در پوکت رویا بسازید و ماجراجویی کنید

جاذبه‌های گردشگری پوکت
در پوکت رویا بسازید و ماجراجویی کنید

پوکت جادوی خوش رنگ آسیا، با رنگ‌های دلنواز و آرامش بخش است. مردم پوکت، همرنگ سرزمینشان هستند، جنس آفتاب و باد و ابرهای آن را می‌شناسند و سوغاتشان لبخندی است که در دل همه به یادگار می‌ماند. پیش از اینکه به برنامه‌های  تور تایلند  نگاهی بیاندازید همسفر ما به پوکت شوید تا رنگ دریاها و مزه‌ی غذاهای دریایی با ادویه های تند و بازی نور و آفتاب را تجربه کنید.

 

پوکت

 

در میانه‌ی خیابان تالانگ به سمت مرکز قدیمی پوکت می‌رویم. به محض قدم گذاشتن در بافت شهر، زیبایی معماری آسیای شرقی را در معابد قدیمی و عمارت های تاریخی می‌بینیم. از یک سو جزئیات ظریف و چشم‌نواز که در گوشه گوشه عمارت ها و ساختمان ها به چشم می‌خورند و از سوی دیگر نشانه‌های محکم و راسخی از سبک و سیاق معماری پرتغال و اروپا که در ساختمان‌های قدیمی به چشم می‌خورد.

 

محله‌های قدیمی پوکت

 

در دکه‌های بازارچه، دوریان می‌فروشند، میوه‌ای زرد رنگ با خارهای ریز و درشت  و مزه ترش و شیرین می‌فروشند. رامبوتان میوه‌ی دیگری که شبیه موجودات دریایی با دست و پای فراوان است، اما طعم آن شیرین و شبیه به انگور است.کافی است یکی از آنها را در دستتان بگیرید تا زنان و مردان میوه فروش به شما یاد بدهند که میوه را چطور باید خورد یا ادویه‌ای را روی سبزی بریزند و به شما تعارف کنند. ماهی‌های تازه که حتما، صیادان صبح زود آنها را گرفته‌اند و بوی تند ادویه‌های جنوب شرق آسیا که هیچ جای دیگری آنها را امتحان نکرده‌اید. هر بوی تازه‌ای که می‌شنوید ، نشانه آن است که یک طعم جدید قرار است به تجربه‌های‌ خوشمزه زندگی‌تان اضافه شود.

در یک غذافروشی محلی اندکی توقف می‌کنیم تا در میان همهمه بازار و صدای فروشنده‌ها و بوی عود و ادویه های محلی، اسنک‌های چوبی را که در سسی پر از ادویه هستند، مزه کنیم. شنیدن موسیقی آسیای شرقی و تجربه کردن ساعات‌هایی در بین مردم پوکت بسیار لذت‌بخش است.

 

دکه غذافروشی آسیایی

 

جزیره‌ی پوکت مانند یک زمرد در میانه آب‌های آندامان قرار گرفته و در جنوب به خلیج تایلند می‌رسد. گشت و گذار شما در طبیعت پوکت با توجه به تعداد روزهای سفر و سبک و سیاق سفر کردن شما کاملا می‌تواند متفاوت باشد. اگر از کار و زندگی رومزه خسته شده اید، برای ماه عسل یا یک سفر رمانتیک دو نفره برنامه‌ریزی کرده اید یا اینکه با خانواده و گروهی از دوستانتان می خواهید ماجراجویی را از بالای صخره‌های سبز وسط آب تجربه کنید، در هر صورت پوکت انتخاب مناسبی برای شماست.

 

صخره‌های سبز پوکت

 

غارهای زیادی در پوکت وجود دارند که قطعا یکی از زیباترین آنها «معبد وات سوان کوها» است که مجسمه یکی از بزرگترین خدایان بودایی در یک غار قرار گرفته است. قایق‌هایی که در سواحل پوکت هستند، برنامه‌های متفاوتی را اجرا می‌کنند، با گرفتن تورهای یک یا چند روزه و یا کرایه کردن ماشین، می‌توانید خط ساحلی پوکت را ببینید. سواحلی که با وجود فاصله بسیار کم،  تفاوت‌های زیادی با هم دارند. این جزیره‌ها مقاصد خوبی برای تجربه‌های ماجراجویانه مثل غواصی بین مرجان ها و دیدن ماهی نمو و دوستانش در ساحل «کلون فیش ریفل» که به نام خودشان زده اند،  هستند.

 

مجسمه یکی از خدایان بودا در پوکت

 

در مسیر رسیدن به «خلیج فانگ نگا» که یکی از دیدنی‌ترین مسیرها با جاذبه‌های طبیعی است می‌توانید از قایق‌های یک یا چند نفره کوچک استفاده کنید و در میان صخره‌ها و غارهای آبی کوچکی پارو بزنید. هرچند جزیره «کُه تاپو» معروف به جزیره جیمز باند جزو مناطق حفاظت شده ملی در تایلند است، اما شما می‌توانید در نزدیکی ساحل با قایق‌های کایاک به جزیره جیمز باند نزدیک شوید. بازی آفتاب و انعکاس درختان در آب‌های فیروزه ای و زلال و حس کردن سنگ ریزه‌ها زیر پا، همه آن چیزی است که می‌تواند برای شما معنای بهشت را داشته باشد. پیاده‌روی در ساحل «پینپ‌گاردن» و دیدن «جزیره ناخن- Nail Island »، که با فیلم‌ مردی با اسلحه طلایی جیمز باند در جهان شناخته شد، یکی از کارهای هیجان‌انگیز برای گردشگران است! بعد از گذشتن از جزیره صخره‌ای به ساحل شن‌های سفید می‌رسید. اینجا، همان جایی است که باید چندین عکس به یادگار از رد پایتان بگیرید و دوربین را روی سه پایه یا سنگی بگذارید و با همسفرانتان بالا بپرید تا رد ذوق و شوق سفرتان برای همیشه باقی بماند.

 

ساحل شن‌های سفید

 

صبر کنید، دیدنی‌های پوکت هنوز تمام نشده است؛ جزیره اعجاب برانگیز فی‌فی، سوپر استار جزیره‌ها در تایلند! حتی اگر تمام نقطه‌های عجیب و پر رمز و راز و غارهای آبی و صخره‌های بلند لب ساحل دریای آندمان را زیر و رو کرده باشید، باید بدانید که جزیره فی‌فی و ساحل‌های آن و آب‌های فیروزه‌ای روشن‌اش، برگ برنده سرزمین تایلند است.  شن‌های سفید و نرم ساحل که رو به خلیج مایا است در کنار دریای فیروزه‌ای و زلال و ماهی‌های رنگین کمانی، بدون شک برای شما جذاب خواهد بود. اگر کنده‌کاری‌های روی سنگ و تاریخ برایتان جذاب است، با کایاک به سمت غار واکینگ‌ها بروید و حکاکی‌های روی دیواره غار را ببینید. از آفتاب دلپذیر و ساحل‌های بی نظیر و دریای آبی و فیروزه‌ای و سبز پوکت سیر نخواهید شد. فقط کافی‌ست چند دقیقه‌ای در میان صداهای جزیره به این منظره‌ها خیره شوید، تا در عمق جانتان باقی بماند.

 

ماهی‌های رنگین‌کمانی

 

 

۱۷ مرداد ۱۳۹۶

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: