معرفی ۸ مکان رویایی در بالی که نفس را در سینه حبس می‌کند

جاذبه‌های گردشگری بالی
معرفی ۸ مکان رویایی در بالی که نفس را در سینه حبس می‌کند

اگر در اینستاگرام، کسانی که به سفر و گرفتن عکس‌های زیبا از نقاط مختلف دنیا علاقه دارند را دنبال کرده باشید، می‌‌دانید که تور بالی بدون شک یکی از انتخاب‌های اولیه هر کسی برای سفر در هر کجای دنیا می‌باشد. یک جزیره رویایی که در محیطی کوچک، تعداد بیشماری نقاط دیدنی دارد. از مناظر طبیعی زیبا تا معابد و سازه‌های باستانی.
در این مقاله ما به مرور ۸ نقطه‌ی بی‌نهایت زیبا در بالی می‌پردازیم، نقاطی رویایی که همچون تابلویی زیبا، چشمان شما را به خود خیره خواهند کرد.

 


۱- تیرتا گانگا


این مکان سلطنتی زیبا، بدون شک یکی از زیباترین نقاط بالی و مطمئنا رویایی‌ترین مکان در این جزیره است که به دست بشر ساخته شده. یک اقامتگاه پیچیده و شگرف که پر از کانال‌های آبی، فواره‌هایی به شکل مجسمه و استخرهای بی‌شمار است. این باغ بزرگ در سال ۱۹۴۸ طراحی و ساخته شد، جایی که آخرین پادشاه کارانگاسم دستور ساختش را داده بود.

 

 

 تیرتا گانگا

 


۲- جزیره نوسا


هیچ چیز نمی‌توانست بالی را با یک جزیره بی‌نهایت زیبای دیگر در حاشیه آن، اینگونه خاص‌تر کند. جایی پر از دیدنی و شگفتی از نظر حیات وحش زیر آب، پوشش گیاهی و البته سواحی که در هیچ کجای دنیا مثالش را نمی‌بینید. کافی است یک بار در "ساحل رویایی" نوسا قدم بزنید و سپس گرمای خورشید را درون آب خنک اقیانوس هند از تن به در کنید، تا دیگر کم‌تر نقطه‌ای در دنیا از نظرتان زیبا بیاید.

 

 کوه‌پیمایی‌ هیجان انگیز در طبیعت بی‌نظیر بالی 

 

 

جزیره نوسا

 


۳- معبد گوا گاجا


این معبد را بیشتر با نام معبد فیل می‌شناسند. محلی برای راهبان بودایی که از قرن هشتم از آن استفاده می‌کنند. جلوه‌های زیبایی این مکان، تنها به سنگ‌تراشی‌ها و استفاده از آب در پیکره زیبا و سبز این مکان نیست، بلکه به واسطه اتصال ویژه دو رود مهم بالی یعنی پتانو و کالی پانگاکونگ است که درست در ورودی آن به هم می‌پیوندند. متاسفانه فیل‌هایی که زمانی این مکان را بیشتر از آنچه هست خاص می‌کردند، دیگر در این مکان پیدا نمی‌شوند، اما اگر به تور بالی می‌روید، بدون شک باید از این مکان زیبا دیدن کنید.

 

 

معبد گوا گاجا

 


۴- مزارع برنج پلکانی


چند مزرعه برنج پلکانی در بالی وجود دارد که هر کدامشان می‌توانند یکی از زیباترین مناظر این جزیره به حساب بیایند. اما اگر بخواهیم یکی از آن‌ها را نام ببریم، احتمالا باید به تگالالانگ اشاره کنیم. مزرعه‌ای به بزرگی ۶۰۰ هکتار که به صورت پلکانی ساخته شده و نمایی بی‌نهایت زیبا را در مناطق کوهستانی بالی به وجود می‌آورد.

 

 ۵ فعالیت هیجان‌انگیز در کوتا‌، بهشت موج‌سواری بالی

 

 

مزارع برنج پلکانی

 


۵- معبد تانا لات


از معروف‌ترین معابد بالی که بر روی صخره‌ای در دل دریا ساخته شده است. این معبد بسیار زیبا با واسطه آسیب‌هایی که دیده بود، سال‌ها دیگر مورد استفاده قرار نمی‌گرفت تا اینکه در سال ۱۹۸۰ بازسازی شد و حالا نه تنها عبادت کنندگان از خود بالی می‌توانند به آن مراجعه کنند، بلکه گردشگران نیز می‌توانند آن غروب‌های رویایی که همه ازش صحبت می‌کنند را نیز در این معبد زیبا به نظاره بنشینند.

 

 

معبد تانا لات

 


۶- معبد پورا لوهور


این معبد را قدیمی‌ترین، مقدس‌ترین و بزرگ‌ترین معبد هندوی این جزیره به حساب می‌آورند. جایی که حدودا باید ۱۷۰۰ قدم مسیر رو به بالا را طی کنید تا به آن برسید. اما رسیدن به این معبد جدا از دیدن یک مکان باستانی شگرف، یعنی رسیدن به جایی که می‌توانید یک منظره‌ی بسیار زیبا از کل جزیره ببینید. کوهستان، آتش فشان، اقیانوس، جزایر دیگر، دشت‌ها و خلاصه همه چیز، در یک قاب!

 

 

معبد پورا لوهور

 


۷- معبد اولواتو


نمادی از زیبایی‌ که تنها در بالی مشاهده می‌کنید. معبدی زیبا در لبه‌ی یک صخره سبز که آن را در فاصله ۷۰ متری از سطح نگه می‌دارد. این مکان هم خود به عنوان جایی زیبا شناخته می‌شود و همیشه در عکس‌هایی که از بالی منتشر می‌شود خوش می‌درخشد و همینکه اگر به آن مراجعه کنید، از آن بالا نمایی زیبا از جزیره و البته اقیانوس زیبای هند را مشاهده خواهید کرد.

 

 

معبد اولواتو

 


۸- کوه باتور


این کوه، آتشفشانی فعال در دل منطقه کینتاماری بالی محسوب می‌شود. اما نگران نباشید، در مسیر پیاده روی به این مکان، به جای دیدن آتش و مواد مذاب، هر چی می‌بینید زیبایی محض است و جلوه‌های رویایی طبیعت. تورهای پیاده روی بسیاری به این منطقه جذاب از بالی می‌رود و حتی هتلی هم در این کوهستان دایر شده تا بتوانید اقامتی کوتاه در مکانی مجلل و در دل طبیعت بکر بالی داشته باشید.

 

 

 کوه باتور

۱۸ مرداد ۱۳۹۷

نظرات کاربران