با رعایت این موارد از گرمای تابستان قبرس در امان بمانید و سفری ایده‌آل را تجربه کنید

جاذبه‌های گردشگری قبرس
با رعایت این موارد از گرمای تابستان قبرس در امان بمانید و سفری ایده‌آل را تجربه کنید

سواحل بی‌نهایت زیبا، بناهای تاریخی شگرف و کشوری که شگفتی‌های زیادی در دلش دارد تا گردشگرانی از تمام دنیا به دیدنش بیایند و از آن‌ها لذت ببرند. اگر چه تابستان برای لذت بردن از سواحل زیبای قبرس، ایده‌آل است، با این حال اگر نکات مهمی که در ادامه به شما گوشزد می‌کنیم رعایت نکنید، ممکن است گرمای هوا شما را آزار داده و سفر به کامتان تلخ شود. پس با در نظر گرفتن چند نکته مهم، سفری خاطره‌انگیز را با تور قبرس و در کنار سواحل زیبایش تجربه کنید.

 


ساعت‌های داغ روز را در جایی خنک سر کنید


هیچ وقت ساعت‌های ۱۲ تا ۳ را برای رفتن به ساحل یا دیدن از جاهایی که در مناطق آفتابگیر هستند انتخاب نکنید. این زمان، بهترین وقت ممکن برای خوردن ناهار و استراحت ظهرگاهی است تا خود را آماده‌ی ادامه‌ی هیجان و تفریح در شهر کنید. اگر زمانی هم دیدی که این ساعت در ساحل هستید، زیر چترهای آفتابگیر رفته و با دیدن منظره‌ای زیبا از دریا، به استراحت مشغول شوید و زیر آفتاب نروید.

 

حقیقت‌های جالب در مورد قبرس که شما را مشتاق به سفر می‌کند

 

 

قبرس

 


به اندازه کافی آب بخورید


خوردن مایعات می‌تواند به خوبی بدن شما را خنک کند. خورشید، آب دریا و ساحل شنی، آب بدن شما را کم می‌کند و همین باعث می‌شود گرما به شما غلبه کند. پس با خوردن نوشیدنی‌های مختلف و البته مهم‌تر از همه آب سرد، بدن خود را در بهترین شرایط حفظ کنید. قهوه سرد، لیموناد و نوشیدنی‌های گیاهی بهترین گزینه برای شما خواهند بود و همیشه هم یک قمقه آب برای خود و مخصوصا کودکان همراه داشته باشید.

 

 

قبرس

 


کرم ضد آفتاب، کلاه و عینک آفتابی


سه گزینه بسیار مهم وقت رفتن به کنار دریا. البته این نکته مختص به همه جای دنیا است و باید در نظر بگیرید که برای آفتاب گرفتن و برنزه شدن، همیشه می‌توانید جاهای مختلفی در کشور خودمان را نیز انتخاب کنید، پس ریسک سوختن پوستتان را امتحان نکنید و به جای با استفاده از کرم ضد آفتاب مناسب، از بودن در کنار آب‌های کریستالی لذت ببرید.

 

 

قبرس

 


نکته: یکی از کارهای بسیار خوبی که می‌توانید بکنید، اضافه کردن کمی ماست به یکی از کرم‌های ضدآفتابتان است. این کار باعث می‌شود تا بدنتان خنک‌تر شده و گرمای بیشتری به کرم جذب شود. بعد از این‌که کرم روی تنتان ترک خورد می‌توانید آن را بشورید، خود کرم ضد آفتاب با آب دریا شسته نمی‌شود و به تنتان باقی خواهد ماند، تنها باید چند ساعت به چند ساعت مقداری دوباره بزنید.


بادبزن


یک راه ساده و همیشگی داشتن یک بادبزن یا فن‌های باتری خور است. این کار به سادگی شما را در بعد از ظهرهای گرم و شرجی قبرس خنک می‌کند. البته نیازی نیست آن را با خود به قبرس ببرید، در این کشور شما مدل‌های مختلفی از آن را خواهید دید که برای سوغاتی بردن نیز گزینه‌ای بسیار خوب محسوب می‌شود.

 

 

قبرس

 


غذای سبک بخورید


اگر چه خوردن استیک یا پاستا، لذت بسیاری دارد، اما ترکیب آن با گرمای هوا خیلی جور در نمی‌آید. سعی کنید غذاهای سنگین را برای شب بگذارید و در ظهر به غذاهای سبک‌تر و البته گیاهی روی بیاورید. هر چقدر در رژیم غذایی خود در اوقات سفر در زمان گرمای هوا، میوه و سبزی اضافه کنید، برد کرده‌اید.

 

۱۰ غذای سنتی و خوشمزه قبرس که در سفر به این کشور باید آنها را امتحان کنید

 

 

قبرس

 


بالانس مناسب بین جاهایی که از آن دیدن می‌کنید


برنامه‌های خود را جوری تعیین کنید، که دیدنی‌های سر پوشیده شهرهای مختلف را لابه‌لای دیدن از نقاط تاریخی و روباز بگذارید. اینکه تمام روز را بیرون زیر آفتاب بمانید، خیلی تصمیم عاقلانه‌ای محسوب نمی‌شود. مراکز سرپوشیده با سیستم‌های تهویه هوا و خنک‌کننده‌ها، فرصت مناسبی برای کم کردن دمای بدن شما محسوب می‌شوند.

 

 

مرکز خرید

 


از مناطق کوهستانی دیدن کنید


رفتن به کوه‌های مختلفی که در اطراف شهرهای بزرگ قبرس وجود دارد، نه تنها فرصتی استثنایی برای دیدن از زیبایی‌های طبیعت شگرف قبرس است، بلکه در این مناطق هوایی خنک عالی نیز جریان دارد. یک بعد از ظهر عالی را برای پیک‌نیک در طبیعت اختصاص دهید یا به تورهای چند ساعته طبیعت‌گردی مراجعه کرده و غارهای زیبای این کوهستان‌ها را از نزدیک مورد کند و کاو قرار دهید.

 

 

مناطق کوهستانی قبرس

۰۲ مرداد ۱۳۹۷

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: