۶ چیزی که باید در مورد قهوه ترکی بدانید

جاذبه‌های گردشگری استانبول
۶ چیزی که باید در مورد قهوه ترکی بدانید

بسیاری از ما حتما یکبار هم که شده قهوه ترک را امتحان کرده‌ایم و اگر با تور ترکیه به شهرهایی همچون استانبول و آنتالیا سفر کرده باشیم، خوردن یک قهوه ترک در کافه‌های این شهرها را تجربه کرد‌ه‌ایم. این شیوه دم کردن قهوه که در دنیا نیز محبوبیت پیدا کرده، جزوی از فرهنگ و تاریخچه کشور ترکیه محسوب می‌شود و بهتر است کمی در موردش بیشتر بدانیم تا در تور ترکیه به سراغ کافه‌های شهرهای مختلفش برویم و با لذت به نوشیدن آن مشغول شویم.

 


تاریخچه قهوه ترک


قهوه ابتدا در سال ۱۵۵۵ و به دست دو تاجر سوری به این کشور راه پیدا کرد و تا قرن هفدهم میلادی آنچنان در بافت فرهنگی مردم نهادینه شد که به بخشی از مناسک رسمی درباری بدل گشت. سلطان عثمانی در مراسم مختلف طلب قهوه خود را از قهوه‌سازان می‌کرد و در مراسم ازدواج نیز زنان حرم باید قهوه سرو می‌کردند و همگی بلد می‌بودند که چطور بهترین قهوه ممکن را درست کنند.
در مراسم خواستگاری هم بعضی در ترکیه، یکی از ملاک‌های انتخاب دختر، کیفیت قهوه‌ای بود که درمراسم دم کرده و برای داماد می‌آورد. البته بعدها با بیشتر شدن واردات قهوه، کم کم این محصول از یک نوشیدنی برای خواص خارج شد و به سراغ هر کافه و قهوه‌خانه‌ای آمد تا اینکه حالا در همه جای ترکیه شما می‌توانید جایی عالی برای نوشیدن این نوشیدنی فوق‌العاده پیدا کنید.

 

 

در استانبول، به این کافه‌ها بروید و از قهوه‌ی ترکی لذت ببرید

 

turkish-coffee 

 


اولین قهوه‌خانه‌های ترکیه و رفتارهای سنتی این محل‌ها


اولین قهوه‌خانه، پنج قرن پیش در محله تحتکاله باز شد و بعد از مدتی تبدیل به مکانی برای مراوده مردان شهر بدل شد و آرام آرام به یک محل مهم در تمام بافت‌های شهری حتی در زمان امپراطوری عثمانی تبدیل گشت. جایی که بسیاری از اعلامیه‌های عمومی خوانده می‌شد یا بیانیه‌های سیاسی قرائت می‌گشت. بعدها این قهوه‌خانه‌ها، بسته به جایی که در آن بازگشایی می‌شدند تبدیل به محفل‌هایی برای بحث‌های سیاسی، بازی و حتی امور هنری گشتند. از جمله معروف‌ترین بازی‌هایی که در تمام قهوه‌خانه‌های ترکیه می‌توانید آن را ببینید، تخته نرد است.

 

 

در جزایر استانبول سوار بر درشکه خوشمزه‌ترین شیرینی محلی با قهوه ترکی بخورید

 

 

turkish-coffee

 


طرز تهیه قهوه ترک


قهوه ترک را در قهوه‌جوش‌های کوچک که عموما مسی هستند تهیه می‌کنند. برای یک فنجان قهوه ترک، به همان میزان آب را با دو قاشق پودر قهوه مخلوط کرده و در هنگام گرما دیدن به آن کمی شکر اضافه می‌کنند و درست زمانی که داشت به حد جوشیدن می‌رسید، آن را از روی گاز برداشته و درون فنجان می‌ریزند تا بیشتر کف ممکن را از خود نشان دهد. اگر دقیقا بخواهید از متد اصلی پیش بروید، این ظروف مسی را باید بر روی زغال گرما دهید نه روی شعله گاز.

رسم این است که در کنار هر فنجان قهوه ترک، یک لیوان آب نیز سرو می‌کنند.

 

turkish-coffee

 


عضوی از میراث فرهنگی یونسکو


شکل آماده سازی قهوه ترک در سال ۱۰۱۳ به عنوان یکی از میراث فرهنگی یونسکو به ثبت رسید. این منسک آماده سازی و سرو قهوه را به عنوان سمبلی از مهمان نوازی و دوستی می‌شناسند و محلی‌ها نیز تقریبا در تمام مهمانی‌ها آن را سرو می‌کنند. قهوه ترک در خود ترکیه، بخشی جدایی ناپذیر از مهمانی‌های خصوصی و مراسمات قبل از عروسی به حساب می‌آید.

 

turkish-coffee

 


بهترین مکان‌ها برای نوشیدن یا خرید قهوه


معروف‌ترین برند قهوه ترک Kurukahveci Mehmet Efendi خواهد بود که تقریبا در هر فروشگاهی می‌توانید محصولاتش را پیدا کنید. Nuri Toplar نیز دیگر برندی است که محصولاتش از سال ۱۹۸۰ در ترکیه و دیگر کشورهای دنیا به فروش می‌رسد و ازمحبوبیت و کیفیت بالایی برخوردار است.
اگر هم ترجیح می‌دهید، در زمان تور استانبول، سری به میدان تکسیم زده و یک قهوه عالی بنوشید، بدون شک باید به Mandabatmaz رفته و فضا و قهوه‌اش را تجربه کنید. اگر هم در بازار بزرگ بودید به سراغ Ethem Tezçakar بروید که جایی بسیار عالی است و تنها از قهوه‌ای به نام Nuri Toplar برای نوشیدنی‌هایش استفاده کرده و تمام روند آماده‌سازی را به شکل درست و قدیمی‌اش به انجام می‌رساند.

 

mandabatmaz

 


فال قهوه


یکی از محبوب‌ترین کارها بعد از صرف قهوه در میان ترک‌ها، گرفتن فال قهوه است. پس فکر نکنید که تنها در ایران این کار متداول است و اگر در سفر خود به ترکیه به چنین صحنه‌ای مواجه شدید، به هیچ وجه تعجب نکنید!

 

furtune-teller

۰۱ مرداد ۱۳۹۷

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: