در دبی، کودکان خود را به این مراکز خرید ببرید

جاذبه‌های گردشگری دبی
در دبی، کودکان خود را به این مراکز خرید ببرید

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های تور دبی، رفتن به مراکز خرید بزرگ است و با توجه به ورود میلیون‌ها گردشگر در سال به این شهر، طراحان شهری به فکر کودکان نیز بوده‌اند. برای همین در این مطلب تلاش کردیم فروشگاه‌هایی را انتخاب کنیم، که از نظرات مختلف برای کودکان مناسب‌ترند. البته می‌توانید برنامه‌ی سفرتان را هم‌زمان با فستیوال‌های دبی هماهنگ کنید تا با تخفیف مناسب‌تر خرید کنید.


Dubai Mall
 انتخاب بین دیگر فروشگاه‌ها کار ساده‌ای نیست اما بدون شک Dubai Mall را باید ابتدا انتخاب کرد. یکی از بزرگ‌ترین مراکز خرید دنیا با ۱۲۰۰ مغازه و ۱۶۰ کافه و رستوران. این مکان به مترو نزدیک است و از مسیرهای مختلفی می‌توان به آن رسید. مهم‌تر اینکه  فعالیت‌های مختلفی برای کودکان وجود دارد که Dubai Mall را از یک فروشگاه به پارکی بزرگ برای آن‌ها بدل می‌کند.

 

 

دبی مال

 

آکواریوم بزرگ دبی، اسکیت روی یخ، محیط بازی سگا، Kidzania (دنیایی شگرف که در آن بچه‌ها نقش آدم‌بزرگ‌ها را بازی می‌کنند)، زمین بازی، قطار بچه‌ها و ... . در واقع اگر شروع به گردش با بچه‌ها کنید احتمالا به خرید نرسید.
 
اما این تنها موردی نیست که باعث شده ما Dubai Mall را انتخاب کنیم. رستوران‌ها در این مکان همگی موظف به ارائه خدمات برای بچه‌ها هستند و مهم‌تر از همه فروشگاه‌های معتبر دنیا برای بچه‌ها اکثرا در این مکان غرفه‌ای دارند. از جمله Hamleys که در لندن از شهرت بسزایی برخوردار است.

 

Mall of the Emirates
 
یکی از دلایل شهرت این مرکز خرید وجود پیست اسکی مصنوعی آن است. بزرگترین پیس اسکی سرپوشیده دنیا در دل کویر و در برگیرده دسته‌های پنگوئن! اما تنها پنگوئن‌ها نیستند که می‌توانند برای بچه‌ها جذاب باشند، این فروشگاه زمین بازی بزرگی دارد به نام Magic Planet که شامل بازی‌های متنوعی می‌شود.

 

 

امارات مال

 

مجموعه‌ی سینمایی نیز در این مرکز خرید وجود دارد که سینمای چند بعدی هم جزو آن‌ها می‌شود و مهم‌تر اینکه در برنامه‌ریزی‌های آنان حتما عناوین مخصوص کودکان یافت می‌شود. اما شما برای خرید به یک مرکز خرید می‌روید، پس حتما به فروشگاه‌ها سر بزنید چون بسیاری از برند‌هایی که در Dubai Mall نیستند، اختصاصا در اینجا مغازه‌ای دارند. مثل The Toy Store و صد البته سازنده‌های لباس و اسباب‌بازی ژاپنی.
 
در این مکان هم بیش از ۸۵ غذاخوری، کافه و رستوران وجود دارد که به راحتی می‌توانید با استفاده از امکاناتی که برای کودکان مهیاست، به صرف غذا یا میان‌وعده مشغول شوید.

 

Wifi Mall
 
به نسبت دیگر مراکز خرید، Wifi Mall مراجعه‌کننده کم‌تری دارد. با اینکه طراحی فضای آن زیبا و منحصر به فرد است و فروشگاه‌های مهمی در آن پیدا می‌شود. اما چه چیزی آن را برای بچه‌ها جذاب می‌کند؟ طراحی این فروشگاه به شکل معماری باستانی مصری طراحی شده و هرمی در آن بنا شده که در مناظر دبی به خوبی قابل مشاهده است. همین جذابیت بصری اولین چیزی‌ست که کودکان را به خود جذب می‌کند و طراحی داخلی هم به گونه‌ای است که بخش‌های مختلف باعث کنجکاوی آنان می‌شود.

 

 

wifi mall
 

 

شب‌ها هم یک نمایش معروف نور و صدا برگزار می‌شود که بسیاری از گردشگران برای دیدن آن به این منطقه می‌آیند. در این بین صحبت از فروشگاه‌ها و رستوران‌ها دقیقا شبیه به دو مورد قبلی است. غذاخوری‌هایی که برای پذیرایی از کودکان کاملا آماده‌اند و برندهای معتبر کودکان که برای خرید بهترین گزینه محسوب می‌شوند.
غیر از این سه مورد، اگر همین گزینه‌های بررسی شده را بخواهیم معیار قرار دهیم شاید بهتر باشد از مراکز خریدی همچون Mirdif City Center، Festival Center و Mercato هم نام برد.

۱۵ مهر ۱۳۹۶

نظرات کاربران