner است، جایی که جادویی از طعم غذاها و ادویه ها در انتظار شماست.

 

هرچه قدیمی، به دل صمیمی
این پیشنهاد سفر از طرف کسانی است که هم سواحل گوا را امتحان کرده اند و هم کوچه پس کوچه های شهر قدیمی گوا را گشته‌اند. گذر کردن از کوچه‌های قدیمی و دیدن رنگ ساختمان‌هایی مثل ساختمان دولت و کلیسای قدیمی سنت کاترینا و موزه وگالری هنری همان راهی است که مردم شهر و فرهنگ مردم در گوا را با آن می‌شناسید.

 

 

شهر قدیمی گوا

 

فراموش نکنید که شهر قدیمی گوا یکی از میراث جهانی یونسکو محسوب می‌شود.


بازارهای محلی گوا
چرخ زدن در بازارهای محلی گوا همان کاری است که احتمالا یک روز کامل وقت شما را می‌گیرد. گردنبندها و گوشواره‌هایی با سبک و سیاق شرق که گاه فلزی هستند و گاه چوبی و بوی عطر چوب همچنان از آن‌ها شنیده می ‌شود.

 

 

بازار گوا

 

 

اگر قصد این را دارید تا سفرتان به گوا، سبک متفاوتی از سفر باشد به یکی از مغازه هایی که لباس های کولی وار میفروشند سر بزنید و با موسیقی کافه دنیل که از بعدازظهر تا ۱۱ شب در مرکز خرید اینگو شنیده می‌شود همراه شوید.

شنای هماهنگ با دلفین‌ها
تجربه قایق سواری در دریای عربی که سواحل گوا را در برگرفته تجربه متفاوت تری خواهد شد اگر، یک گروه از دلفین ها هم از میانه راه همسفر شما شوند. دلفین های بازیگوش، قطعا یکی از باهوش‌ترین حیوانات هستند که قدرت جهت یابی فوق العاده ای دارند.

 

 

شنا با دلفین در گوا

 

 

مسیر حرکت شما به سمتی است که دلفین‌ها بیشتر هستند و اولین فریادهای شوق‌آمیز شما از دیدن دلفین‌هایی است که کنار قایق شما بالا و پایین می‌پرند و با سرعت همراه شما می‌شوند. اگر بتوانید برای لحظه‌ای دوربینتان را دست بگیرید، قطعا یکی از زیباترین صحنه‌ها که شیرجه زدن دلفین‌ها روبرویتان است را ثبت خواهید کرد. بهترین زمان برای تجربه‌ی سافاری با دلفین‌ها در گوا بین مهر تا اردیبهشت در ساحل پالولم، آگوندا  و وارکا در جنوب گوا است.

 

سواحلی برای سفرهای رمانتیک
یکی از سواحلی که مقصد ماه عسل بسیاری از زوج ها از سراسر دنیاست، ساحل سنت آنتونی است.ساحل سنت آنتونی گوا، با میزهایی در ارتفاع یکی از بهترین سواحل گوا برای دیدن غروب خورشید است. با تاریک شدن هوا، زمان آن رسیده که نور شمع‌ها ساحل را دربربگیرد و چشم انداز بی‌نظیری در کنار نخل‌های بلند و دریای آرام داشته باشید.

 

 

ساحل رمانتیک گوا

 

 

تجربه‌ی شام خوردن در کنار سواحل گوا، یکی از باشکوه‌ترین و دلپذیرترین تجربه‌هایی است که می‌توانید داشته باشید. سواحل شنی خلوت در جنوب گوا، مقصد مناسب‌تری برای کسانی است که می‌خواهند چند روز را به استراحت و کسب آرامش بگذرانند.

۲۹ مهر ۱۳۹۶

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: