۲۰ خیابان معروف در دنیا (بخش دوم)

اطلاعات مفید
۲۰ خیابان معروف در دنیا (بخش دوم)

بعد از این که در نوشته‌ی قبل به معرفی ۱۰ خیابان از معروف‌ترین خیابان‌های دنیا پرداختیم، حالا با ما همراه شوید تا لیست ۲۰ تایی از معروف‌ترین خیابان‌ها دنیا را تکمیل کنیم. این خیابان ها نیز از تایلند تا قلب اروپا و شلوغ ترین شهر آمریکا را شامل می شود.

 

خائو سان (بانکوک، تایلند)

خیابان خائو سان در بانکوک که در نزدیکی رودخانه کائو پرایا واقع شده است، با این حال این مکان را باید یکی از محبوب‌ترین نقاط در شهر به حساب آورد که تقریبا تمامی گردشگران حداقل یک بار در تور بانکوک به این مکان می‌آیند. این خیابان که مدت زیادی نیست به این محبوبیت رسیده، مملو از بارهای مختلف، مراکز تفریحی، هتل‌ها و رستوران‌ها و ... است.

La Rambla (بارسلونا، اسپانیا)

La Rambla که در دو سمت خود درختانی پرتعداد را می‌بینید، معروف‌ترین و البته شلوغ‌ترین خیابان در بارسلونا است. درست شبیه به شانزلیزه، La Rambla بیشتر اوقات گردشگران بیشتری تا محلی‌ها را به خود می‌بیند و به همین دلیل فروشگاه‌های متعدد و مهمی در آن ساخته شده است.

 

۲۵ غذای خیابانی معروف در جهان

Orchard (سنگاپور)

خیابان Orchard مهم‌ترین مکان برای خرید در سنگاپور است و محلی‌های زیادی همراه گردشگران به این مکان می‌آیند تا از فروشگاه‌های پرتعداد و مراکز خرید آن‌جا، چیزی برای خود تهیه کنند. البته در این خیابان، رستوران‌ها و کافه‌ها و همچنین هتل‌های زیادی را خواهید دید. یکی از نکات جالب در مورد خیابان Orchard، دکور بندی این محل در جشن‌های مختلف -مخصوصا کریسمس- است که نمای بسیار جذاب به آن می‌دهد.

وال استریت (نیویورک، آمریکا)

خیابان‌های بسیار بیشتری از آمریکا و مخصوصا نیویورک می‌توانستیم در لیستمان قرار دهید، اما به همین چند نمونه اکتفا کردیم. با این حال اسم نبردن از وال استریت کاملا بی‌انصافی بود. خیابانی که خیلی برای گردشگران جایی محبوب نیست، بلکه برای آن‌ها که دستی در مسائل مالی دارند محبوبیت دارد. این خیابان بسیار معروف در قرن ۱۸ میلادی و با شکل گیری شرکت‌های بزرگ و به مرور بازارهای سهام، معروفیت جهانی برای خود دست و پا کرد.

 

۸ غذای خیابانی معروف و خوشمزه در دنیا

چاندی چوک (دهلی، هند)

چاندی چوک خیابانی بزرگ و بسیار شلوغ در دهلی قدیم است که در حال حاضر به عنوان نمونه‌ای از زندگی واقعی در دهلی به گردشگران معرفی می‌شود. جای بسیار شلوغی که در واقع یک بازار بی‌انتهاست و در آن انواع اجناس در زمینه‌های مختلف به فروش می‌رسد. اگر اهل شلوغی‌ و سر و صدا و ترافیک تمام نشدنی نیستید، پیشنهاد می‌کنیم در تور هند، از دیگر جاهای دهلی دیدن نمایید.

گرافتون (دوبلین، ایرلند)

خیلی از کسانی که به گرافتون می‌روند، قصد بازدید از کالج معروف ترینیتی و همچنین میدان سنت استفان را دارند. اما هر دلیلی که برای این کار وجود دارد، این حجم از مردمی که هر روزه از گرافتون دیدن می‌کنند، این مکان را به معروف‌ترین خیابان در ایرلند بدل کرده است. چیزهای زیادی در گرافتون است که می‌توانید از آن بازدید کنید، اما برای طرفداران موسیقی، پیشنهاد می‌کنیم تا حتما از تندیس فیل لینوت و گیتار معروفش دیدن نمایند.

 

رایج‌ترین اشتباهات مسافران در سفرهای جاده‌ای

Downing (لندن، انگلستان)

دیگر خیابان معروف لندن Downing است که در واقع بن بست بوده و در آن مرکز دولت بریتانیا واقع شده است. پلاک ۱۰ که در واقع خانه‌ی نخست وزیر وقت کشور خواهد بود و بسیاری از نشست‌های دولت در آن‌جا برپا می‌شود. این خیابان نه چندان بزرگ، میزبان چند مسئول دولتی دیگر نیز در خود هست. مثلا پلاک ۱۱ در اختیار وزیر خزانه‌داری خواهد بود.

Quai de la Poissonnerie (کولمار، فرانسه)

در کنار خیابان بزرگ و شلوغ شانزلیزه، حتما باید از خیابان Quai de la Poissonnerie نیز نام برد که یک مکان زیبا و رنگارنگ دیگر در لیست ما محسوب می‌شود. خیابانی جذاب در کار کانال آبی شهر کولمار که مملو از خانه‌های رنگارنگ و زباست و سنگ‌فرش‌های آن و قایق‌هایی که در کانال آبی به جلو می‌تازند، به جذابیتش می‌افزاید.

 

نکاتی برای برنامه‌ریزی سفری ایده‌ال

خیابان‌های میکونوس (یونان)

نمی‌توان یک خیابان در میکونوس را نام برد، چون این مجموعه خیابان‌های زیبا و سفید و آبی هستند که در جهان معروفند. میکونوس نام جزیره‌ای زیبا در یونان است که رسم مردمش، رنگ کردن مغازه‌ها و خیابان‌ها با رنگ سفید و طرح و نقش آبی است. همین رسم جالب باعث شده تا گردشگران زیادی برای بازدید از این جزیره، به این نقطه از یونان بروند.

Fiskargränd (ویزبه، سوئد)

اگر چه همه سوئد را به پایتخت زیبایش، استکهلم می‌شناسند، اما معروف‌ترین خیابان در این کشور، بدون شک Fiskargränd است. جایی در ویزبه که مرکز هنری در سوئد به حساب آمده و با آن طرح زیبایش، خود یکی از جاذبه‌های گردشگری این منطقه محسوب می‌شود.

 

عاشقانه‌ترین مکان‌های روی زمین برای سفری دو نفره

۰۶ آبان ۱۳۹۹

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: