دانستنی‌های سفر ارزان به دبی شهر میلیونرهای جهان

جاذبه‌های گردشگری دبی
دانستنی‌های سفر ارزان به دبی شهر میلیونرهای جهان

دبی یکی پر بازدید ترین مقاصد گردشگری دنیا و خانة چند مورد از رکورد شکن‌ها -از بلند ترین برج دنیا تا شلوغ ترین فرودگاه بین المللی- است. ولی با چنین شهرتی هنوز هم سوءتفاهم‌هایی درباره این شهر وجود دارد. اگر قصد سفر به دبی را دارید بهتر است پس از بررسی  تور دبی  این چند نکته را قبل از رفتنتان به آنجا بدانید.

 

دبی

 

 برای سفر به دبی شما لازم نیست میلیونر باشید

این شهر در بیشتر اوقات بین چندین شهر گران دنیا قرار می‌گیرد ولی امکان لذت بردن از دبی با بودجه کم هم وجود دارد. با آماده شدن این شهر برای میزبانی اکسپو در سال 2020، کار هتل‌های متوسط و ارزان هم در حال رونق گرفتن است. کرایه تاکسی‌های دبی با در نظر گرفتن استانداردهای جهانی چندان گران نیستند و می‌توان با هزینه کمی سوار مترو شد. غذای ارزان هم در این شهر به وفور قابل یافت است، مخصوصا در محله‌های المرقبات و الرقه منطقة دیره.

 

غذای ارزان در دبی

 

در این شهر فرهنگی غنی وجود دارد

بر خلاف باورهای عامه، در دبی چیزی بیشتر از آسمان خراش‌ها و مراکز خرید وجود دارد. در پشت زرق و برق این شهر فرهنگی غنی وجود دارد که از رسوم عربی و اسلامی به ارث رسیده. برای یک درس تاریخی کوتاه شما می‌توانید از موزه اتحاد و موزه دبی دیدن کنید و پس از آن برای یک جلسه پرسش و پاسخ درباره فرهنگ اماراتی به مرکز تحقیقات فرهنگی شیخ محمد مراجعه کنید. ضمنا، می‌توانید از هنر معاصر در حال پیشرفت خیابان السرکال دیدن کرده و یا به تماشای یک نمایش در سالن اپرای دبی، که به شکل یک قایق داو ساخته شده، بنشینید.

 

موزه ملی دبی

 

آخر هفته در این شهر جمعه و شنبه است

بیشتر مردم دبی در روز جمعه و برای نماز جمعه کار خود را تعطیل می‌کنند. متروی دبی در روز‌های جمعه از ساعت 10 شروع به کار می‌کند و بعضی از کسب و کارها در بعد از ظهر روز جمعه تعطیل خواهند بود البته در حال حاضر بیشتر آن‌ها در تمام روز جمعه باز هستند. اگر می‌خواهید به خرید کردن بپردازید پنجشنبه و جمعه شب‌ها شلوغ ترین شب های دبی هستند و تا میانه‌های شب مردم به خرید و گشت و گذار مشغولند.

 

مراکز خرید در دبی

 

دبی احتمالا از شهر خودتان ایمن‌تر است

بر خلاف بعضی از کشورهای عربی دیگر، بر اساس تحقیقات مجمع اقتصاد جهانی، امارات متحده عربی دومین کشور امن دنیا است. دبی در مقایسه با شهرهای بزرگ دیگر ایمن‌تر بوده و دزدی‌های خیابانی در این شهر به ندرت اتفاق می‌افتند. استفاده از تاکسی در شب خطری ندارد و پیاده‌روی تنها نیز در بیشتر مناطق باعث ایجاد مشکلی نمی‌شود. بزرگترین خطری که ممکن است شما را در دبی تهدید کند تصادف با وسایل نقلیه است زیرا بیشتر موتورسواران این شهر توجهی به عابرین پیاده ندارند.

 

ساحل دبی

 

این شهر به سرعت در حال پیشرفت است

باورهایتان را درباره شهری که تنها منبع درآمدش نفت است فراموش کنید چون دبی توانسته وابستگی خود به نفت را به طور کامل از بین برده و تبدیل به یک مقصد گردشگری و اقتصادی بشود. دولت هم در حال کار با شرکت های تکنولوژی برای ساخت چیز هایی مثل ماشین های خودران، تاکسی های پرنده و پرینت سه‌بعدی اعضای بدن است. یکی از جالب ترین این همکاری‌ها هایپرلوپ وان است که با استفاده از سیستم حمل و نقلی ماورای صوت می‌تواند مسیر دبی تا امارات را در دوازده دقیقه طی کند.

 

مراکز اداری پیشرفته و شرکت‌های تکنولوژی در دبی

۲۴ مرداد ۱۳۹۶

نظرات کاربران

فخری اعظم ادهم ملکی

من عاشق دبی هستم و ایکاش میتونستم اونجا زندگی کنم.