بهترین و متفاوت‌ترین فعالیت‌های منتخب در آنتالیا برای سال ۲۰۱۸

جاذبه‌های گردشگری آنتالیا
بهترین و متفاوت‌ترین فعالیت‌های منتخب در آنتالیا برای سال ۲۰۱۸

ترکیه به عنوان یکی از مهم‌ترین مقاصد مردم کشور ما با پروازی بسیار کوتاه مدت و بیرون از منطقه ارزی یورو سفری به مراتب مقرون به صرفه‌تر را برای‌تان رقم می‌زند. این کشور یک خط ساحلی بزرگ با مجموعه‌ای بی‌نظیر از استراحتگاه‌ها را با محیط‌های روستایی و آرام ارائه می‌دهد. گرمای آفتاب تابستانی نیز موقعیتی منحصر به فرد برای بسیاری از فعالیت‌ها را در اختیار شما قرار می‌دهد. پس اگر با تور آنتالیا سفر می‌کنید از انجام کارهای زیر غافل نشوید.

 

 

خط ساحلی باشکوه

افسانه‌ها می‌گویند که ۲ هزار سال پیش، پادشاه آتالوس دوم از پرگامون مردان خود را فرستاد تا بهشت روی زمین را پیدا کنند. آن‌ها نیز این ساحل شگفت‌انگیز را که با آب‌های آبی، صخره‌های دیدنی و سرسبز، و کوه‌های جذاب تاروس زینت شده بود، پیدا کردند. پادشاه هم که به شدت از انتخاب مردان خود راضی بود سنگ بنای آنتالیا را در این قسمت ساحلی بنا نهاد. در این منطقه همیشه جوی‌های آب از کوه‌ها روان هستند و آثار باستانی یونانی، رومی و بیزانس در سراسر آن قرار دارند. شما می‌توانید با در اختیار گرفتن ماشین سفرهای آسان روزانه را به بهترین مکان‌های باستانی مانند غارهای ماقبل تاریخ کارایین، و خرابه‌های کلاسیک رومی انجام دهید. به علاوه یکی از بهترین جاهایی که می‌توانید از آن دیدن کنید شهرستان کوهستانی Termessos یکی از معدود نقاطی که در برابر اسکندر کبیر مقاومت کرد است. حتی بهتر از این، می‌توانید سوار یکی از قایق‌های سنتی چوبی شوید و اطراف خلیج، تا آنجا که به کاس در غرب و آلانیا در شرق می‌رسد را بگردید.

 

۶ پارک جنگلی و دریایی آنتالیا برای تجربه‌ی متفاوت در یک شهر ساحلی

 

 

ساحلی باشکوه آنتالیا

 

 

پناه‌گاه امن

شاید هر دفعه که به آنتالیا می‌روید شاهد چنین صحنه‌ای نباشید اما اگر در ماه کامل و حدودا هفته اول سپتامبر در آنتالیا باشید، و به قدر کافی شانس داشته باشید، می‌توانید شاهد سر بیرون آوردن لاک‌پشت‌های جوان از تخم‌های سفیدی باشید که زیر نور ماه برق‌ می‌زنند. یکی از صحنه‌های شگفت‌انگیز آنتالیا تماشای عبور بچه لاک‌پشت‌ها به سمت دریا است. روستای ساحلی‌ای که در ۳ کیلومتری منطقه توریستی و در نزدیکی دریا واقع شده با همکاری سازمان محیط زیست مراقب این گونه از لاک‌پشت‌ها هستند که آسیبی به آن‌ها وارد نشود اما همیشه به عنوان گردشگر شانس دیدن چنین صحنه‌ای را خواهید داشت. برنامه حفاظتی سختگیرانه تا جایی پیش رفته که کافه‌ها و رستوران‌ها مجبور شدند برای حفاظت از لاک‌پشت‌ها به جایی دورتر از ساحل عقب‌نشینی کنند. با این همه هنوز تعداد زیادی از هتل‌های کوچک خانوادگی (پانسیون) وجود دارد که می‌توانید در آن‌ها اقامت کنید.

 

 

پناه‌گاه امن

 

 

مناظر شهری

 

کالیچی شهر قدیمی آنتالیا، با هجوم گرشگران در دهه ۸۰ در معرض خرابی قرار گرفته بود. اما با اقدامات حفاظتی، پا برجا ماند تا این که موفق به کسب جایزه اسکار گردشگری ترکیه شد. شما می‌توانید در هتل‌های این محله با شبی ۲۰ دلار یا کمتر اقامت کنید و در رستوران‌های جذاب آن غذا بخورید. حتی اگر جای دیگری اقامت دارید قدم‌زدن در این محله را از دست ندهید. این محله تو در تو با خانه‌های رومی و ترکی سقف رنگی تا سمت ساحل گسترده شده است. از مناره قرن ۱۳امی و برج اصلی ساعت رومی بازدید کنید و بعد برای دیدن از برخی اشیا جذاب باستانی به موزه آنتالیا، شهر کنیالتی و شگفتی‌ها خرابه‌های رومی و یونانی بروید.

 

 

برنامه‌ی ساده برای یک روز گشت و گذار در شهر قدیم آنتالیا

 

 

کالیچی آنتالیا

 

 

پیاده‌روی شگفت‌انگیز

 

برای سال‌ها روستاییان از مسیرهای بدون علامت و تو در تو برای رسیدن به مزارع خود استفاده می‌کردند. پس از آن مسیر Lycian در سال ۱۹۹۶ افتتاح شد. تا جایی که مسیر بین فتیه و آنتالیا به عنوان شگفت‌انگیزترین گذرگاه پیاده‌روی دنیا شناخته شد. به واسطه این مسیر شما می‌توانید شاهد زیباترین منظره خط ساحلی از سمتی و کوه‌های باستانی و خرابه Lycian از سمت دیگر باشید. این‌جا دقیقا نقطه‌ایست که هرگز نمی‌توانید با ماشین به آن برسید. گرچه این مسیر چند سال پیش کمی ارتقا یافت و برای دوچرخه‌سواری در سطح‌های متوسط و سخت آماده گردید. شاید باورش سخت باشد اما کوتاه‌ترین و ساده‌ترین راه برای رفتن به فتیه همین مسیر است. به هر حال اگر تصمیم داشتید از این راه بروید باید بدانید در شرایطی که هوا به شدت گرم است پیاده‌روی و یا دوچرخه‌سواری در آن می‌تواند سخت باشد. پس قبل از حرکت حتما دمای هوا و شرایط جوی را بررسی کنید.

 

گشت و گذاری تاریخی در آنتالیا؛ شهر ساحل‌ها و دریایی آرام

 

 

Lycian آنتالیا

 

 

بهترین ماسه

 

از ۲۰ می تا ۲۰ اکتبر جشواره ساخت مجسمه‌های شنی در ساحل لارای آنتالیا برگزار می‌شود که در طی آن بهترین مجسمه‌سازان دنیا در این شهر ساحلی ترکی حضور به هم می‌رسانند. رقبای مجسمه‌ساز چندین روز در این ساحل وقت می‌گذارند و تنها با استفاده از شن و آب هنر خود را به نمایش می‌گذارند. نکته جالب این که هر سال برای جشنواره تمی در نظر گرفته می‌شود و شرکت‌کنندگان در همان مضمون به ساخت مجسمه‌های شنی می‌پردازند. برای نمونه در سال ۲۰۰۹، ۵ مجسمه‌ساز تلاش کردند تا با ۱ هزار تن شن و ماسه طی ۲۵ روز اژدهای بزرگ چینی را خلق کنند و رکورد جدیدی به ثبت برسانند. شما با سفر به آنتالیا در این ایام می‌توانید شاهد این جشواره بزرگ و بسیار جذاب باشید.

 

 

مجسمه های شنی آنتالیا

 

۰۶ مرداد ۱۳۹۷

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: