مجلل‌ترین رستوران‌های سنت‌پترزبورگ، برای صرف یک شام لاکچری و کم‌نظیر

جاذبه‌های گردشگری سن پتزربورگ
مجلل‌ترین رستوران‌های سنت‌پترزبورگ، برای صرف یک شام لاکچری و کم‌نظیر

احتمالا در بسیاری از سایت‌های گردشگری، عناوینی همچون بهترین رستوران‌های سنت‌پترزبورگ، یا برترین رستوران‌های این شهر را پیدا خواهید کرد، که پارامترهای زیادی را برای ارزیابی در نظر می‌گیرند. هزینه‌ای که می‌کنید، فضای رستوران و البته غذا. اما برای ما در این پست غذای مجلل و عالی است و مهم نیست چه میزان برایش پرداخت می‌کنید. انتخاب‌هایی لاکچری که شبی بی‌نظیر را برایتان رقم می‌زند.
اگر با تور روسیه  به این شهر دوست‌داشتنی رفته باشید، می‌دانید که در بحث رستوران‌های خوب، انتخاب‌ها بسیار است، اما اگر به فکر یک غذای کم‌نظیرید، انتخاب‌های ما را مدنظر داشته باشید.

 


IL Ritorno


این رستوران در اواخر سال ۲۰۱۳ در این شهر بازگشایی شد و به سرعت به عنوان یک رستوران ایتالیایی با غذاهای مدرن کم‌نظیر، به شهرتی ویژه دست پیدا کرد. سرآشپز زبردست این رستوران، دیوید بنستاک به همراه همسرش اریکا آن را باز کردند و اسمی روی آن گذاشتند که ترجمه‌اش می‌شود: " بازگشت به ایتالیا".
منو همانطور که گفتیم غذاهای ترکیبی بسیار محشر و مدرن از دستورهای ایتالیایی است. به هیچ وجه در این رستوران نمی‌توانید مدل‌های قدیمی اسپاگتی یا کوفته پیدا کنید که غرق در سس‌های چند صد ساله باشند. غذاهای این رستوران سبک‌تر است و به شیوه‌ای منحصر به فرد آماده می‌شوند. پاستاها کاملا دست سازند و تمامی موادی که در غذاها مورد استفاده قرار می‌گیرد، محلی هستند. تنها در بخش ادویه جات یا پنیر می‌توان ردپای محصولات ایتالیایی را در غذا دید. با این حال همه چیز از همان ابتدا مشخص می‌کند که هر چقدر هم در ترکیبات تفاوت ایجاد کنید، باز با غذایی مملو از المان‌های ایتالیا طرف هستید.

 

۸ فست‌فود معروف سنت پترزبورگ که بهترین برگرهای این شهر را دارد

 

 

IL Ritorno

 


آدرس: 449 Central Ave #101
لباس: رسمی، از حضور با لباس‌های راحتی، شلوار‌های جین یا کوتاه و لباس‌های ورزشی جلوگیری می‌شود

 

 


FarmTable Cucina


از همان ابتدا که به سردر این رستوران نگاه می‌کنید، مطمئن می‌شوید که باجایی لوکس مواجهید. اما این رستوران ویژگی‌های زیاد و جالبی دارد. بخش زیادی از این رستوران به واسطه استفاده از مواد اولیه محلی، به صورت فصلی در نظر گرفته می‌شود. حتی بخش غذاهای دریایی نیز به صید ماهانه مربوط خواهد شد. جدا از این منو، روزهایی در هفته نیز در نظر گرفته شه که در آن گریل بر روی زغال انجام می‌شود و استیک‌های بسیار خوشمزه‌ای با قیمت مناسب‌تر از همیشه، برای مشتریان سرو می‌شود. در این میان نباید میز مخصوص سرآشپز نیز به سادگی گذشت، که متشکل از ۸ کورس غذا شده و هر شب نوع تمام ۸ کورس متفاوت از روزهای قبل خواهد بود.

 

 

FarmTable Cucina

 


سرآشپز جفری هیلمن، به صورت اختصاصی تنها برای این رستوران کار می‌کند و از سال ۲۰۱۴ به روسیه آمده است. او که با نامش این رستوران را مشهور کرد، با غذاهای فوق‌العاده که در این مکان سرو می‌کند، طرفداران بی‌شماری در این کشور نیز به دست آورده است. البته کلیت این مکان جذابیت جالبی دارد. طبقه اول آن مخصوص به فروشگاه محصولات مزرعه‌ها و غذاهای بسته بندی می‌شود. طبقه دوم مربوط به رستوران و سفارش غذا، طبقه سوم مخصوص نشیدنی و طبقه آخر برای آن‌ها که میز سرآشپز یا غذاهایی خاص سفارش داده‌‌اند و تنها ۱۰ مهمان به صورت همزمان و با رزرو قبلی می‌توانند به آن مراجعه نمایند.


آدرس: 179 2nd Avenue N.
لباس: لباس معمول، لباس‌های ورزشی یا شلوار کوتاه برای ورود به این رستوران مناسب نمی‌باشد

 

 


Gratzzi Italian Grille


Gratzzi در بیشتر لیست‌هایی که از رستوران‌های سنت‌پترزبورگ ارائه می‌شود، در بالاترین نقطه قرار می‌گیرد. دو سر آشپز معروف سیسیلی این رستوران، با غذاهای کلاسیک ایتالیایی خود و طعم بی‌نظیری که در پخت معرکه‌شان ارائه می‌کنند، به شدت در شهر بین محلی‌ها و مسافرین معروف و محبوبند. آن‌ها نشان داده‌اند نیازی به تغییر دستورهای چند صد ساله غذاهای ایتالیایی نیست و می‌توان همان‌ها را به بهترین شکل ممکن تهیه کرد.
استیک‌ها و اسپاگتی‌های Gratzzi بی‌نظیرند و البته قیمت بالایی هم دارند. اما نباید از غذاهای دریایی بسیار خوب این رستوران هم به راحتی گذشت. بسیاری از کسانی که در سفر با تور سنت‌پترزبورگ به این محل رفته‌اند، همیشه از زمان کم گله داستند و اینکه چرا نمی‌شد همه‌ی غذاهایش را امتحان کنند. البته این رستوران به شدت شلوغ می‌شود و نباید بدون وقت قبلی به آن مراجعه کنید.

 

۶ غذای سنتی روسی که در سفر به سنت پترزبورگ حتما باید امتحان کنید

 

 

Gratzzi Italian Grille

 


آدرس: 211 2nd St S
لباس: برای این مکان کد لباسی در نظر گرفته نشده

 

 


Annata


این رستوران در کنار فواره‌های پارک معروف Straub و نزدیک به ساحل بنا شده و در منویش غذاهای فوق‌العاده در کنار نوشیدنی‌هایی بسیار عالی ارائه می‌کند. اغلب غذاهایی که در Annata میل می‌کنید، ترکیب‌هایی از غذاهای دو ملل مختلف است. مثل ترکیب‌های دریایی مدیترانه‌ای با غذاهای ایتالیایی. اما بخش معروف کنار غذای آن، تنوع بالای پنیرها و البته سالاد‌هایی است که بسیار طرفدار دراند.
موزیک زنده هر شب در Annata به راه است و مواد اولیه مورد استفاده در تمامی غذاها و سالادها نیز تازه بوده و حتی‌المکان از محصولات محلی درشان استفاده شده است. نکته عجیب در مورد این رستوران، این است که با وجود شلوغی، رزرو قبول نمی‌کند و شما باید به صورت حضوری به آن مراجه کرده، نام خود را در لیست قرار دهید و منتظر شوید تا نوبت شما شود.!

 

کافه گردی در خیابان‌های سنت ‌پترزبورگ

 

 

Annata

 


آدرس: 300 Beach Dr NE
لباس: برای این مکان کد لباسی در نظر گرفته نشده

 

 


Rococo Steak


در میان موارید که تا به حال پیشنهاد کردیم، شاید از نظر ظاهر و مکان، Rococo Steak مجلل‌ترین و لوکس‌ترین آن‌ها باشد که فضا و حال و متفاوتی نیز دارد. این مکان در واقع یک اقامتگاه در حال فروپاشی بود که بازسازی و به این رستوران بدل شد. اما بر خلاف اسمش، Rococo تنها برای استیک‌های معروف و بسیار خوبش نیست که معروف شده و جدا از مکانی رویایی، غذاهای بسیار زیبا و عالی در منویش دارد که هر کدام از دیگری بهتر هستند.
غذاهای این مکان خیلی به خطه‌ای خاص خلاصه نشده و شما در آن از استیک‌هایی بزرگ و به سبک آمریکایی تا غذاهای مکزیکی را نیز پیدا خواهید کرد. سرو آن‌ها نیز به زیباترین شکل ممکن انجام می‌شود و طعم خوش آن به همراه فضا و سفره‌آرایی بسیار خوب، لذت بخش‌تر نیز خواهد شد. در مورد غذاهای دریایی نیز بسته به فصل، موارد بسیار خوبی در منوی Rococo وجود دارد که آن‌ها نیز انتخاب‌هایی معرکه به حساب می‌آیند.

 

 

Rococo Steak

 


آدرس: 655 2nd Ave S
لباس: پوشیدن لباس رسمی یا نیمه‌رسمی اجباری است

۰۵ مرداد ۱۳۹۷

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: