۶ غذای سنتی روسی که در سفر به سنت پترزبورگ حتما باید امتحان کنید

جاذبه‌های گردشگری سن پتزربورگ
۶ غذای سنتی روسی که در سفر به سنت پترزبورگ حتما باید امتحان کنید

یکی از زیباترین و بزرگترین شهرهای کشور روسیه امسال میزبان تیم ایران در بازی اولش در جام‌جهانی خواهد بود. بیست و پنجم خرداد ماه این شهر در حافظه‌ی تاریخی مردم ما ثبت خواهد شد. شهری که به دلیل نزدیکی به خلیج فنلاند آب و هوای نسبتا مرطوب و معتدلی دارد. در سفر با تور روسیه  به این شهر اگر به دنبال کشف آن از روی غذاهایش هستید همراه ما باشید تا ۶ غذای سنتی این شهر را خدمتتان معرفی کنیم. غذاهایی رنگارنگ با طعم‌های متفاوت که شما را عاشق خودشان می‌کنند.

 


۱- گولوبتسی


گولوبتسی یک دلمه است که در کلم پیچیده می‌شود. مواد اولیه‌ی این دلمه گوشت و سبزیجات معطر است که با برنج و آلو و سس مخصوص ترکیب می‌شوند تا در فر پخته ‌شوند. این غذا یکی از غذاهای مقوی و سنتی روسی است که به مذاق ما ایرانی‌ها نیز خوشایند است. در سفر به سن پترزبورگ اگر می‌خواهید یک غذای سنتی کم حجم اما پرانرژی نوش جان کنید حتما به عنوان میان وعده و یا یک وعده‌ی غذایی کامل کولوبتسی نوش جان کنید.

 

جاذبه‌های گردشگری سن‌پترزبورگ؛ اولین شهر میزبان ایران در جام‌جهانی

 

 

گولوبتسی

 


۲- اوکا


اوکا یک سوپ ماهی پر رنگ و لعاب است که غالبا روس‌ها به هنگام رفتن به پیک‌نیک و برای آنکه یک غذای اعیانی و خاص نوش جان کنند درست می‌کنند. این سوپ از ماهی و زعفران و سبزیجات معطر و فلفل و گوجه فرنگی درست می‌شود و به همراه نان سرو می‌شود. اگر به رستوران‌های شهر سن پترزبورگ تشریف ببیرد حتما اوکا را در منوهای آنها می‌بینید. به شما پیشنهاد می‌کنیم این غذا را در رستوران‌هایی که تنها غذاهای دریایی سرو می‌کنند نوش جان کنید. چرا که این رستوران‌ها غالبا از ماهی‌های تازه برای طبخ این غذا استفاده می‌کنند.

 

 

اوکا

 


۳- کولودتس


غذایی که معمولا در شب سال نو و یا در روزهای سرد زمستانی بیشتر از سوی مردمان روس طبخ و خورده می‌شود. این غذا یک نوع خورشت ماسیده شده است. البته تصور نکنید این ماسیده شدن سبب بد مزه شدن آن می‌شود، هرگز. بلکه این ماسیده شدن سبب می‌شود این خورشتی که گوشت بره جزء اصلی آن است خوشمزه‌تر و لذیذتر شود و حالتی چون ژله به خود بگیرد. از توصیفاتی که از این غذا برایتان شد شاید در خوردن آن تردید کنید اما به شما پیشنهاد می‌کنیم در سفرتان با تور جام جهانی روسیه  به سنت پترزبورگ حتما این خورشت را نوش جان کنید تا برای همیشه مزه‌ی دلچسب آن را زیر زبان به یادگار داشته باشید.

 

آشنایی با سنت ‌پترزبورگ؛ میزبان اولین بازی ایران در جام جهانی

 

 

کولودتس

 


۴- سالاد وینگرت


سالادی که هم به همراه غذا و هم به عنوان یک میان وعده‌ی کامل در روسیه مورد استفاده قرار می‌گیرد. این سالاد از چغندر، هویج، گوجه و خیار تشکیل شده است که طعم و رنگی فوق‌العاده دارد. اگر گیاهخوار هستید و در سفر به سنت پترزبورگ می‌خواهید غذایی فراموش ناشدنی نوش جان کنید حتما این سالاد را سفارش بدهید و نوش جان کنید.

 

 

سالاد وینگرت

 


۵- سالاد هرینگ


هرینگ نیز به مانند وینگرت از سالادهای خوشمزه و خوش رنگ روسی تبارهاست. سالادی که از چغندر و هویج و گوجه و خیار و سبزیجات معطر و تخم مرغ تهیه می‌شود. این سالاد به سبب نوع تزئینش شکل زیبا و دلفریبی دارد. تمامی مواد تشکیل‌ دهنده‌ی این سالاد به صورت لایه‌لایه روی یکدیگر قرار می‌گیرند و ظاهری رنگ‌رنگ و زیبا می‌سازند.

 

 

سالاد هرینگ

 


۶- پلو


پلو یک غذای پرطرفدار در روسیه است که اصلیتی آذربایجانی دارد. این غذا که از برنج و گوشت و هویج تشکیل می‌شود یک غذای مقوی و گرم برای روزهای سرد زمستانی این کشور است. غذایی که عطر و طعمی خاص دارد و هر گردشگری را شیفته‌ی خودش می‌کند. این غذا جزو غذاهای ارزان روسیه به حساب می‌آید که در سفر به سنت پترزبورگ به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما آن را در رستوران‌های این شهر سفارش بدهید و نوش جان کنید.

 

 

پلو

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: