راهنمای گردشگری مالدیو

جاذبه‌های گردشگری مالدیو
راهنمای گردشگری مالدیو

مالدیو کشوری است جزیره‌ای در اقیانوس هند واقع در در جنوب غربی هند. پایتخت آن ماله است. جمعیت این کشور ۳۲۸ هزار نفر و واحد پول آن روفیه مالدیو است.
.

.

Flag_of_Maldives

.

.
زبان رسمی این کشور دیوهی نام دارد که زبانی هندواروپایی است و همانندی‌هایی با زبان سینهالی قدیم دارد. مردم آن از قوم مالدیوی هستند که تبارشان به مردم سری‌لانکا و هند (آمیخته آریایی و دراویدی) می‌رسد و رگه‌هایی از اعراب نیز در میان آن‌ها وجود دارد. هم زبان و هم مردم آن با نام دیوِهی نامیده می‌شوند که واژه دیبـِجات و دیباجات که در فارسی و عربی در قدیم برای مالدیو به کار می‌رفت نیز شکلی از همین واژه دیوهی است.

دین رسمی این کشور اسلام است و پیروی از دیگر ادیان در ملأ عام ممنوع و قابل پیگرد قانونی است. مالدیو در سال ۱۹۶۵ از بریتانیا مستقل شد.

مالدیو هم از نظر جمعیت و هم مساحت کوچک‌ترین کشور قاره آسیا است. زمین‌های این کشور به طور میانگین ۱٫۵ متر از سطح دریا ارتفاع دارند و بنابر این کم‌ارتفاع‌ترین کشور جهان به‌شمار می‌آید. بلندترین نقطه این کشور تنها ۲٫۴ متر ارتفاع دارد. ماله، پایتخت مالدیو ۱۰۴ هزار نفر جمعیت دارد و به طور سنتی محل اقامت شاه و تاج‌گذاری‌ها بود.

جزایر مالدیو از مکان‌های جذاب برای غواصان است و ایستگاه‌های غواصی زیادی در این جزایر وجود دارد.

.

ayada_maldives_luxury_resort

.

.

مقامات صنعت گردشگری مالدیو از رشد چشمگیر گردشگران این کشور در تعطیلات سال نو چینی خبر دادند.

به گزارش MST به نقل از ایسنا، وزیر گردشگری مالدیو از رشد چشمگیر گردشگران این کشور در ماه‌های ژانویه و فوریه به واسطه تعطیلات سال نو چینی خبر داد و ابراز امیدواری کرد گردشگران چینی رونق بیشتری به صنعت گردشگری این کشور دهند.

به گزارش برناما‌، تعطیلات سال نو چینی به مدت یک ماه و از تاریخ ۲۱ ژانویه تا ۲۱ فوریه بوده که از مهم‌ترین تعطیلات سنتی پرجمعیت‌ترین کشور جهان محسوب می‌شود و بهترین زمان برای گردشگران چینی است تا سفر به دیگر کشورها را تجربه کنند.

مالدیو در سال ۲۰۱۲ با وجود ناآرامی‌های حاصل از تنش‌های سیاسی در این کشور میزبان نزدیک به یک میلیون گردشگر بود. در این شرایط وزیر گردشگری مالدیو ابراز امیدواری کرد که سفر گردشگران چینی به این کشور جزیره‌ای در هفته‌های اخیر موجب شود تا مالدیو در سال جاری میلادی میزبانی از بیش از یک میلیون گردشگر را تجربه کند.

رونق بیشتر صنعت گردشگری مالدیو به لطف حضور بیشتر گردشگران چینی در شرایطی روی می دهد که مدتی قبل دولت این کشور از ساخت جزایر مصنوعی مدرن در سواحل مالدیو برای جذب بیشتر گردشگران با امکاناتی از جمله هتل‌، مرکز همایش و زمین‌های بزرگ گلف به شکل یک ستاره‌ دریایی خبر داد.

.

Maldives_Resorts_5

.

در مالدیو چه بخوریم؟
یکی از لذتبخش ترین تجربه های سفر به مالدیو استفاده از غذاهای متنوع این منطقه است، به نحوی که بسیاری از جمعیت گردشگر در این کشور سراغ غذاهای بومی می روند و همین موضوع نیز موجب ایجاد رستوران های متعدد در سطح جزایر شده است. از مشهورترین غذاهای مالدیوی می توان به موارد زیر اشاره کرد:


ماس هونی: مشهورترین صبحانه مالدیو غذای ماس هونی است که مواد اصلی آن را ماهی دودی، پیاز و نارگیل تشکیل می دهد. این مواد به کمک ادویه های خاصی پخته شده و به عنوان یکی از محبوب ترین غذاها در میان گردشگران شناخته می شود.

فیهونوماس: این غذا از ماهی های دریایی کباب شده تشکیل می شود که البته پیش از کباب شدن در سس ویژه ای که ماده اصلی آن فلفل قرمز است، خوابانده می شود.

بامبوکی لو هیتی: این مورد بیشتر به یک میان وعده شباهت دارد زیرا در حقیقت می توان آن را یک نوع نان به حساب آورد، این نان ویژه با ادویه کاری و میوه های تازه فرآوری شده و در ماهیتابه های مخصوصی سرخ می شود. محبوبیت این غذا به حدی است که تقریبا در تمامی رستوران های مالدیو می توان به آن دسترسی داشت.

باجیا: باجیا یک نوع شیرینی محلی مالدیو است که با ماهی پخته و نارگیل تهیه می شود و بین بومیان و گردشگران از محبوبیت بالایی برخوردار است.

گولا: دیگر شیرینی مشهور این کشور گولا نام دارد که در واقع بیشتر به کوفته های ماهی شباهت دارد.

کیمیا: این غذا به صورت رولت های ماهی سرو می شود که البته این رولت ها باید تا حد امکان سرخ شده و برشته باشند.

کولی بورکیبا: این مورد شاید برای ما ایرانیان بسیار عجیب باشد ولی در کشور مالدیو به عنوان یکی از مشهورترین غذا ها شناخته می شود، کولی بورکیبا یک نوع کیک است که ماده اصلی آن را ماهی و ادویه تند تشکیل می دهد.


ماسروشی: ماس هونی در نان های ویژه ای به نام روشی پیچیده شده و در فر قرار می گیرند تا این غذای محبوب تهیه گردد.

شما در این کشور می توانید ساحل را اجاره کنید که در نوع خود تجربه منحصر به فردی محسوب می شود و البته هزینه آن بسیار بالاست.

کافی است مجسم کنید که در یک ساحل با شن هایی که به سفیدی می زند قرار دارید و دریایی را در مقابل خود مشاهده می کنید که با تمام توان رنگ آبی روشن را به شما عرضه می کند.

زیبایی این کشور به حدی است که می توان آن را به عنوان نمادی از بهشت روی کره زمین دانست. با توجه به مسلمان بودن این کشور و میهمان نوازی ساکنان آن، هزینه مناسب اقتصادی برای سفر و همچنین زیبایی شگفت انگیز این مجمع الجزایر می توان آن را به عنوان یک گزینه ایده آل برای هموطنانی که قصد سفر به خارج از کشور و استراحت دارند، دانست.

.

.

m__11_

m__9_

m__5_

۱۴ مهر ۱۳۹۲

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: