۹ سوغاتی خاص و جالب که در سفر به صربستان می‌توانید خریداری کنید

جاذبه‌های گردشگری صربستان
۹ سوغاتی خاص و جالب که در سفر به صربستان می‌توانید خریداری کنید

صربستان یکی از کشورهای زیبا و تاریخی که دوره‌های جنجالی مختلفی را به خود دیده است امروزه یکی از اصلی‌ترین مقاصد توریست‌های جوان و میانسال به حساب می‎آید. کشوری پر شور و حال در همه‌ی فصل‌ها و ماه‌ها. در سفر با تور صربستان اگر به دنبال خریدن خاص‌ترین سوغاتی‌ها هستید همراه ما باشید تا ۹ سوغات و یادگاری ویژه‌ی این شهر را یک به یک خدمتتان معرفی کنیم.

 


۱- اسکناس‌های ۵۰۰ میلیارد دیناری


سال ۱۹۹۲ پس از فروپاشی اتحادیه جماهیر شوروی اوضاع اقتصادی صربستان به قدری به هم ریخته و گسسته شد که بانک مرکزی این کشور اسکناس‌های ۵۰۰ میلیارد دیناری چاپ می‌کرد. اسکناسی که مقابل عدد ۵ آن ۱۱ صفر قرار دارد. امروزه اما صربستان از آن بحران اقتصادی سر سلامت بیرون گذاشته است و این اسکناس‌ها جزو سوغاتی‌های خاص آن به حساب می‌آید. اسکناس‌هایی که جدای از دست‌فروش‌ها، از موزه‌ی بانک مرکزی این کشور در شهر بلگراد نیز می‌توانید آن را تهیه کنید.

 

 ۴ دیدنی بی‌تکرار در صربستان که باید ببینید

 

 

 اسکناس‌های ۵۰۰ میلیارد دیناری

 


۲- یادبودهای تسلا


نیکولا تسلا یکی از بزرگترین دانشمندان معاصر است که اصلیتی صربستانی داشته است. دانشمندی که در سال ۱۸۵۶ به دنیا آمده و در سال ۱۹۴۳ در نیویورک امریکا درگذشته است. دانشمندی که بیشتر اختراعات و پژوهش‌های آن در حوزه‌ی علوم مهندسی، مکانیک و برق بوده است. امروزه موزه‌ای درشهر بلگراد به یاد او تاسیس شده است که با رفتن به آن علاوه بر آنکه می‌توانید با شخصیت و دستاوردهای تسلا آشنا شوید، می‌توانید برخی یادبودهای خاص اعم از سردیس‌ها و مجسمه‌های مربوط به او را نیز خریداری کنید. پیشنهاد ما به شما اما این است که در این موزه کتاب دست‌نویس‌های او را خریداری کنید. دست‌نویس‌هایی که به زبان انگلیسی هستند و نکات جالبی درباره‌ز زندگی و هستی از دید یک دانشمند بیان می‌کنند.

 

 

 یادبودهای تسلا

 


۳- فرش‌های Pirotski cilim


امروزه شاید کمتر توریستی باشد که بخواهد یک شی حجیم و بزرگ به عنوان سوغات سفر بخرد اما هنوز هستند کسانیکه با دیدن صنایع دستی شگفت‌زده می‌شوند و هرچقدر هم که آثار ساخته شده از ظرافت دست بزرگ باشد می‌خواهند آن را بخرند و با خود به مکانی که زندگی می‌کنند ببرند. فرش‌های دستباف صربستان یکی از سوغاتی‌های خاص این کشور به حساب می‌آید که اگر به فرش علاقه دارید به شما توصیه می‌کنیم از این فرش‌ها دیدن و خریداری کنید. فرش‌هایی که در ابعاد مختلف تولید می‌شوند و طرفداران زیادی در میان توریست‌ها دارند.

 

 برترین فستیوال‌های محلی صربستان؛ کشور جشن‌ها و رنگ‌ها و موسیقی 

 

 

 فرش‌های Pirotski cilim

 


۴- Frula


فرولا یک فلوت سنتی کوچک است که تنها شش سوراخ داد و به راحتی قابل نواختن است. فلوتی که از آن صداهای گرم و شنیدنی بیرون می‌زد. البته اگر بلد باشید خوب بدمید. اگر به موسیقی علاقه دارید و یا دوست موسیقی‌دانی دارید که می‌خواهید به او سوغاتی بدهید، در سفر به صربستان به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما فرولا بخرید.

 

 

 Frula

 


۵- Gusle


گوسله یک نوع کمانچه است. کمانچه‌ای سنتی که هرکس قادر به نواختن آن نیست و باید مشق موسیقی بدانید تا بتوانید از آن صدایی گیرا و رسا دربیاورید. این ساز یکی از سوغاتی‌های خاص، مخصوص افراد ویژه در کشور صربستان به حساب می‌آید.

 

 

Gusle

 


۶- پیراهن‌های ورزشی پارتیزان بلگراد و ستاره سرخ


ستاره سرخ و پارتیزان بلگراد دو تیم محبوب فوتبال در کشور صربستان هستند که به مانند تیم‌های استقلال و پرسپولیس در ایران، طرفداران دو آتیشه و متعصب دارند. دیدارهای رو در روی این دو تیم غالبا به درگیری و خشونت میان طرفدارانش کشیده می‌شود. در سفر به بلگراد و کشور صربستان پیراهن‌های هریک از این دو تیم را می‌توانید به عنوان یادگاری و یا یک سوغات خاص فراموش‌ناشدنی از سفر خریداری کنید. یادتان باشد اما با خرید پیراهن‌های هریک از این دو تیم، آن را در میان مردم و فضاهای عمومی نپوشید. چرا که ممکن است در حلقه‌ی طرفداران متعصب هریک از دو تیم اسیر شوید و برایتان گرفتاری درست شود.

 

 گشت‌وگذاری خاص در محله استاری گراد بلگراد 

 

 

 پیراهن‌های ورزشی پارتیزان بلگراد

 


۷- ژاکت‌های Sirogojno


یک نوع ژاکت خاص و بومی که محبوب خانم‌های گردشگر کشور صربستان است. ژاکتی شیک و گرم مخصوص روزهای سرد سال. ژاکتی که بدن شما را کشیده نمایش می‌دهد و هیبتی نو و زیبا برایتان می‌سازد.

 

 

 ژاکت‌های Sirogojno

 


۸- Ajvar


اجوار یک ادویه‌ی محبوب در میان مردمان کشور صربستان است. ادویه‌ای که بسیار زیاد در طبخ غذاهای گوشتی استفاده می‌کنند و از فلفل قرمز تشکیل شده است. ادویه‌ای تند برای آنهایی که دوست دارند غذاهایشان تند و تیز باشد.

 

 معرفی ۱۰ رستوران برتر بلگراد برای سرو لذیذترین غذاهای سنتی ومدرن 

 

 

Ajvar

 


۹- کالاهای سیاسی و تبلیغاتی


صربستان مدرن یکی از پیچیده‌ترین تاریخ‌های سیاسی معاصر را به خود اختصاص داده است. با گشت و گذار در این شهر می‌توانید تی‌شرت‌های مختلف را پیدا کنید که روی آنها عکس مقامات سیاسی این کشور نقش بسته‌اند. مقاماتی که به نوعی قهرمانان فرمایشی این کشور به حساب می‌آیند.

 

کالاهای سیاسی و تبلیغاتی

۲۱ شهریور ۱۳۹۷

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: