درباره تور لحظه آخری روسیه

تور لحظه آخری روسیه

از زمانی که تیم ملی ایران به جام جهانی راه پیدا کرد، بسیاری برنامه سفر به این کشور پهناور بستند. کشوری با تاریخی غنی که هر شهرش زیبایی‌های شگرفی دارد و جدای از فوتبال می‌تواند مقصدی ایده‌آل برای سفر باشد. بازی‌های ایران در شهرهای سن‌پترزبورگ، کازان و سارانسک برگزار می‌شود و کمپ تیم ملی نیز در مسکو بنا خواهد شد. اگر قصد سفر و دیدن بازی‌ها از نزدیک را دارید، فرصت را غنیمت بشمارید و با پیش‌خرید تورهای جام‌جهانی روسیه 2018 با قیمتی معقول به این سفر جذاب رهسپار شوید.

روسیه، میزبان جام جهانی


روسیه یکی از دو انتخاب جنجالی پایان کار سپ بلاتر در فیفا بود. کشوری که در تابستان ۲۰۱۸ جام جهانی را میزبانی می‌کند و بسیاری برگزیده شدنش را حاصل دیدگاه‌های سیاسی می‌دانند. اما فارغ از این مسائل، روسیه یکی از بهترین نقاط دنیا برای برگزاری تور جام جهانی روسیه 2018 و همچین رویداد بزرگی است. کشوری که قرار است از میهمانانی از سراسر جهان میزبانی کند و با توجه به پیشینه تاریخی هر کدام از شهرهایی که بازی‌ها جام جهانی ۲۰۱۸ در آن برگزار می‌شود و مهیاسازی این شهرها برای همچین رویداد بزرگی، به نظر انتخابی فوق‌العاده می‌رسد.


آب و هوای روسیه در روزهای جام جهانی


روسیه کشوری بسیار پهناور است و آب و هوای آن در جای جای کشور یکسان نیست. اما اگر به صورت کلی بخواهیم در مورد آب و هوای تابستانی شهرهای برگزار کننده هم‌زمان با تور جام جهانی روسیه ۲۰۱۸ صحبت کنیم، باید آن‌ها را به دو دسته تقسیم نماییم. آن‌هایی که تابستانی نسبتا گرم و خشک دارند و دمای هوا در آن‌ها به ۲۵ تا ۲۸ درجه می‌رسد و البته نواحی خنک‌تری که آب و هوایی بیشتر شبیه به بهار دارند تا تابستانی که ما در ایران به چشم می‌بینیم. در بسیاری از شهرها امکان بارندگی‌های تابستان وجود خواهد داشت، پس چند دست روپوش مناسب برای شرایط بارانی نیز همراه خود ببرید.


معرفی شهرهای میزبان تیم ملی ایران در جام جهانی روسیه 2018


تور جام جهانی روسیه مختص به شهرهایی می‌شود که ایران بازی‌های خود را در آن برگزار می‌کند.


ایران - مراکش در سن‌پترزبورگ

اولین بازی ایران در یکی از مهم‌ترین شهرهای روسیه برگزار می‌شود. شهری که در ۱۷۳۰ به دستور پتر کبیر بنا گذاشته شد، این شهر در دوره‌ی شوروی متحد به لنینگراد تغییر نام پیدا کرد اما با از هم‌پاشی شوروی، دوباره به نام پیشین خود خوانده می‌شود. این شهر قصه‌های زیادی در خود دارد اما نکته‌ای زیبای آن در تابستان‌هایی نهفته شده که به واسطه شکل حرکت خورشید، تقریبا شب به سراغ شهر نمی‌آید و هوا در بازه‌ی کوتاهی از سال، از روشنای روز تنها به حالت گرگ و میش تغییر پیدا می‌کند. این شهر آنقدر مراکز دیدنی دارد که بعد یا قبل از بازی تیم ملی بتوانید با تور جام جهانی روسیه به راحتی در آن گردش کنید و از بناهای تاریخی یا مراکز تفریحی آن لذت ببرید.


۲۵ خرداد ۹۷ (ساعت ۱۸:۳۰ به وقت ایران)


ایران - اسپانیا در کازان

دومین و شاید مهم‌ترین بازی تیم ملی مقابل اسپانیا، در شهر کازان (قازان) برگزار می‌شود. شهری که پیشینه‌اش با جنگ‌ها و مرگ‌های بسیاری از جمله حمله مغول‌ها همراه بوده، اما حالا با تمام داشته‌هایی که از گذشته به یادگار برده و در جای جای شهر قابل مشاهده است، به منطقه‌ای مدرن و زیبا نیز بدل شده است و در دل روسیه خودنمایی می‌کند. همانطور که گفته شد وقتی با تور جام جهانی 2018 به روسیه می‌روید، متوجه می‌شوید کازان شهری با بناهای تاریخی بسیار است و به واسطه تلاقی رودهای ولگا و کازانکا، طبیعتی زیبا دارد.


۳۰ خرداد ۹۷ (ساعت ۲۱:۳۰ به وقت ایران)


ایران پرتغال در سارانسک

بازی آخر تیم ملی ۵ روز بعد از بازی دوم در تور جام جهانی ۲۰۱۸ برگزار می‌شود و با توجه به نتایج بازی‌های قبلی ممکن است تشریفاتی یا خیلی مهم باشد. این بازی بر خلاف دو بازی گذشته در شهری کوچک با جمعیتی ۳۰۰ هزار نفری به نام سارانسک برگزار می‌شود. شهری زیبا با آب و هوایی بسیار مطلوب در دوره‌ی برگزاری بازی‌های جام جهانی 2018 که با موزه‌ها و کاخ‌های متعددی که در خود دارد، می‌تواند دریچه‌ای برای شناخت فرهنگ و هنر روسیه برای مسافرین محسوب شود.


۴ تیر ۹۷ (ساعت ۲۱:۳۰ به وقت ایران)


دیگر میزبانان جام جهانی روسیه 2018


اما جام جهانی 2018 تنها برای ایران برگزار نمی‌شود و شهرهای مختلف روسیه باید از ۳۲ کشور جهان و تماشاگرانی از تمام جغرافیای زمین پذیرایی کنند.


مسکو: بعد از سه شهری که در بخش قبلی معرفی کردیم، مسکو مهم‌ترین شهر برای ایرانیان در تور مسکو + سن پترزبورگ محسوب می‌شود. زیرا کمپ تیم ملی ایران در این محل واقع می‌شود و دو ورزشگاه موجود در این شهر بیشترین تعداد بازی‌ها در جام را میزبانی می‌کنند.


کالینینگراد: شهری خاص و بندری دور از جغرافیای اصلی روسیه در میان لهستان و لیتوانی. این شهر زیبا از جمله کوچک‌ترین استادیوم‌ها را برای میزبانی تیم‌ها در جام جهانی داراست.


نیژنی نووگورود: این شهر از جمله نزدیک‌ترین شهرها به مسکو است و با یک ورزشگاه ۴۵ هزار نفری میزبان بازی‌ها همزمان با تور جام جهانی روسیه 2018 خواهد بود. بعد از سن‌پترزبورگ، نیژنی نووگورود شمالی‌ترین شهری خواهد بود که بازی‌ها در آن برگزار می‌شود.


سامارا: ششمین شهر بزرگ روسیه در جنوب شرقی روسیه که یکی از مناطق بسیار خوش آب و هوای این کشور در ایام تابستان و به خصوص هم‌زمان با تور جام جهانی محسوب می‌شود. محلی ایده‌آل برای اجرای مسابقات فوتبال.


ولگوگراد: تزاریتسا، استالین‌گراد و حالا ولگوراد. هر تغییر اسمی در این شهر نشان از واقعه‌ی بزرگ تاریخی دارد که در جای جای این شهر زیبا نمایان است. از زیباترین و پرجاذبه‌ترین شهرهای روسیه که میزبان بازی‌های جام جهانی نیز هست.


روستوف: یکی از شهرهای فوتبالی روسیه که به واسطه حضور سردار آزمون در تیم فوتبال این شهر، در بین ایرانیان مشتاق سفر با تور روسیه 2018 بسیار شناخته شده است. این شهر که در کنار رود دن واقع شده با ورزشگاهی ۴۵ هزار نفری میزبان بازی‌ها خواهد بود.


سوچی: جنوبی‌ترین شهر میزبان مسابقات در روسیه یکی از زیباترین آن‌ها نیز محسوب می‌شود. یکی از شهرهای گردشگرپذیر این کشور که پیش‌تر مسابقات المپیک زمستانی را نیز میزبانی کرده بود.


یکاترینبورگ: یکی از مراکز فرهنگی روسیه و چهارمین شهر پرجمعیت این کشور که در دوره‌ی شوروی سابق با نام سوردلوفسک شناخته می‌شد. این شهر نیز با ورزشگاهی 35 هزار نفری که به تازگی مرمت شده، از مسابقات میزبانی خواهد کرد.


معرفی استادیوم‌های میزبان بازی‌های ایران در جام‌جهانی روسیه 2018


ورزشگاه سن‌پترزبورگ یا کرستوفسکی که میزبان اولین بازی تیم ملی در تور روسیه ۲۰۱۸ محسوب می‌شود، در اختیار تیم زنیت قرار دارد و با توجه به بازسازی صورت گرفته در این ورزشگاه‌، در حال حاضر گنجایش ۶۸ هزار و ۱۳۴ نفر را در خود دارد. با توجه به هزینه یک میلیارد دلاری روسیه برای بازسازی این ورزشگاه، کرستوفسکی به یکی از مدرن‌ترین و البته گران‌ترین ورزشگاه‌های دنیا نیز بدل شده است.


کازان آرنا دومین میزبان برای تیم ملی خواهد بود. این ورزشگاه تازه تاسیس در سال 2013 کار ساخت خود را به پایان رسانده و با توجه به نوساز بودنش، نیازی به بازسازی برای جام جهانی نداشت. 45 هزار و 379 نفر گنجایش کازان آرنا است و قرار است 6 بازی از مجموع بازی‌های جام جهانی در آن برگزار شود.
سومین ورزشگاهی که ایران قرار است در آن بازی کند با نام موردوویا، هنوز در مراحل آماده سازی قرار دارد. این ورزشگاه 45 هزار و 15 نفر تماشاگر گنجایش خواهد داشت و پس از اتمام جام جهانی در اختیار تیم این شهر قرار خواهد گرفت.
سفر میان شهرهای میزبان
به طور کلی برای سفر میان این شهرها سه راه حل وجود دارد. سفر با هواپیما، سفر جاده‌ای و راه‌آهن. باید در نظر گرفت که مسافت بین بعضی شهرها آنقدر زیاد است که عملا باید با هواپیما به آن‌ها سفر کرد. برای مثال اگر بازی دو تیم در کازان را تماشا کردید و خواستید به کالینینگراد بروید و بازی دیگری را به تماشا بنشینید، راهی به جز سفر با هواپیما نخواهید داشت. اما خوشبختانه با توجه به اینکه کمپ تیم ملی در مسکو واقع است و بسیاری مسافران نیز در آن‌جا سکونت پیدا می‌کنند، شهرهای برگزار کننده بازی‌های تیم ملی به هر سه طریق قابل دسترسی هستند.
انواع بلیط بازی‌ها
جدا از این که قیمت بلیط بازی‌های مختلف برای مراحل مسابقات متفاوت خواهد بود، جایگاه‌های متفاوت بر روی سکوها نیز قیمت‌های مختلفی دارند. به طور کلی بلیط‌های هر ورزشگاه به 4 دسته تقسیم می‌شوند. دسته اول بلیط‌های گرانقیمتی خواهد بود که بهترین مکان ورزشگاه را شامل می‌شود. دسته آخر ارزان‌ترین بلیط‌های مربوط به هر بازی به شمار می‌روند که تنها به افراد محلی فروخته می‌شوند و دو دسته دیگر جایگاه‌های دیگر ورزشگاه را شامل می‌شوند و قیمتی نزدیک به هم دارند.
هر چه سریع‌تر برنامه سفر را بچینید
با توجه به محدود بودن سفرها و بلیط‌ها برای بازی‌های جام جهانی، پیش‌خرید سریع‌تر این بازی‌ها می‌تواند از نظر هزینه بسیار به صرفه‌تر باشد. با نزدیک شدن به این بازی‌ها هزینه رزرو هتل، قیمت بلیط‌ها و بسیاری مسائل دیگر افزایش می‌یابد. پس به فکر سفرهای لحظه آخری نباشید که برای بازی‌های جام‌جهانی از سفر باز نمانید.
باید ها و نبایدها هنگام سفر به روسیه
بعضی موراد در هنگام سفر به روسیه مهم هستند. برای مثال بهتر است حتما الفبای روسی را یاد بگیرید تا بتوانید تابلوهای راهنما را مطالعه کنید. وقتی به دیدن مراکز مهم گردشگری از جمله کلیساها و اماکن مقدس می‌روید، باید در نظر داشته باشید که رفتار مودبانه‌ای از خود بروز دهید و با لباس مناسب به این اماکن بروید. مراقب باشید از اماکن دولتی عکس نگیرید و همیشه لباس گرم همراه داشته باشید.
فراموش نکنید که شما به یکی از زیباترین کشورهای دنیا سفر کرده‌اید. پس جدا از فوتبال، از جاذبه‌های گردشگری شهرهای مختلف دیدن کنید و از بودن در مناطق زیبای این کشور پهناور لذت حداکثری را ببرید.
شرکت‌های هوایی
اگر چه در ایام جام جهانی شرکت‌های هوایی بسیاری برای سفر به این کشور برنامه‌ خواهند داشت، اما Nordwind از شناخته شده‌ترین خطوط هوایی از ایران به روسیه محسوب می‌شود.