بازارچه‌های معروف و سنتی گوا را بشناسید

جاذبه‌های گردشگری گوا
بازارچه‌های معروف و سنتی گوا را بشناسید

با تور هند به گوا یکی از مراکز گردشگری هند می‌روید که همه ساله میزبان فستیوال‌ها و جشن‌های مختلفی خواهد بود. یکی از جذابیت‌های این شهر نسبتا کوچک، بازارهایی‌ست که در جای جای آن برپا می‌شود. شاید دلبسته مراکز خرید بزرگ و پرزرق و برق باشید، اما مطمئنا با رفتن به این بازارها و بودن در قلب فرهنگ مردم هند می‌تواند یکی از جذاب‌ترین بخش‌های سفر به این شهر باشد.

عموم این بازارها هم مملو از هر نوع جنسی است. از ادویه‌جات معروف هندی تا پوشاک و البته زیورآلات دست‌ساز دلربا.

 

بازار Mapusa
 یکی از بهترین بازارچه‌ها که با ورود به آن چکیده‌ای از فرهنگ و شیوه زندگی مردمان گوا را به چشم خواهید دید.

 

 

بازار ماپوسا در گوا

 

 

فروشندگان و بازرگانان بسیاری از جای‌جای گوا به این نقطه می‌آیند تا اجناس خود را به فروش برسانند و مردم بسیاری هم از جمله محلی‌ها و گردشگران برای خرید همه چیز پا به این بازارچه می‌گذارند. منسوجات دستی سنتی، گلدان‌ها مخصوص گوا، ادویه‌جات، میوه‌ها، ترشی‌جات خانگی و بسیاری چیزهای دیگر که هم می‌توانند مختص این خطه باشند و هم نه.


بازارچه Anjuna Flea
 یکی از بازارهای هفتگی گوا که در روزهای چهارشنبه و کنار ساحل برپا می‌شود Anjuna Flea نام دارد. اگر در همچین روزی در گوا به سر می‌بردید حتما به این بازار سر بزنید، مخصوصا که در کنار بخش زیبای ساحلی شهر قرار دارد و به راحتی بعد یا قبل از خرید برای گردش می‌توانید برای تفریح به آنجا بروید.

 

 

بازارچه Anjuna Flea

 

 

بسیاری از اجناس این بازار را منسوجات محلی و کارهای دست‌ساز اهالی شهر تشکیل داده‌اند. غرفه‌های ساده به یاد بازارچه‌های هفتگی شما کشور خودمان که کاملا شمایل محلی دارد و عموما در آن چیزی وارداتی مشاهده نخواهید کرد.

 


بازار بزرگ  Calangute
 یکی دیگر از بازارهای کنار ساحل Calangute نام دارد که محلی بسیار مناسب برای خرید زیورآلات معروف هندی با قیمتی بسیار خوب است. این محل هم در کنار بخش معروفی از ساحل بنا شده و در آن انواع گوش‌ماهی‌ها و صدف‌های تزیینی برای عرضه تدارک دیده شده‌اند.

 

 

بازار بزرگ Calangute

 

 

البته زیورآلات تنها وسایلی نیستند که در این بازار وجود دارند و لباس‌ها، منسوجات متنوع و حتی فرش‌های کوچک و بزرگ هم با قیمت‌های مناسب و با کیفیتی بهتر از Anjuna به گردشگران به فروش می‌رسد.

 

شنبه بازار شبانه Arpora
 شنبه بازار شبانه گوا به واسطه اسمش و شباهتش به برنامه معروف Saturday Night live بسیار معروف است. این بازار که همانطور که از اسمش پیداست شنبه شب‌ها برپا می‌شود در منطقه Arpora بنا شده است و به شدت برای خرید پیشنهاد می‌شود.

 

 

شنبه بازار شبانه Arpora

 

 

غرفه‌های موجود در این بازار بهترین ادویه‌جات این منطقه را به فروش می‌رسانند و در دیگر بخش‌ها منسوجات و فرش‌های با کیفیت بالا، زیورآلات و وسایل تزیینی متنوع و رنگارنگی وجود دارند که می‌توانید آن‌ها را قیمتی مناسب تهیه کنید.

 

بازار شبانه Mackie
 اگر چه بازار شبانه Mackie مملو از اجناس خوب و رنگارنگ است و مثل دیگر بازارهای اینچنینی گوا در آن می‌توانی انواع منسوجات، زیورآلات، وسایل تزیینی و غیره را بیابید، اما در عین حال جای بسیار مناسبی برای گردش و تفریح و البته صرف شام است.

 

 

بازار شبانه Mackie

 

موسیقی زنده و بساط شادی همیشه در اینجا برپاست و رستوران‌ها و کیوسک‌های غذای متنوعی با هر کیفیت و قیمتی در این بخش شهر پیدا می‌شود. پس اگر قصد دارید زیورآلاتی برای سوغات بخرید و در این بین شبی شاد را نیز با خانواده بگذرانید، گردشی در این بازار را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

۱۶ مهر ۱۳۹۶

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: